Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Percy Jackson 1: Zlodej blesku
Autor: Rick Riordan
Vydal: FRAGMENT
Hodnotenie: 90%
Obsah:
"Volám sa Percy Jackson. Až doteraz som si myslel, že som obyčajný chlapec, ktorého čaká vyhodenie zo školy. Zistil som však, že môj otec je jeden z bohov na Olympe. Moja učiteľka sa premenila na krvilačnú príšeru a kamarát je satyr. Všetci na mňa číhajú a podozrievajú ma z krádeže blesku, silnej zbrane mocného boha Dia. Musím dokázať svoju nevinu a nájsť ukradnutý blesk a s ním aj zlodeja. Pomôžeš mi? Bude to však nebezpečné, tak potom sa nesťažuj, že som ťa nevaroval!"
Knižná recenziaSkvelý začiatok série

Ku knihe Percy Jackson a zlodej blesku som sa dostala úplne náhodou a začítala som sa do nej s podobnými očakávaniami ako kedysi do Kameňa mudrcov. Predpokladala som, že to bude jednoduchý príbeh pre decká založený na akcii a bojovaní a kde-tu sa mihne náznak mágie. Nečakala som veľa; o to viac som bola prekvapená.

Percy a Harry majú niečo spoločné – obaja sú outsideri. Kým v Harryho prípade za to môže jeho šibnutá família, Percy trpí kvôli dyslexii a poruchám pozornosti. Strieda jednu školu za druhou a okrem iného musí trpieť smradľavého nevlastného otca. Percy je však narozdiel od Harryho priebojnejší a nenechá si skákať po hlave. Čoskoro po príchode do Tábora polokrvných je jasné, že Percy nie je obyčajný dokonca ani medzi deťmi olympských bohov – jeho skutočným otcom je Poseidón, pán mora a člen tzv. Veľkej trojky. Odhalením Percyho pôvodu sa spúšťa lavína udalostí, ktoré budú mať obrovský dosah na mnohé životy.

Kniha je písaná sviežim, dynamickým štýlom a moju pozornosť naplno zaujala od prvej po poslednú stránku. Po dlhej dobe sa mi do rúk dostal príbeh rozprávaný v prvej osobe, ktorý neriešil záležitosti typu ľúbi ma – neľúbi ma, čo si obliecť na party a ako zaujať svoj vysnívaný objekt. Neskutočne som si pri ňom oddýchla. Aj Riordanov zmysel pre humor som si okamžite obľúbila. Nepamätám sa, kedy naposledy som sa tak zabavila pri knihe.

Zlodej blesku je plný dobrých nápadov a odkazov. Nesmierne sa mi páčilo autorovo spracovanie gréckej mytológie. Sviežim štýlom predstavuje olympských bohov súčasnej mládeži. Decká v našich končinách poznajú aspoň základné mená – Zeus, Poseidón, Afrodita, Áres, atď. (aspoň v to dúfam), viem si však predstaviť, že v USA mnohí školopovinní nemajú ani základné znalosti. Možno sa mýlim a mám skreslené predstavy, v každom prípade Riordan našiel skvelý spôsob, ako nadchnúť čitateľa pre históriu a mytológiu. Páčilo sa mi, že bohov zmodernizoval – neobliekol ich do tuník, nevkladá im do úst archaizmy ani ich neodtrhol od súčasného vývoja, práve naopak. Dal príbehu celkom inú atmosféru a našiel spôsob, ako neustále prekvapovať. Jeho koncept Západnej civilizácie a presunu Olympu s jej centrom je zaujímavý. V súvislosti s tým mi ibčas prebehne hlavou, že ak Riordan spája starogréckych bohov so Západnou civilizáciou, kto alebo čo by u neho symbolizovalo tú Východnú? Veru by ma potešilo, ak by sa raz venoval aj jej.

Dôležitú úlohu zohral aj kvalitný slovenský preklad. Počula som už názory, že originál je oveľa lepší (kedy nie je?), slovenská verzia ma však v ničom nesklamala. Prekladateľ i korektor odviedli dobrú prácu na celej knihe. Aj vďaka tomu som sa od knihy nedokázala odtrhnúť a prečítala som ju celú za jeden večer.

Vytknúť knihe nemám čo, hodnotenie má u mňa vysoké a rovnú stovečku odo mňa nedostane len z preto, že niektoré z pokračovaní bude možno ešte lepšie. Rozhodne ju odporúčam, kto si obľúbil Harryho, nech to skúsi aj s Percym, hoci nie je možné hádzať obe knihy/série do jedného vreca. Škoda, že filmové spracovanie odflákli, no o tom niekedy nabdúce.

Teším sa na pokračovanie. Osobné hodnotenie: 96%
Recenzia od Bruja (28. 01. 2012 19:32:13)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)