Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 604 užívateľov.
hits
NOVINKA | 20.1.2013 11:02 | KOMENTÁRE [7]
KNIHA: Svet kníh za rok 2012, part 1

... očami Fantasy-Sveta.

Svet kníh je miesto, ktoré veľmi ťažko dokážete zmapovať celé. Je plné rôznych vôní i farieb, pútavých príbehov či dobrodružstiev, fantastických krajín aj postáv, viac a menej poučných, náučných, oddychových alebo iba tak do nálady písaných textov, ktoré vás odnesú, kamkoľvek si zaželáte. A vzhľadom na to, že aj tu prítomné fantastické tvory, ktoré sa starajú 24 hodín denne, 7 dní v týždni a 12 mesiacov do roka o chod tejto stránky, rady čítajú, pripravili si pre vás krátky exkurz výberom tých najlepších knižných titulov, aké sa im dostali do rúk počas minulého roku.

Rebríček toho najlákavejšieho, najpútavejšieho, najúžasnejšieho, najsnovejšieho a najdobrodružnejšieho otvárajú šarmantné, vysoko produktívne a do kníh stále zahľadené redaktorky vášho Fantasy-Sveta.

Flavel

Suzanne Collinsová: "Hry o život"

Každý rok sa stretne dvanásť chlapcov a dievčat v aréne. Len jeden z nich si však odtiaľ môže odniesť víťazstvo, len jeden môže ostať nažive. Príbeh Katniss Everdeenovej je o boji o nahé prežitie a za slobodu ľudu, ktorý si nájde cestu k srdciam mladých i starých čitateľov.
Veronica Roth: "Divergencia"

Je to pozoruhodný debut mladej americkej spisovateľky, ktorý je povinnou výbavou všetkých fanúšikov dystópie. Rozprestiera cestu do sveta, ktorý je riadený piatimi frakciami, pričom každá z nich znázorňuje iný postoj k životu. Tento svet je úžasný a desivý v rovnakom množstve, a vôbec by nebolo udivujúce, keby ste práve jeho zásluhou prebdeli celú noc.


Ally Condieová: "Dokonalý pár"

Predstavte si svet, v ktorom sa nič nenecháva na náhodu. Všetko je vopred určené - kam pôjdete, čím sa stanete, s kým sa zosobášite. Cassia bola skrz-naskrz presvedčená o dobre tohto režimu, až kým sa nezamilovala do niekoho, komu nebola súdená. Postupne jej však začnú padať šupiny z očí, a tak uvidí neslýchané a nevídané veci, ktoré sa spoločnosť snažila utajovať pred občanmi za každú cenu. Vďaka plynulému štýlu a spádu sa tento príbeh nikdy nestane nudným.

Andera Cremerová: "Nočný tieň"

Príbehy o vlkolakoch pre mládež nie sú ničím neznámym. No a práve mix fantasy, prvkov dievčenského románu, zdravého humoru a príjemného rozprávačského štýlu robí z tohto inak nenápadného diela jedinečný čitateľský zážitok.
Scott Westerfeld: "Kompars"

Mať najznámejšiu tvár je snom každého z obyvateľov miliónového mesta, lebo to zaručuje bohatstvo, slávu a uznanie. Aya Fuseová v tomto nebola žiadnou výnimkou, avšak vo svojej snahe o získanie popularity spravila jeden zaujímavý objav. Aj keď sa jedná o sequel k trilógii Oškliví, dá sa s ním narábať ako so samostatným príbehom. Charakterizuje ho tá istá uletenosť, ktorú možno nájsť i v ostatných dielach Scotta Westerfelda, ale táto kniha prináša ešte niečo viac, a namiesto kázní o morálke sprostredkuje pohľad na svet taký, aký v skutočnosti je.Patricia Briggsová: "Mercy Thompson"

Ak už dlho očakávate kvalitnú knižnú sériu, v ktorej vlkolaci nie sú predložky pred kozub, upíri nie sú krásne tvory, ktoré sa ligotajú na slnku, a kde vystupujú fae miesto dobrých víl s krídelkami a čarovnou paličkou, táto urban fantasy séria je pre vás ako ušitá.
Georgiana

Marja Holecyová: séria "Mariotovi dediči"

Pre mňa ako skeptika voči slovenskej literárnej tvorbe neuveriteľne príjemné prekvapenie. Ja osobne považujem príbeh Miseaga a Mije za nesmierne čarovný; všetko, čo sa tam udialo, ma vtiahlo do deja – od spoznávania čarovného sveta v Ľubietovej cez zaujímavý Polis až po Marjin originálny nápoj s názvom ludrefora. A prečo som zvolila práve obálku druhého dielu? Nuž, asi preto, že Miseag je jedným z mojich najobľúbenejších knižných hrdinov.:)
Gaston Leroux: "Fantóm Opery"

