Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
NOVINKA | 14.5.2011 03:09 | KOMENTÁRE [5]
KNIHA: Lovkyňa upírov sa vracia

Expertka na nadprirodzené javy, neohrozená lovkyňa upírov a oživovateľka zombií so slabosťou pre plyšových tučniakov je späť už v ôsmom pokračovaní série o Anite Blake od americkej autorky Laurell K. Hamilton.

Skoro by to vyzeralo, že je to náš svet. Až na upírov, meňavcov, zombií... a samozrejme Anity Blake. Anita je zákonný „popravčí“. Zákonný preto, lebo vampirizmus je v USA legálny. No stále existujú ľudia, ktorí si myslia, že pre ľudí nie je veľmi bezpečné stýkať sa s týmito bytosťami.

Hoci sa Anita už „trochu“ vzdialila od jej pôvodného výroku: “Já s upíry nechodím, já je zabíjím.“ , nezdá sa, že by jej to ubralo na popularite. V USA v júni vychádza už 20.diel tejto série, a aj slovenskí a českí čitatelia sa dočkajú nového dielu.
A že čakali dlhšie ako inokedy! Český Triton totiž oznámil, že s vydávaním Anity končí. Našťastie sa série chytilo ďalšie české vydavateľstvo – Epocha, a tak sa už 18.05.2011 môžeme pustiť do čítania Modrého Měsíce.

V tomto diely sa tiež dočkáme zmesi temnej fantasy, detektívnej zápletky, erotiky a napätia. Viac nám už o deji povie anotácia:
„Na bývalého snoubence se dá jen těžko zapomenout. Když Anitě Blakeové ve tři ráno zazvoní telefon, chvíli si myslí, že je to on. Není. Je to jeho bratr a nepřináší dobré zprávy. Jak se zdá, bývalá láska Anitina života se nechala zavřít do vězení za pokus o znásilnění.
Anita Blakeová se živí jako expert na nadpřirozené jevy a je tedy schopna uvěřit téměř čemukoli. Jenže Richard, i když je netvor, by ženě nikdy neublížil. A tak se Anita ocitá v divočině Tennessee, protože ho chce zachránit. Má jen několik dní na to, aby zjistila, kdo a proč to na něj navlékl. Brzy nastane úplněk, a pokud bude Anitina vlkodlačí láska tou dobou ještě za mřížemi, bude čelit něčemu mnohem horšímu, než jsou lidské soudy...“


A na záver dobrá správa pre všetkých nedočkavcov. Už v novembri sa na pulty kníhkupectiev dostane Obsidiánový motýl, deviate pokračovanie Anita Blake series.
Epocha tiež oznámila, že Anity sa dočkáme častejšie. Za rok plánuje vydať aspoň 3 preklady, aby tak dohnali originál.


ČLÁNOK PRIDAL: Shaola
Ďalšie novinky z kategórií KNIHA

Tagy: anita blake, laurell k. hamilton


Bookmark and Share
PRIDANIE KOMENTÁRA
Meno: 52.90.49.108
Nadpis:
Text:
Autorizácia: Ako neprihlásený návštevník musíte prejsť procesom autorizácie, aby sa zabránilo pridávaniu nezmyselných odkazov automatickými robotmi.
Prosím opíšte obidve slová z obrázka (oddelené medzerou) do textového poľa nižšie. Pre podrobnejšie informácie kliknite na ikonu otáznika vedľa obrázka.

UPOZORNENIE Váš komentár nesmie obsahovať hanlivé, ohovárajúce, vyhrážajúce sa alebo rasisticky motivované poznámky, a musí byť plne v súlade s legislatívou platnou na území Slovenskej republiky a Európskej Únie. Akékoľvek porušenie týchto podmienok bude ihneď a bez výnimky potrestané odstránením komentára, alebo BAN om.
Administrátori, prípadne iné poverené osoby, majú právo odstrániť akýkoľvek komentár podľa vlastného uváženia, bez udania dôvodu.

Administrátori, prevádzkovatelia, registrátor, ani technickí správcovia nie sú zodpovední za komentáre odoslané užívateľmi. Za komentár nesie plnú zodpovednosť jeho odosielateľ.

IP adresa internetového pripojenia bude zobrazená pri komentároch neprihlásených užívateľov.
DISKUSIA
5. Bruja 4.7.11, 23:26
Ja vlastne ani neviem, pri ktorom dieli som skončila. Jedenásty? Dvanásty? Tam kdesi. Kvalita išla fakt dosť dole. Ak sa dám niekedy na pokračovanie, tak len aby som mala dočítanú sériu a kľud v duši. Hamiltonová by sa mala držať pôvodného písania a nesnažiť sa z každého nového dielu spraviť doplnkové čítanie pre kamasutru a bordelmamy. Opakovanie nudí.
4. Shaola 20.5.11, 04:34
ella neviem, či je to dobrý nápad, ak sa ti koniec šestky nepáčil.. ak je to preto, čo myslím, tak sa to vraj len stupňuje a doteraz to bol len slabý odvar...
3. Ella 16.5.11, 08:09
ja som skončila tiež tam, kde ty, Shaola, koniec šestky ma dosť sklamal, tak som už ďalšie diely nečítala, ale rozmýšľam, že sa k sérii znovu vrátim :)
2. Shaola 15.5.11, 01:12
heej? nečítala som.. :) ale ďakujem, poteší takáto chvála.. :D

ja som skončila tuším pri 7.diely, musím si zohnať už aj ďalšie.. :D :D
1. LubLub 15.5.11, 01:02
Super Shaola
No, lepšie si to spravila, ako na iných stránkach čo písali v češtine o Modrom mesiaci :) Teda, keby som to už nečítala, tak to čo si napísala, ma viac zaujalo, a prečítala by som si to skôr. No trošku som to doplietla :D Skrátka tvoja novinka bola najzaujímavejšia no
 
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)