Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac september zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Beauty and the Beast (Tv seriál) 49%

Žáner: Police procedural, Science fiction, Romance, Suspe
Režisér: Gary Fleder a spol.
Producent: Michael Maschio a spol.
Hrajú: Kristin Kreuk, Jay Ryan, Brian White, Nicole Gale Anderson, Lara Jean Chorostecki, Rachel Skarsten, Peter Outerbridge, Rob Stewart, Morgan Kelly, Max Brown, Tamara Hope, Brittney Irvin, Yannick Bisson, Luke Macfarlane, Haaz Sleiman, Mädchen Amick, Alex Carter, Jenn Proske, Kelly Overton, Mike Dopud, Mariah Buzolin, Bianca Lawson a ďalší;
Podľa knihy: -
Názov (zahraničie): Beauty and the Beast (Tv seriál); premiéra 11.10.2012 (ongoing)
Názov (Slovensko): Beauty and the Beast (Tv seriál); premiéra -
Názov (Česká republika): Beauty and the Beast (Tv seriál); premiéra -
Scenár: Mark Isham
Ďalší diel: -
Minutáž: 42
Diskusia | Dej | O titule | Obsadenie | Reakcie | Odkazy | Produkcia | Zaujímavosti | Galéria

OBSAH

Oficiálny text distribútora:

Catherine Chandler (Kristin Kreuk) je schopná detektívka, ktorá sa zaoberá nevyriešenými prípadmi vrážd. Keď bola ešte tínedžerka, stala sa svedkom vraždy svojej matky dvomi zločincami. Sama sa mala stať ďalšou obeťou, avšak niekto (alebo niečo) ju zachránilo. Hoci jej nikto neveril, vedela, že na vrahov nezaútočilo obyčajné zviera, ale človek.

Po niekoľkých rokoch sa z Catherine stane sebavedomá a spoľahlivá policajtka, pracujúca so svojou rovnako nadanou partnerkou Tess (Nina Lisandrello). Pri vyšetrovaní prípadu vraždy narazí Catherine na stopu, ktorá ich privedie k doktorovi s prívetivým vzhľadom Vincentovi Kellerovi (Jay Ryan). Ten mal podľa hlásení zomrieť v boji v roku 2002 počas výkonu vojenskej služby v Afganistane.

Catherine sa dozvie, že Vincent je nažive a že to bol práve on, kto jej pred mnohými rokmi zachránil život. Zo záhadných dôvodov však žije na okraji spoločnosti. V skutočnosti skrýva Vincent viac než desať rokov svoje temné tajomstvo: keď sa rozhnevá, premení sa na desivú príšeru, ktorá nie je schopná ovládať svoju výnimočnú silu ani schopnosti. Keď to Catherine zistí, súhlasí, že zachová jeho tajomstvo za akékoľvek informácie o vražde jej matky.

Medzi Catherine a Vincentom sa vytvorí komplikovaný vzťah, charakterizovaný vzájomnou príťažlivosťou, ale aj nepochopením toho, že takýto vzťah môže pre oboch predstavovať smrteľné nebezpečenstvo.

O TITULE

Moderné spracovanie známej legendy Kráska a zviera voľne vychádza z rovnomenného seriálového spracovania vysielaného v rokoch 1987-1990.

Herecké výkony jsou průměrné, ačkoli Kristin Kreuk i Jay Ryan mají svétlé chvilky a díky nim vyčnívají nad svými hereckými kolegy. Nechybí ani kapka humoru v podání Vincentova spolubydlícího. (gorilla.cz)

HISTÓRIA

Beauty and the Beast není převratná podívaná. První polovinou se doslova pronudíte, ale o to větší šok zažijete v té druhé, která vás znenadání popadne a prudce s vámi zatřese. Od scény v metru totiž kvalita pilotu stoupne o sto procent a vy se bavíte. Určitě bych tedy doporučil minimálně první díl a pak se rozhodnete, jestli vám ty dobré pasáže stojí za utrpení způsobené kriminální částí. (gorilla.cz)

REAKCIE

Pattrick (CSFD.cz):

Rozhodně tomu dám šanci, protože na Kristin se dobře kouká a první díl vůbec nenudil, ale očekávání též nenaplnil. Výplň CSI případy je taková, že něčím ten seriál musí nastavovat, teď už jenom jakým směrem se to bude dále ubírat po stránce hlavní dvojice a jejich zápletky.

Gee.Rocks (CSFD.cz):

Zatím hodnotím jako průměr. Až padne celá série, tak se rozhodnu... na jednu stranu s prominutí debilita první kategorie a prznění nádherné pohádky a na druhou stranu je v tom možná potenciál k něčemu většímu. Obávám se ale, že z tohoto počinu CW, nikdy nebude legenda. Na takový titul má pohádkový seriál Once upon a time, ale ten má Roberta Carlyla, Ginnifer Goodwin, dokonce Kristin Bauer Van Straten a ostatní herecké skvosty... Beauty and the beast nemá v tomto ohledu nic.

Všetky prípadné uvedené hodnotenia boli platné v čase uverejnenia tohto KB záznamu, odvtedy sa mohli zmeniť.

OBSADENIE

Kristin Kreuková ako Catherine Chandler; Jay Ryan ako Vincent Keller; Max Brown ako Dr. Evan Marks; Austin Basis ako J.T. Forbes; Brian White ako Joe Bishop; Sendhil Ramamurthy ako Gabriel Lowen; Nicole Andersonová ako Heather Chandler; Rob Stewart ako pán Chandler; Rachel Skarstenová ako Brooke Chandler a ďalší;

PRODUKCIA

Výkonní producenti: Jennifer Levin (Without A Trace, Felicity), Sherri Cooper (Brothers and Sisters), Bill Haber (Rizzoli & Isles), Paul J. Witt & Tony Thomas (A Better Life), Ron Koslow (Moonlight) a Gary Fleder (Life Unexpected, October Road)

Štúdio: CBS Television Studios, Take 5 Productions a Whizbang Films

Počet dielov: 22

ZAUJÍMAVOSTI

Romance mezi příslušnicí lidské rasy a někým zohyzděným, nemrtvým či jinak postiženým – to je zkrátka součástí dnešní populární kultury pro mladé. Alan Ball nám i v páté sezóně True Blood dokázal, že lze vytvořit fungující fantasy drama říznuté hororem, aniž by se jakkoliv vzývala Halina Pawlovská, Lenka Lanczová a bůhvíkdo ještě. To Beauty and the Beast, novinka televizní stanice CW Network, míří na nižší pudy. Zdejší kombinace nadměrně krásných herců, absurdní romantické zápletky a několika scén na hranici parodie jasně směřuje k fanouškům ságy Twilight. Pro tento široký vzorek diváků tak připravilo CW na čtvrteční večery vskutku lákavou programovou rošádu. Ihned po Krásce a zvířeti totiž běží premiérová čtvrtá řada Upířích deníků, což už je kombo hodné opravdového fajnšmekra. (serial.tvzone.cz)

LINKY a RECENZIE

Gorilla.cz

Serial.tvzone.cz

Serialy.kinema.sk

Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta(0)

SÚVISIACE ODKAZY

Beauty and the Beast (2012 TV series) / wikipédia

Beauty and the Beast 2012 (Tv seriál - online!)

Tagy: police procedural, scifi, suspense, mystery, beauty and the beast (tv serial), gary fleder a spol.

Pridal(a): Yaonee, 12. 06. 2013 09:42:49

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)