Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Lars, Šťavnatá lebka
Autor: Jaroslav Mostecký
Vydal: Epocha
Hodnotenie: 80%
Obsah:
Oficiálna anotácia vydavateľstva: Helgi Troll a Leif, dědic dánského trůnu, prchají po prohrané bitvě nepřátelskou krajinou. Ale nezoufají si, protože společnost jim dělá hlava mercijského krále Ethelreda, která má Leifovi zajistit trůn. Jenže návrat do Dánska nebude tak snadný. Náhodné setkání s Kaherdinem, mrzákem s královskou krví a posledním potomkem bájného drakobijce Tristana, vše zkomplikuje. Leif s Helgim se totiž náhle ocitají přímo uprostřed řádění sekty vyznavačů ušatých hadů - stvůr, které si po dlouhých letech spánku žádají maso panen britských i jiných. Do obchodování s nebohými dívkami se navíc zapojí i nechvalně známý jarl Lars, Šťavnatá lebka. A Helgi zjistí, že mezi oběťmi je i jeho milovaná Ulrika. Nezbývá než tasit meče, zapět hrdinské písně a na palubě drakkaru plném berserků se vydat vstříc krvavé řeži všech proti všech!
Knižná recenziaVlčí věk 2 - Lars, Šťavnatá lebka

Panny a dívky z pobřeží i vnitrozemí, mějte se na pozoru. Po sto letech nastává tah draků a vykladači jejich vůle nešetří stříbrem za mladé masíčko ke svačině pro dračí královny a mladé...

Jaroslav Mostecký v devadesátých letech minulého století debutoval, po řadě oceněných povídek, právě Vikingskou trilogií Vlčí věk. Po prvním díle Jdi a přines hlavu krále následoval Lars, Šťavnatá lebka a nedlouho poté třetí díl - Prokletí přízračných hřebců, za který získal v roce 2000 cenu ASFFH. Že je Vlčí věk historická fantasy jak má být dokazuje i skutečnost, že v současnosti vychází již podruhé, tentokrát pod křídly Nakladatelství Epocha.

Za zmínku rozhodně stojí i další autorovy romány, jako jsou Útesy křiku (Klub Julese Vernea 2004), opět s vikingskou tématikou nebo Conan – Vrah králů (Klub Julese Vernea 1999 a Wolf Publishing 2007).

V druhém díle trilogie Vlčí věk před sebou mají neuznaný král Dánska Leif Olafson a bývalý pobočník jeho otce Helgi Troll pořádně dlouhou a nebezpečnou cestu. I když získali hlavu krále Ethelreda a podařilo se jim vyváznout ze zajetí, nemohou odplout do vlasti a uplatnit Leifův nárok na trůn. Helgiho milá Ulrika byla s mnoha jinými dívkami unesena, aby posloužila jako potrava nově vylíhnutým drakům a jejich matkám. I když drsného vikinga rozhodně nemůžeme obviňovat ze sentimentu, svou lásku odmítá jen tak nechat na pospas a Leif se rozhodne přítele na nebezpečné výpravě následovat. Na cestě za vysvobozením Ulriky se jim o zábavu postarají nejen draci a podivná hadí sekta, ale také obávaný norský jarl Lars řečený Šťavnatá lebka.

Atmosféra časů, kdy se po světě proháněli vikingové na svých dračích lodích, plenili křesťanské kláštery a nechávali za sebou hromady mrtvých, vtáhne čtenáře už od první stránky. Je to svět, který se s nikým nemazlí a zdánlivě neporazitelný hrdina může být v příští chvíli zajat, zraněn, nebo rovnou usmrcen. Ani něžnější pohlaví se zde nesetká se zvláštním zacházením, a když už získáváte dojem, že víte, jak to bude dál, hned na další straně jste vyvedeni z omylu. Vykreslení prostředí se střídá s hojnými akčními scénami a myšlenkovými pochody postav. Ať už se jedná o touhu po slávě a kořisti většiny válečníků, nebo o Leifovu snahu zapomenout na svou záhadnou milou v náručí jiných žen, postavy působí velmi realisticky.

Pro všechny fanoušky prvního dílu rozhodně ani druhý nebude zklamáním a přinutí vás s napětím očekávat i nové vydání závěrečného dílu trilogie, které se chystá v červnu tohoto roku.

Obálka je velmi vydařená a v souladu s duchem příběhu, grafické zpracování působí vkusně a nijak neruší, knize ale ubírá na čtivosti velké množství chyb, zejména záměn a opakování slov. Od druhého revidovaného vydání by se dalo očekávat, že právě tyto problémy eliminuje, ale nestalo se, což je škoda.
Autor/ka: Jaroslav Mostecký
Názov diela: Lars, Šťavnatá lebka
Rok vydania: 2016
Vydavateľstvo: Epocha, Edice Fantastická Epocha - Vlčí věk, 2. rev. vyd.
Počet strán: 472
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 80%

Pre Fantasy svet a vydavateľstvo Epocha recenziu napísala: Jana Hlavninková

Recenzia od Yaonee (07. 06. 2016 16:13:05)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)