Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac september zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
22. 11. 1963 95%
Autor: Stephen King
Ilustrátor: Michal Kuba
Žáner: sci-fi/horor
Vydal: Ikar/Beta Dobrovský
Séria:
Názov a dátum vydania (zahraničie): 11/22/63; 8/11/2011
Názov a dátum vydania (Slovensko): 22. 11. 1963; 12/06/2012
Názov a dátum vydania (Česká republika): Dallas 63; 12/2012
Počet strán: 730
Ďalší diel:
Postavy: Jake Epping/George Amberson, Al Templeton, Frank Dunning, Harry Dunning, Sadie Dunhill, Ellen Dockerty, Deacon Simmons, Mimi Corcoran Simmons, Lee Oswald, Marina Oswaldová a ďalší
Diskusia | O titule | História | Reakcie | Adaptácie | Súvisiace odkazy | Zaujímavosti | Kúpiť

OBSAH

Dvadsiateho druhého novembra 1963 zazneli v Dallase tri výstrely, prezident Kennedy padol mŕtvy a svet sa zmenil. Čo keby ste dostali možnosť tomu zabrániť? Stephen King tentoraz berie čitateľov na neuveriteľnú cestu do minulosti. Jake Epping, tridsaťpäťročný učiteľ angličtiny z mestečka Lisbon Falls v štáte Maine, si privyrába vyučovaním v kurzoch pre dospelých. Požiada svojich študentov, aby napísali slohovú prácu o udalosti, ktorá zmenila ich život. Pri jednej z nich mu vyhŕknu slzy – číta srdcervúci príbeh o tom, ako sa raz večer pred vyše polstoročím vrátil otec Harryho Dunninga domov a kladivom zabil jeho matku, sestru aj dvoch bratov. Jake si pri čítaní tejto slohovej práce uvedomí, že dejiny – Harryho aj tie veľké americké – sa často zvrtnú na maličkosti... Onedlho mu jeho známy Al, majiteľ miestnej reštaurácie, prezradí tajomstvo. V jeho špajze sa nachádza brána do minulosti, do konkrétneho dňa v roku 1958. Al prehovorí Jaka, aby sa podujal na misiu, ktorej zasvätil veľkú časť života – zabrániť atentátu na Kennedyho. Tak sa začína Jakov nový život v minulosti. Stáva sa z neho George Amberson v ére Kennedyovcov, Elvisa Presleyho, veľkých amerických áut a všadeprítomného cigaretového dymu. Každá zákruta na ceste časom, zo škaredého malomesta Derry (kde musí Jake vyriešiť záležitosť s Dunningovcami) do milého mestečka Jodie v Texase, kde sa Jake nebezpečne zamiluje, ho vedie k samotárovi a čudákovi menom Lee Harvey Oswald a do Dallasu, kde sa minulosť stáva až neznesiteľne napínavou a kde sa dejiny už vôbec nemôžu nazývať dejinami.

O TITULE

Román Stephena Kinga 11. 22. 1963 je o cestovateľovi v čase, ktorý sa pokúsi napraviť svet tým, že zachráni prezidenta Kennedyho pred vražedným atentátom. Následky však môžu byť desivé...

HISTÓRIA

Stephen King sa pokúsil napísať túto knihu už v roku 1972, no projekt odložil na neskôr. Jednak preto, lebo výskum, ktorý musel spraviť mu pripadal príliš rozsiahly na človeka, ktorý učí na plný úväzok, a tiež preto, lebo po deviatich rokoch bola rana stále príliš čerstvá.

K myšlienke sa vrátil v roku 2007, keď v "An Open Letter From Stephen King" (Otvorenom liste Stephena Kinga) uviedol:
"Rád by som vyrozprával príbeh o cestovaní v čase, v ktorom chlapík nájde jedálenský voz, ktorý ústi do roku 1958... vždy do rovnakého dňa. A jedného dňa tam ten chlapík ostane. Opustí svoj život v roku 2007. Jeho cieľ? Vyčkať do 22. novembra 1963 a zastaviť Lee Harveyho Oswalda. A presne to aj spraví a je presvedčený, že proste opravil svet. Ale keď sa vráti do roku 2007, svet je po nukleárnej katastrofe v troskách. Nie je dobré klamať Otca Čas. Takže sa musí opäť vrátiť späť a zastaviť sám seba... no môže prevziať smrteľnú dávku žiarenia, a tak ide o preteky s časom..."

REAKCIE

The New York Times označil román ako jednu z top 5 beletristických kníh roku a Las Vegas Review-Journal nazval román "najlepším román za viac ako dekádu."

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

ADAPTÁCIE

12. augusta 2011, ešte pred vydaním knihy, bolo oznámené, že Jonathan Demme napíše scenár, a bude producentom i režisérom filmovej adaptácie, s Kingom ako výkonným producentom. Bohužiaľ, 6. decembra 2012 Demme od projektu odstúpil, po tom, čo sa s Kingom nepohodli na scenári.

SÚVISIACE ODKAZY

wikipedia en
legie.info
promo stránka knihy
oficiálna stránka Stephena Kinga

ZAUJÍMAVOSTI

BOOK TRAILER

V knihe sa môžeme stretnúť i s dvomi postavami s Kingovho slávneho hororu TO, a tiež s niekoľkými odkazmi na toto dielo.

Keď Jake prvý krát navštívi rok 1958, uvidí nový bielo-červený Plymouth Fury, rovnaký typ auta, aký sa objavil v románe Christina. Neskôr sa toto auto objaví i v Texase a jazdí v ňom Sadien ex-manžel.

Keď Jake plánuje vraždu Franka Dunninga, zvažuje i možnosť, že bude poslaný do väzenia v Shawshanku, kde sa odohráva poviedka Rita Hayworthová a vykúpenie z väznice Shawshank.

Tagy: 11/22/63, stephen king, ikar, beta - dobrovsky

Pridal(a): Shaola, 15. 02. 2013 16:28:43

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)