Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac december zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 577 užívateľov.
hits
Zobraz v plnej veľkosti
Joe Abercrombie 70%


Stručne o autorovi: Britský fantasy autor a filmový editor, ktorý sa preslávil najmä trilógiou První zákon. Narodil sa 31. decembra 1974 v Lancaster, Anglicko. Študoval psychológiu na univerzite v Manchesteri a v súčasnosti žije so svojou manželkou a dvomi deťmi v Bath.
Diskusia | Životopis | Vplyvy | Diela | Recenzie | Kúpiť diela

ŽIVOTOPIS

Narodil sa v posledný deň roku 1974 v Lancasteri. Študoval na Lancesterskej kráľovskej strednej (Lancaster Royal Grammar School), kde trávil väčšinu svojho času hraním počítačových hier a kreslením máp miest, ktoré neexistovali. Po strednej škole začal študovať odbor psychológie na Manchesterskej univerzite. Aj keď s kreslením máp prestal, jeho vášeň ku počítačovým hrám neskončila. Práve v tomto období začal snívať o nejakom novom druhu fantasy a začal písať trilógiu o barbarovi menom Logen Devítiprsťák, no v tom čase sa ho ešte nepokúšal vydať, pretože dielo nepovažoval za dostatočne dobré.

Následne sa presťahoval do Londýna, kde žil v smradľavej chatrči s dvomi mužmi, ktorí boli na pokraji šialenstva. Prácu si našiel v jednej post-produkčnej spoločnosti, kde musel podávať čaj za minimálny plat. O dva roky neskôr túto svoju prácu zanechal, aby sa stal nezávislým filmovým editorom. Zažal úspech a pracoval na rôznych oslnivých dokumentoch, hudobných videách a koncertoch od umelcov ako Barry White, alebo Coldplay.

Vzhľadom na to, že práca mu umožňovala množstvo voľného času, zistil, že potrebuje robiť niečo užitočnejšie ako len hranie sa na PC, a tak v roku 2002 sa opäť pustil do písania svojej trilógie o barbarovi Loganovi. Tentoraz to však bolo inak ako pred šiestimi rokmi, naučil sa nebyť ku sebe tak sebakritickým a výsledkom bolo zaujímavé dielko.

S pomocou a podporou svojej rodiny bola prvá časť s názvom Sama čepel (The Blade Itself) hotová v roku 2004. Po bolestivých odmietnutiach niekoľkých britských vydavateľstiev, "si trilógiu uchmatla" a zobrala pod svoj patronát Gillian RedFearn (v roku 2005) a dohodla sa s Joeom.

O rok neskôr sa kniha Sama čepel dostala na svetlo sveta k nič netušiacim čitateľom. V súčasnosti má kniha vydavateľov v trinástich krajinách. Ďalšie dve časti Až budou viset (Before They are Hanged) a Poslední argument králů (Last Argument of Kings) boli publikované v rokoch 2007 a 2008, kedy bol Joe finalistom ceny Johna W. Campbella pre najlepšieho nového autora (John W. Campbell award for best new writer).

V súčasnosti žije v Bath so svojou manželkou Lou a dvomi dcérami Grace a Eve. Ešte stále príležitostne edituje koncerty alebo hudobné festivaly pre televíziu, no väčšinu času trávi písaním fantasy románov, okorenených humorom.

VPLYVY

Podľa jeho slov to bol vplyv fantasy RPG hier, ktoré ako malý hral. Dokonca povedal, že nie je veľmi sčítaný v žánri fantasy, preto je mu niekedy trápne diskutovať o fantasy ako takom s editormi, kritikmi a viac zbehlými autormi v tomto žánri. Avšak diela, ktoré ho nejakým spôsobom poznačili sú Tolkienov Pán prsteňov, Ursula de Guin - Wizard of Earthsea a Moorcockova séria Corum a takisto spomína RPG doplnok The Enemy Within od Carla Sergenta. Tvrdí však, že veľká časť vplyvu prichádza zo sveta mimo fantasy. Ako príklad uviedol umelcov/diela zo žánrov histórie - Shelby Foote, westernu - Lonesome Dove, mangy - Fist of the North Star a veľa, veľa iných.

DIELA

Trilógia První zákon:
* The Blade Itself (2006) - Sama čepel (2008)
* Before They Are Hanged (2007) - Až budou viset (2009)
* Last Argument of Kings (2008) - Poslední argument králů (2009)

Samostatné diela:
* Best Served Cold (Jún 2009)
* The Heroes (čoskoro)

LINKY a RECENZIE

http://www.joeabercrombie.com/
http://neviditelnypes.lidovky.cz
http://www.fantasyplanet.cz/

http://fantasya.cz


Recenzie pridané užívateľmi Fantasy-Sveta (0)

Tagy: joe abercrombie

Pridal(a): Lectrice, 09. 09. 2010 07:33:38

Bookmark and ShareHodnotenie užívateľov: 0 %

Aby ste mohli hodnotiť tento záznam, musíte byť prihlásený.
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)