Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
43%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 588 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Abraham Lincoln: Lovec upírov 35%

Žáner: Fantasy, dobrodružný, akčný a hororový
Režisér: Timur Bekmambetov
Producent: Timur Bekmambetov, Tim Burton a Jim Lemley
Hrajú: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Jimmi Simpson, Erin Wasson, Robin McLeavy, Alan Tudyk, Rufus Sewell, Marton Csokas, Joseph Mawle, Laura Cayouette, John Rothman, Brent Henry, James Rawlings, Chelsea Bruland, Juliet Reeves a ďalší;
Podľa knihy: od Setha Grahame-Smitha "Abraham Lincoln, Vampire Hunter"
Názov (zahraničie): Abraham Lincoln: Vampire Hunter; premiéra 22.06.2012
Názov (Slovensko): Abraham Lincoln: Lovec upírov; premiéra 19.07.2012
Názov (Česká republika): Abraham Lincoln: Lovec upírů; premiéra 19.07.2012
Scenár: Seth Grahame-Smith
Ďalší diel: -
Minutáž: 105
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Oficiálny text distribútora:

Hnacím motorem Abrahama je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení.

Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci.

V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise

O TITULE

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů.

HISTÓRIA

V čoraz väčšom počte sa na pultoch kníhkupectiev objavujú bizarné diela historických príbehov s fantasy prvkami, ktoré sú zábavnejšie, uletenejšie a zrejme aj predajnejšie ako samotná pravdivá udalosť. Abraham Lincoln: Vampire Hunter je kniha Setha Grahame-Smitha (napísal i zaujímavo znejúce dielo Pýcha, predsudok a zombie), ktorú sám Seth prepísal do scenára. Na plátna kín tento scenár preniesol ruský režisér Timur Bekmambetov (Wanted, Nočná hliadka). Hoci by sa mohlo zdať, že vďaka týmto faktom nepôjde o do-oka bijúci hollywoodsky výplach mozgu, práve týmito splaškami sa Seth v knihe inšpiroval.

REAKCIE

Moviemania.sk:

Timur Bekmambetov je rodený talent, má svoj originálny štýl a nápady, no práca so scenárom mu asi veľa nehovorí. Je pravda, že samotný scenár je napísaný hrozne mätúco a skratkovite a udržať ho pohromade muselo byť skutočné umenie.

Abraham Lincoln: Lovec upírov vás neutrápi ani rozťahanou dĺžkou, a už vôbec nie nudou, ale poriadne tempo a značná nesúrodosť príbehu hraničiaca s chaosom môže niektorých logikou a následnosťou zaťažených ľudí mierne vytočiť.

Kinema.sk:

Abraham Lincoln: Lovec upírov sa dá považovať za variáciu filmu Wanted v historických súvislostiach, so slabším príbehom a menšou mierou podmanivosti. Film síce funguje ako originálna historická fikcia postavená na zaujímavom nápade, ale zlyháva jeho zámer byť vtipnou alternatívou k americkej komerčnej nude. Mnohé Smithove inovácie z knihy sa totiž na plátno (zjavne kvôli zásahu producentov) nedostali – nasleduje spoiler: Zaujímavá mohla byť napríklad scéna vo Fordovom divadle, kde mal Lincolna zabiť upír John Wilkes Booth. Abraham Lincoln: Lovec upírov je tak ďalším dôkazom, že Tim Burton starne a že Timur Bekmambetov z vlastného tieňa asi nevyrastie.

CSFD.cz udelilo filmovej snímke

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Benjamin Walker ako Abraham Lincoln; Dominic Cooper ako Henry Sturges; Mary Elizabeth Winstead ako Mary Todd Lincoln; Anthony Mackie ako William Johnson; Jimmi Simpson ako Joshua Speed; Rufus Sewell ako Adam; Marton Csokas ako Jack Barts a ďalší;

PRODUKCIA

Bazelevs Company
Tim Burton Productions
Dune Entertainment
20th Century Fox

ZAUJÍMAVOSTI

Film má hodně společného s předchozím Bekmambetovým dílem, filmem Wanted. I tady vidíme šílenou, neuvěřitelnou historku, plnou šílených akčních scén, podávanou naprosto vážně. Tak vážně, že mi to vlastně přišlo docela roztomilé a vtipné.

LINKY a RECENZIE

Moviemania.sk

Feelingmovies.sk

Kinema.sk

Fffilm.name

Film.moviezone.cz

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

Abraham Lincoln: Vampire Hunter / wikipédia

Abraham Lincoln, Vampire Hunter (novel) / wikipédia

Abraham Lincoln: Vampire Hunter / film

Tagy: horor, fantasy, drama, tim burton, abraham lincoln, abraham lincoln novela

Pridal(a): Yaonee, 16. 06. 2013 20:02:37

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 30 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)