Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 614 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Duchové mrtvých 75%
Autor: Richard Corben
Ilustrátor:
Žáner: Horor, komiks, mystery, drama
Vydal: Comics Centrum
Séria: -
Názov a dátum vydania (zahraničie): Spirits of the Dead; 2012
Názov a dátum vydania (Slovensko): Duchové mrtvých; -
Názov a dátum vydania (Česká republika): Duchové mrtvých; 5.9.2016
Počet strán: 224
Ďalší diel:
Postavy: Rôzne
Diskusia | O titule | História | Reakcie | Adaptácie | Súvisiace odkazy | Zaujímavosti | Kúpiť

OBSAH

Comics Centrum:

Sbírka povídek a básní Edgara Allana Poea převedených do komiksu mistrem hororu a členem Síně slávy Willa Eisnera Richardem Corbenem.

Corben se znovu a znovu navrací ke svým oblíbeným básním a příběhům, přičemž v každé ze svých prací předkládá čtenáři svou originální vizi, nový způsob, jak interpretovat a chápat Poeova témata.

Kniha je vrcholnou ukázkou spojení Corbena s Poem, brilantním vyjádřením jejich vzájemného vztahu. Zahrnuje adaptace pěti básní a devíti povídek, které jsou všechny corbenovsky barvité.

O TITULE

Fantasy svet.net:

Keby sa dal na dráhu spisovateľa napríklad taký Richard Corben, istotne by si so sebou priniesol niekoľko Edgarov. Undergroundový kreslič sa ale rozhodol vzdať poctu Poovým dielam prostredníctvom krátkych komiksov, ktoré vydavateľstvo Dark Horses v roku 2012 zaradilo do komiksovej knihy Duchové Mrtvých (Spirits of the Dead). No a tohto roku sa konečne usmialo šťastie aj na nás a spomínaná kniha Richarda Corbena vychádza v Comics Centre, v pevnej väzbe a v českom jazyku. Vizuálne podoba piatich básní a deviatich poviedok z pera Edgara Allana Poa je v podaní fanúšika, akým je Corben, skutočne majstrovská. Niet sa čomu diviť, veď o komiksovú podobu sa postaral jeden z najúspešnejších undergrondových ilustrátorov zlatých sedemdesiatych rokov.

Corbenove výjavy sa v začiatkoch často opierali o Lovecrafta, Howarda aj Poa, čo bolo viditeľné hlavne pri fotorealistickej maľbe, od ktorej však medzičasom autor upustil. Svoju kariéru odštartoval uverejnením vlastných komiksov v magazíne Heavy Metal a časom sa prepracoval k oveľa známejším, dnes už komerčnejším značkám. Prispel napríklad aj do série Hellblazer (DC), Punisher MAX (Marvel), ktoré sa taktiež dočkali uvedenia na český trh. Ani vo vydavateľstve Comics Centrum nepatrí Corben k žiadnym nováčikom a na jeho štýl ste mohli natrafiť v poviedkovo ladených komiksoch Hellboy (Pražský upír a další povídky, Paskřivec a další příběhy) a aj v jeho knihe Ragemoor (2013). No a práve spomenutý Ragemoor patrí k titulom, v mnohom podobným knihe, o ktorej sa ideme baviť.

HISTÓRIA

Fantasy svet.net:

DUCHOVÉ MRTVÝCH začínajú rozjímaním na tému komiks verzus predloha a občas prezrádzajú viac, než by sme chceli. V úvodníku nazvanom MISTŘI HRÚZY by skôr prináležalo miesto v závere. Comics Centrum sa však držalo originálu, ktorý Poove diela vzkriesil hlavne pre fanúšikov, a tí jeho tvorbu už dávno poznajú. Hoci je úvod napísaný dobre a k veci (občas až príliš), záver knihy vám, okrem galérii obálok, ponúkne jedno zbytočné ospravedlnenie od samotného šéfredaktora vydavateľstva Václava Dorta, ktorý sa pohral s už existujúcimi a občas i neexistujúcimi prekladmi. Táto čerešnička na torte je síce milá, no neoprávnená, pretože preklady a texty použité v tejto knihe sú obzvlášť na vysokej úrovni, takže nevidím dôvod, prečo by sa za ne mal niekto ospravedlňovať.

REAKCIE

-

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(1)

ADAPTÁCIE

-

SÚVISIACE ODKAZY

Comics Centrum

Edgar Allan Poe

ZAUJÍMAVOSTI

Fantasy svet.net:

Ako štrnásťročný napísal Edgar svoju prvú báseň a rovnako mladý sa zaľúbil do spolužiakovej matky, ktorú onedlho zabil mozgový nádor. Životný príbeh Edgara Allana Poa je poznamenaný nespočetným množstvom irónie a rán, pričom mnohé z nich si spôsobil on sám, a to nadmerným užívaním alkoholu a opiátov. Podivné udalosti tvoria skutočne podivných spisovateľov. Stačí, ak sa pozriete na svetoznámy portrét Edgara Alana Poa, na ten hlboký až záhadný pohľad, ten utrápený a tajuplný výraz vzbudzujúci hrôzu... Ikonická fotka jedného z najvýznamnejších (v minulosti nedocenených) autorov hororovej literatúry sa objavila iba rok pred autorovou smrťou a je obostretá záhadou tak, ako aj zmiznutie Edgarovho skutočného otca.

Tagy: edgar allan poe, horor, richard corben, comics centrum, drama, thriller, komiks

Pridal(a): Yaonee, 26. 09. 2016 18:11:18

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)