Goticko-romantická zápletka, hrôzostrašnosť toho, čo bolo desivé len pre ľudí zo začiatku minulého storočia, a rozprávačský talent sa miešajú v tomto príbehu. Navyše, asi všetci poznáme aspoň jedno filmové či muzikálové spracovanie. Súčasníci knihu síce radia skôr ku svetovej klasike než k fantasy, ale keďže žánrovo zapadá aj do hororovej tvorby, azda tu tomuto príjemne strašidelnému, záhadnému a krásne zamilovanému dielku môžem spraviť reklamu.:)
George R. R. Martin: séria "A Song of Ice and Fire"

Úchvatný svet fantázie, mágie, zrád, vrážd, krvi, násilia, politických hier, prefíkanosti, zákernosti, cti pohltí čitateľa prakticky okamžite. Ide o majstrovský rozprávačský talent, v ktorom sa spája schopnosť vykresľovať neuveriteľne uveriteľné charaktery, hovoriť príbehy spôsobom, ktorý vyráža dych a núti prevracať jednu stránku za druhou, a taktiež aj schopnosť rozzúriť čitateľa tými najzvláštnejšími spôsobmi, ako nečakanou smrťou hlavnej postavy a podobne. Jednoznačne to najlepšie z modernej fantasy, čo som kedy čítala.
Veronica Roth: "Divergencia"

Dystópia bola pre mňa až do prečítania tejto knihy absolútnou neznámou. A po spoznaní Divergencie sa pre mňa dystópia stala jedným z najobľúbenejších a najpríťažlivejších subžánrov fantasy, ktorý ma navyše inšpiruje v písaní vlastných príbehov.
Veronica Roth: "Rezistencia"

Očakávané pokračovanie, ktoré som zhltla azda ešte rýchlejšie než úvodnú časť. Kniha písaná takým pútavým štýlom, že sa od nej človek nedokáže odtrhnúť, zabúda na okolitý svet a ponára sa do dystopického sveta hlavných hrdinov. Napriek tomu, že Tris pre mňa ako hlavná postava nie je veľmi blízka, jej rozprávanie (a teda rozprávanie samotnej autorky) je natoľko zaujímavé, že na obľúbenosti charakterov prakticky nezáleží. Osobne ma najviac v súčasnosti fascinujú práve dystopické svety, ktorým som sa vďaka Veronice Roth začala venovať aj vo vlastnej pisateľskej tvorbe.:)
Yaonee

Cressida Cowellová: "Ako zlomiť dračie srdce"

Knižná séria: Pamäti Štikúta Strašného Šťukovca III.

Pútavá knižná séria plná smiechu, sĺz a hravých dobrodružstiev pre malých aj veľkých o drakoch a ľuďoch - Vikingoch, ktorí už nepotrebujú na nich kričať, ale naučiť sa s nimi nielen spolunažívať a aj ich rešpektovať.
John Flanagan: Hraničiarov učeň „Stratené príbehy“

Knižná séria: Hraničiarov učeň

Legendami opradený tajomný svet hraničiara Willa a jeho priateľov vám v tých najmenej pravdepodobných chvíľach prinesie snáď tie najviac magické dobrodružstvá o tom, aké krásne je mať svoje sny, a to bez toho, aby sa v nich so železnou pravidelnosťou mávalo čarovnými paličkami!Peter Karpinský: "Sedem dní v pivnici"

Viete, tento príbeh sa skutočne stal v istej pivnici, v ktorej prebýval malý, hravý a milo vyzerajúci prašiškriatok Celestín, čo sa v jeden menej svetlý deň vybral na farebné dobrodružstvo plné prachu, rôznych vôní, malých a ešte menších tvorov i zábavy, aby tak našiel svojich stratených rodičov.

Jozef Horák: "Slovenské povesti III."

Pri putovaní, samozrejme, prstom na mape o povestiach, vás tentoraz bude síce sprevádzať znalec bez kúzelnej paličky, ale jeho čarovné rozprávanie vás zavedenie nielen do sveta baníkov a remeselníkov, ale aj okolia vinohradov, zámkov či hradov, kde o strach naháňajúce príbehy či rozprávania nie je núdza.


