Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 27.4.2013 08:46 | KOMENTÁRE [0]
KNIHA: Bude Pohlazení soumraku nežné?

Onedlho to zistí Meredith Gentryová – a vy to môžete zistiť spolu s ňou!

Laurell K. Hamiltonovú u nás väčšina fantasy fanúšikov pozná najmä vďaka hrdinke Anite Blake, ktorou sa táto autorka preslávila. Nie je však jej jediným dielom, má na konte aj sériu o Meredith Gentryovej, v ktorej doposiaľ vyšlo osem častí. Prvá sa na trhu objavila ešte v r. 2000, posledná v r. 2009. Vydavateľstvo Epocha teraz, ešte do konca apríla, príde s prekladom druhej časti, nazvanej Pohlazení soumraku, ktorá je nasledovníkom Polibku stínů.


Merry Gentryová pracuje pre súkromnú detektívnu kanceláriu v Los Angeles, ktorá sa špecializuje na prípady s nadprirodzenými motívmi. A vo svete, kde vedľa ľudí žijú všemožné druhy čarovných bytostí, o takéto prípady nie je núdza... Ibaže Merry nie je len človek s malou prímesou čarovnej krvi, ktorá jej požičiava zvláštne schopnosti. V skutočnosti je princeznou Temného kráľovstva, členkou kráľovskej rodiny, a od trónu ju delí len niekoľko krôčikov. Práve intrigy a úklady tých, ktorí by ju radi odstránili z nástupníctva, ju donútili utiecť do ľudského sveta a za každú cenu svoju pravú identitu skrývať. Pokojné roky, kedy ju ohrozovali len zločinci a nástrahy veľkomesta, však skončili. Jej tajomstvo je prezradené a neostáva nič iné než vrátiť sa na dvor a čeliť mocenským intrigám, v ktorých sex a láska sú len nástrojmi na dosiahnutie vyšších cieľov. Zachovať si dôstojnosť a ostať verná svojim citom a zásadám nie je jednoduché, keď Merry na každom kroku ide o holý život...

(zdroj)


Aspoň takto v skratke sme si predstavili obsah série, takže sa môžeme pozrieť na oficiálnu anotáciu:


Meredith Gentryové se podařilo uniknout neúprosným pokusům o atentát ze strany prince Cela, jejího bratrance a soupeře o korunu Říše kouzel, ale teď ji čeká celá řada nových problémů.

Aby se mohla stát královnou, musí porodit dítě dřív, než Cel zplodí vlastního potomka. Ale na obzoru je další velká hrozba: lidé umírají záhadným, děsivým způsobem a samotná existence Říše kouzel je ve vážném ohrožení.

A tak, zatímco si užívá největší rozkoše svého života, když se snaží počít dítě s válečníky ze své královské stráže, musí Merry zastavit starodávné zlo, které by mohlo zničit samotnou podstatu reality. Prostě zaměstnání jako každé jiné...V preklade Kateřiny Bínovej vyjde knižka už čoskoro v pevnej väzbe.


ČLÁNOK PRIDAL: Georgiana
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: laurell k. hamilton, merry gentry, epocha, polibek stinu, pohlazeni soumraku


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 3.89.204.127
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
K novinke nie sú žiadne komentáre.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)