Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac november zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 603 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Upíri - klan Gangrel N/A%
Zaradenie: bytost
Diskusia | Galéria

Klan Gangrel podľa knihy zo série Vampire:The Masquerade

Asi zo všetkých upírov sú to Gangreli, ktorí najviac ukazujú svoju pravú tvár. Predstavujú osamelé bytosti, neznášajú väzby so spoločnosťou a najlepšie sa cítia v prírode. Majú schopnosť premieňať sa na zvieratá, preto, ak niektorí smrteľníci hovoria príbehy o upíroch premenených na netopierov alebo vlkov, takmer na sto percent ide o Gangrela. Podobne ako upíri klanu Brujah, aj oni sú neohroziteľnými bojovníkmi – u nich však zdrojom nie je hnev, ale zvieracie inštinkty.

Zo všetkých Pokrvných bratov môžeme ich najviac označiť za predátorov, pretože sa s radosťou púšťajú do lovu. Veľmi dobre rozumejú šelme, ktorá sa v nich skrýva a často trávia noci v spoločnosti svojich obľúbených zvierat.

Klan sa veľmi nestará o ostatných upírov a ani o nich nemajú nejakú veľkú mienku. Veľa upírov ich považuje za tichých, pasívnych. Pravdaže toto tvrdenie nie je vôbec správne, len im možno chýba to "sebaukazovanie sa" Toreadorov alebo Ventruov. Taktiež sa Gangreli veľmi silno viažu k Rómom a prebrali toho veľa z ich kultúry, spôsobu reči. Dokonca sa hovorí, že Rómovia v skutočnosti pochádzajú od tých Praotcov, ktorí založili aj klan Gangrelov. Preto sa šíri aj to, že kto ublíži cigánovi, alebo ho premení v upíra, na seba privolá zlosť Praotcov. Tomu ale v žiadnom prípade neverí klan Ravnos, a preto je medzi nimi a Gangrelmi neutíchajúca, tisícky rokov stará, nenávisť.

Primárne patrí klan Gangrel ku Camarille, no veľké množstvo členov sa pridalo aj k Sabbatu. Mnohí z nich sa vôbec nezaujímajú o nejaké sekty a veľa z nich uvažuje aj o konečnom opustení Camarilly.

Kvôli ich divokému „životu“ a ich ľahostajnosti voči móde vyzerajú otrhane. Ak k tomu ešte pridáme pre ich klan charakteristické zvieracie črty, tak môžeme vyhlásiť, že Gangrelovia majú z veľkej časti strašidelný zjav, no napriek tomu mnoho smrteľníkov a upírov s veľkou oddanosťou sleduje ich predátorskú krásu. To však často vedie k veľkému omylu, pri posudzovaní cieľov Gangrelov.

Ubytovanie nemajú v klasickom slova zmysle, vlastne prespia kdekoľvek, kde sa môžu chrániť pre slnkom. Niektorí ale ovládajú schopnosť, pri ktorej už skrývanie sa pred slnkom nie je nutné, jednoducho len zakopú do zeme svoje telo. Oddychujú v blízkosti prírody a aj keď sú známi cestovaním z miesta na miesto, nebezpečná prítomnosť krvilačných vlkov ich núti predsa len do miest.

Je veľa dôvodov na základe ktorých si Gangrelovia vyberajú svoje Deti, ale veľmi ťažko a zriedkavo sa odhodlávajú k tomuto kroku. Väčšinou ale ide o ľudí, ktorí sú osamotení a dostatočne fyzicky a psychicky zdatní, aby prežili hrôzy premeny (uchvátenia). O Deti sa Gangrelovia starajú veľmi neradi, preto sú Deti nútené sa sami prebojovať ťažkosťami upírskej existencie.

Organizácia: Nemajú skutočnú organizáciu. Dlhovekí a mocní upíri, samozrejme, majú medzi ostatnými upírmi svoju česť a rešpekt, no mladší sa pred nimi neponižujú. Niekedy si zorganizujú stretnutia, ale na tých radšej tancujú alebo si hovoria o cestách, ktoré prežili, až do úsvitu. Ak sa vyskytnú nejaké vnútorné rozpory, tie riešia formou súbojov (buď do prvej krvi, ktorá sa objaví, alebo dovtedy, kým sa niekto nevzdá). Sú samotárskymi lovcami, no niekedy sa stane, že spolu lovia dvaja, traja.

Symbolom ich klanu je vlk.

Tagy: vampire: the masquerade

Pridal(a): Lectrice, 15. 04. 2011 19:41:33

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)