Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 525 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Mesto Ember
Autor: Jeanne DuPrauová
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 80%
Obsah:
V podzemnom meste Ember je stále tma, žiadny mesiac, žiadne hviezdy. Jediné svetlo, ktoré svieti pravidelne 12 hodín, poskytuje pouličné osvetlenie. 250 rokov žili obyvatelia pokojne, v skladoch bol dostatok všetkého, čo potrebovali. Ale teraz sú police prázdne, častejšie sa kazí osvetlenie a zanecháva obyvateľov v hrozivej tme. Čo sa stane, ak sa generátor produkujúci energiu pre celé mesto definitívne pokazí? Jediní dvaja ľudia, ktorých to trápi, sú dvanásťroční Doon a Lina. Podarí sa im zachrániť obyvateľov pred definitívnou temnotou?
Knižná recenziaFascinujúce mesto Ember

V poslednej dobe mi začínajú liezť na nervy knihy, kde tínedžeri alebo takmer ešte malé decká zachránia svet. Žiada sa mi čítať niečo o mladých ľuďoch – vo veku medzi dvadsiatkou a tridsiatkou, ktorí majú svoje starosti a radosti, prípadne (no dobre teda) musia zachrániť svet. Prežila by som to. Niekedy mám totiž pocit, že moji rovesníci z kníh zmizli. Mesto Ember od Jeanne DuPrau je tiež určené deckám a tínedžerom, hlavní hrdinovia majú len dvanásť rokov. Ale dej zhrnutý na obálke knihy bol taký pútavý, že som skoro vôbec nezaváhala a ihneď som sa dala do čítania.

Relatívne krátka kniha s celkom veľkým písmom skrýva fascinujúci príbeh o meste postavenom v podzemí, kde jediným zdrojom svetla je elektrina vyrábaná veľkým generátorom. Lenže každý stroj má svoju životnosť a generátor, hoci si to obyvatelia mesta spočiatku nechcú pripustiť, pomaly dosluhuje. Hrozba definitívneho a trvalého výpadku elektriny visí nad Emberom ako čoraz hustejší a černejší mrak. Panika je možno dobre ukrývaná, ale je tam, pod povrchom, zjaví sa vždy, keď svetlá zablikajú a na pár minút zhasnú, zahaliac tak mesto do dokonalej tmy. Skvelý príbeh, výborne vyrozprávaný, bez zbytočného pátosu a nelogických zvratov. Hrdinovia nemajú večné, nevyčerpateľné šťastie a nepodarí sa im všetko na prvýkrát. Musia prispôsobovať plány nečakaným zmenám, snažia sa pochopiť svet dospelých deformovaný skrytou korupciou. Hotová čitateľská lahôdka.

Postavy sú tiež zaujímavo vykreslené. Zatiaľ čo Lina je pochábeľ, ktorý sa vždy pre všetko ihneď nadchne a verí v okamžité jednoduché riešenia, Doon je vážnejší, mlčanlivejší a zároveň prchkejší - keď sa nahnevá, veci okolo neho doslova lietajú. Mladí hrdinovia sú nádherne reálni a hoci si nemusia na prvýkrát získať čitateľa tak ako napríklad Harry Potter, sú sympatickí. Ostatní obyvatelia sú vykreslení s citom, majú pestré charaktery a taktiež pôsobia veľmi reálne.

Dej knihy plynie úžasným tempom, nedovolí čitateľovi pokojne vydýchnuť, kým sa nedostane k poslednej bodke. Autorka sa drží prevažne hlavnej línie, veľmi šikovne prepojila kapitoly venované raz Line, raz Doonovi. Čo sa týka samotného fungovania mesta, necháva veľa detailov fantázii čitateľa; nenudí zbytočnými dlhými opismi.

Jednotlivé zložky knihy – postavy, dej, prostredie – všetko je dávkované tak akurát, primerane. Jeanne DuPrau napísala výbornú knihu, ktorá dokáže zaujať aj dospelých.

Hodnotenie:
95%
Recenzia od Bruja (26. 07. 2010 02:34:28)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)