Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Škola dobra a zla - Život bez princov
Autor: Soman Chainani
Vydal: Albatros Media - CooBoo
Hodnotenie: 100%
Obsah:
Návrat Sophie a Agathy domov nebol rozprávkovo úžasný, ako sa spočiatku zdalo. Po spustošení Gavaldonu záhadnými nepriateľmi sa obe dievčatá dostanú späť do Školy dobra a zla, kde ich čaká obrovské prekvapenie. Čarodejnice a princezné, zloduchovia a princovia už nie sú nepriatelia, celý rozprávkový svet je v chaose a všetci musia spojiť svoje sily pred hroziacou katastrofou. Zdá sa, že túto situáciu zapríčinila Agatha svojím neopatrným prianím iného šťastného konca – v ktorom by zostala spolu s Tedrosom. Teraz sa obe musia vrhnúť do boja, aby ochránili svojich milovaných...
Knižná recenziaTúto knihu som čítala dlho, to priznám bez mučenia. Ale nie preto, že by bola zle napísaná alebo ma nudila. Bolo to skôr preto, lebo mi istým spôsobom nastavila zrkadlo a ja som musela prehodnotiť niektoré svoje tvrdenia a postoje.

Sophie a Agatha sa vrátili do Gavaldonu, no nezdá sa, že by našli svoje šťastie. Sophie sa nevie zmieriť s tým, že sa jej otec ide znova ženiť a Agatha sa čoraz častejšie pristihne pri tom, že myslí na svojho princa, ktorého nechala v rozprávkovom svete. Všetko to vyvrcholí vo chvíli, keď v duchu vysloví želanie, aby bola znova s ním. V tom momente akoby zmizli hranice medzi Gavaldonom a rozprávkovým lesom. V okolí mesta sa objavia nahnevaní votrelci, ktorí sa dožadujú Sophie. Agatha im svoju kamarátku nemôže nechať napospas a tak sa obe znova dostávajú do Školy dobra a zla, ktorá sa však už na prvý pohľad zmenila a celý rozprávkový svet speje do záhuby. Podarí sa dievčatám napraviť, čo svojím nečakaným odchodom spôsobili?

V prvom diely tejto série nám autor predostrel svet dobrých a zlých, na prvý pohľad čiernobiely, no keď ste sa naň pozreli bližšie, zistili ste, že to nie je pravda. V druhom zase oddelil dievčatá od chlapcov. Možno sa to dá vnímať ako reakcia na stále silnejúce feministické ohlasy, LGBT propagandu, alebo chcel autor zdôrazniť len rozdiely medzi chlapcami a dievčatami. Rozdiely, ktoré ich odlišujú a zároveň ich navzájom dopĺňajú. Ťažko povedať, nevidím do jeho hlavy, no takto to vnímam. Poznám veľa dievčat, ktoré vyhlasujú, že chlapcov nepotrebujú, že si vystačia samy a všetko tak najlepšie zvládnu presne ako to robili aj postavy v tejto knihe. Tiež som to zvykla hovoriť. Netvrdím, že som s tým celkom sekla, no vďaka tejto knihe som si uvedomila nejednu vec. Môžem povedať, že to na tejto sérii oceňujem najviac. Autor nám prostredníctvom jednoduchého rozprávkového štýlu písania svojím príbehom nielen spríjemňuje voľné chvíle, kedy otvoríme jeho knihy, ale zároveň nám nevtieravo a nenásilne ukazuje veci také, aké naozaj sú.

Dej opäť srší napätím a vtipom, zdôrazňuje silu priateľstva a lásky. V jednotlivých kapitolách sa dostávame hlbšie do sŕdc hlavných hrdiniek, vďaka čomu chápeme ich pohnútky a rozhodnutia, ktoré sú neraz neľahké a možno niekedy aj nesprávne. Veď kto z nás neurobil v živote žiadne zlé rozhodnutie?

Určite sa ani na chvíľu nebudete nudiť. Možno vás niekedy až prekvapí, čo všetko sú hrdinky schopné spraviť, aby dosiahli svoj šťastný koniec. A otvorený záver vás rozhodne nenechá chladnými, ale skôr hladnými po ďalšom pokračovaní. Opäť nemôžem inak, len odporúčať všetkými desiatimi. Neoľutujete. :)
Recenzia od Ella (17. 07. 2015 11:16:44)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)