Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Vražedné struny
Autor: Oscar de Muriel
Vydal: Host
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Vydavateľstvo Host: Edinburgh, rok 1888. Ve svém pokoji je nalezen zavražděný houslista. Služebná mrtvého virtuosa přísahá, že v noci slyšela hrát několik hudebníků, ale v zamčené místnosti je jediné tělo a neexistuje cesta dovnitř ani ven. Způsob provedení vraždy nápadně připomíná dílo Jacka Rozparovače, a tak Scotland Yard ve strachu z všeobecné paniky vyšle detektiva Iana Freye, aby případ naoko vyšetřoval jménem oddělení zabývajícího se okultismem. Jenomže Freyův nový šéf, inspektor „Devítiprsťák“ McGray, skutečně v tyto nadpřirozené nesmysly věří. McGraye dovedla k pověrčivosti jeho tragická minulost. Ale i Frey nakonec musí uznat, že nad tímto případem zůstává rozum stát. A když jednou někdo přijde o rozum, kdo ví, o co přijde příště…
Knižná recenziaVražedné struny

Listopadová novinka Vražedné struny brněnského nakladatelství HOST by se dala označit za historickou kriminálku, v níž si přijdou na své jak milovníci zapeklitých případů, viktoriánské doby a charismatických postav, tak i nadpřirozena. Již anotace slibuje, že se nám do rukou dostává titul, který uspokojí náročné čtenáře i fanoušky Sherlocka Holmese, a vězte, že tento slib není ani v nejmensím nadsazený.

Velká Británie se třese před Jackem Rozparovačem, který brutálně vraždí v Londýnských ulicích. To ovšem není věc, která trápí inspektora Freye, jemuž se během krátké doby převrátil život vzhůru nohama. Během jednoho dne byl totiž odvolán z případu, propuštěn a znemožněn. Jeho snoubenka zrušila zásnuby a v očích svého otce je opět hanbou rodiny. Druhá šance v podobě převelení do Edinburghu se nezdá být ani trochu výhrou, ale spíš další katastrofou. Zvláště když případy krvavých a zapeklitých vražd připomínají Jacka Rozparovače, ale zároveň jsou obestřeny těžko vysvětlitelnými tajemstvími. I přesto se Frey do vyšetřování pouští s plným nasazením, aby zabránil šíření paniky a strachu. Na neznámém místě však není snadné řešit případ, který má zachránit nebo zcela potopit vaši kariéru. Zvláště pak, když máte za nadřízeného okultismem posedlého Skota. Smrt houslisty zavražděného ve svém zevnitř zamčeném pokoji, satanistická znamení a ztracené prokleté housle však předkládají víc otázek než odpovědí. A ne všechny se slučují s racionálním uvažováním.

Vražedné struny z pera Oscara de Muriela jsou debutem poměrně mladého autora, přesto jsou mistrně zpracovány jak po stránce dějové, tak stylistické. Historický detektivní román je prosycen temnou, místy až hororovou atmosférou, ale autor nezapomíná ani na odlehčení v podobě vtipných momentů a zábavných konfrontací mezi jednotlivými postavami. Zatímco Ian Frey pochází z vyšší společenské třídy a potrpí si na slušné chování zrovna jako na kvalitní oblečení, inspektor McGray je podivín nedbající o svůj zevnějšek a má sklony věřit více na nadpřirozené jevy jak na zdravý rozum. Oba tito aktéři mají působivě propracované a rozdílné charaktery, takže se během jejich společného vyšetřování dočkáme mnoha výměn názorů a pošťuchování. Ačkoliv Frey může působit lehce snobským dojmem, je snadné si k němu získat sympatie. Charaktery postav jsou vypracovány zdatně a věrohodně. Autor umně zakomponoval pohnutky a motivace, a také čtenáře nenásilně seznámil s McGrayovou tragickou minulostí, což také objasňuje důležité rysy jeho chování.

Velkou předností této knihy je pak samotné vyšetřování podivností, které se tváří, že je nadpřirozené povahy, ale lze je řešit především poctivou detektivní práci. Scény jsou čtenáři předkládány s pečlivostí a jsou dobře promyšlené. Nemusíme se tedy bát zbytečného balastu a hluchých míst nebo roztříštěného děje. Kniha rychle plyne, odsýpá a ani chvíli nenudí. Případ se sice zprvu zdá složitý, ale autor jej dobře ukočíroval, i když v některých místech jsem cítila velkou inspiraci Lerouxovým Fantomem opery, což však může být jen můj subjektivní dojem. Velmi zdařilé jsou popisy viktoriánského Edinburghu i tehdejších zvyků, magie a okultismus jsou zde v kontrastu s vědou a průmyslovou revolucí a troufám si tvrdit, že tento román by měl potěšit i každého fanouška steampunku. Zpracování je na velmi vysoké úrovni. Kniha je v tvrdých deskách s čitelným písmem a v krásném provedení. Jediné, co se mi na ní nelíbilo, je divná a nic neříkající obálka. Tento první díl z plánované trilogie je zajímavou a skvěle promyšlenou knihou, která určitě stojí za pozornost, a pokud máte rádi historické krimi, rozhodně si ji nenechte ujít, byli byste ochuzeni o skvělý kousek.
Autor/ka: Oscar de Muriel
Názov diela: Vražedné struny
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Host
Počet strán: 397
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 90%

Pre Fantasy svet a vydavateľstvo Host recenziu napísala: Petra Slováková

Oscar de Muriel: Vražedné struny (trailer)
Recenzia od Yaonee (26. 12. 2015 11:55:59)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)