Rick Riordan: Percy Jackson „Poslední z bohů“

Knižná séria: Percy Jackson

Mýty a legendy o dávnych antických hrdinoch a polobohoch, ktorí museli čeliť nepriazni osudu, ak si to teda ich slávni (božskí) rodičia zmysleli, pozná asi každý z nás. Ale mýty a legendy o dávnych antických hrdinoch a polobohoch z 21. storočia iba málokto. Veruže prichádzate o veľa, pretože Percy Jackson nie je iba taký obyčajný tuctový Američan, ktorý by Diov trojzubec ponúkol bohovi podsvetia, Áresovi, iba preto, že sa nevyzná vo vlastnej histórii, alebo?

Kevin Hearne: "Proklatý"

Knižná séria: Kroniky železného druida

Mať na krku 21 krížikov za každé prežité storočie, ostrovtip blízky klanu MacLeodovcov, advokátov, z ktorých ani jeden nevonia človečinou, a prekypovať zvláštnym popkultúrnym fetišom si nemôže dovoliť hocikto. Aj práve pre túto zvláštnu kombináciu, ktorá nie je jedinou anomáliou v Hearnových príbehoch s prímesou urban fantasy, sa druid Atticus teší toľkej priazni menej a aj viac nočných čitateľov s nosom pre kvalitnú zábavu.

Sir Arthur Conan Doyle : "Stratený svet"

Napriek tomu, že sa toto dobrodružstvo odohralo v roku 1912, teda v dobe, kedy veda začala pomaly naberať na objeme a technika rásť z plienok, takže o modernom spôsobe lovu prehistorických tvorov nemohla byť reč, Doylov „Stratený svet“ vás o nič neukráti. Ba čo viac, dovolí vám snívať o tom, že si možno raz naň nájde čas aj sám Steven Moffat, aby práve jeho pričinením ožil priamo pred vašimi oknami!

Michael Crichton: "Eaters of the Dead" (Pojídači mrtvých)

Zážitky z ciest Ahmada Ibn Fadlána nie sú iba o tých príjemných veciach či pútiach na miesta studené, zelené alebo kamenné. Sú aj o tom, že veriť v niečo nevysvetliteľné a málo pravdepodobné by sa malo iba vtedy, ak vám už nič iné vlastne ani nezostáva, avšak aj vtedy vás môže ešte čo-to nemilo prekvapiť!Henry James: "Strašidelné príbehy"

Zbierka krátkych, pútavých a mrazenie spôsobujúcich príbehov (vidín, preludov a miestami aj bizarných snov) od ďalšieho svetového velikána a priekopníka takzvaných „short ghost stories“ je určená predovšetkým pre tých, čo sa chcú báť. Báť ľudsky a intímne, priamo vo svojej hlave.


Edgar Allan Poe: "Zlatý Skarabeus"

Áno, Edgar Allan Poe má istú záľubu v takzvaných nadprirodzených témach. Avšak oveľa hlbší a mučivejší je jeho záujem o smrť a umieranie, o čom svedčí nakoniec aj jeho zbierka krátkych prozaických textov - poviedok „Zlatý skarabeus“, kde ani tak nepôjde o problém „posmrtného života“...Upozorňujeme, že knihy neboli zoradené podľa nejakého špecifického kľúča, jednoducho si získali v roku 2012 u našich redaktoriek všetky vyššie spomínané "naj".


ČLÁNOK PRIDAL: Yaonee
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: fantasy, horor, dystopia, urban, povesti, rozpravka, scifi


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 44.192.52.167
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
7. Shaola 20.1.13, 20:30
neboj nič :) tie, ktoré ozaj chcem (Doyle a James) si asi zoženiem pekne na papieri :)Poea asi nie, ale čo už :(
6. Yaonee 20.1.13, 19:12
Ďakujem krásne :) Rada by som ti tie knihy podsunula, ale v e-formáte mám len Percyho a Eaters of the Dead...
5. Shaola 20.1.13, 18:50
Yao, od teba by som si i ja vedela vybrať - máš tam dokonca nejaké veci, čo som nečítala :D :)
4. Yaonee 20.1.13, 18:32
Sirius: Jednostranne? Moje chlapské veci nestačia??? :D

Adell_Cullen: ďakujeme krásne za pochvalu :)
3. Shaola 20.1.13, 18:20
Siri, počkaj pár dní, možno si ešte niečo vyberieš :) aj keď zasa len z babského výberu :D (pokojne nám môžeš posunúť aj svoj O:) )
2. Sirius 20.1.13, 17:52
škoda že tu nie je žiaden chlap redaktor :-), takto je ten výber dosť jednostranne zameraný s toho čo tam je som čítal jednu vec :-)
1. adell_cullen 20.1.13, 14:53
super baby !! krásny prehľad, máte super vkus :)
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)