Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Bouře mečů (audiokniha)
Autor: George Raymond Richard Martin
Vydal: Tympanum a Audioteka.cz
Hodnotenie: 80%
Obsah:
Oficiálna anotácia: Píseň ledu a ohně – Kniha třetí Je jen jedna hra. Každý v ní touží vyhrát. Všichni v ní musí zemřít... Epická sága George R. R. Martina a předloha seriálu HBO Hra o trůny pokračuje. Z pěti uchazečů o trůn Západozemí je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí rušena stará spojenectví, zuří nemilosrdně dál. Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů. Ta je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží… Bouře mečů je třetím dílem fantasy série vydavatelství Tympanum, v níž předcházejí audioknihy Hra o trůny a Střet králů.
Knižná recenziaBouře mečů

Nechte promluvit svou oblíbenou ságu již potřetí. Po audioknihách Hra o trůny a Střet králů je zde i třetí díl kultovní série Píseň ledu a ohně, který rozhodně dostojí svému jménu. Bouře mečů se stahuje nad Západozemí a přináší ještě více dramatu. Oblíbenci se nedoporučují, protože v duchu hesla Valar Morghulis všichni muži musí zemřít a ženy nemají nárok na život dvakrát jistý.

George R. R. Martin je oceňovaný americký spisovatel, původně vystudovaný žurnalista, jenž působí dojmem milého starého pána. Avšak jeho díla, převážně fantasy, science fiction či horrorového žánru, jsou zatíženy temnou a ponurou atmosférou a postavy nejen v této nejznámější sáze, ale i v autorově prvním vydaném románu Soumrak na Worlornu či v jiných dílech často bojují za své sny i o holý život a jako správní tragičtí hrdinové jsou často neúspěšní.

Na co se tedy těšit a o čí život se bát v Bouři mečů?

Počet nárokovatelů trůnu se nám již o jednoho snížil a zbývající čtyři splétají intriky a bojují vlastní krvavé bitvy. Na horkém křesle, nebo chcete-li železném trůnu, sedí rozmazlený a sadistický Joffrey, který společně se svou krásnou a nevypočitatelnou matkou trápí Tyriona, asi jediného sympatického příslušníka rodu. Skutečnou hlavou rodiny Lannisterů je však stále ještě lord Tywin, který má s jejich osudy vlastní plány.
Na severu má pro změnu Catelyn Stark velké plány s Králokatem a Rob musí vzdorovat expanzivním snahám Greyjoyů. John Sníh se za Zdí blíže seznamuje s divokými a prožívá citová dilemata, zatímco hrozba útoku je den ze dne reálnější. A zatímco mocní kují více či méně malicherné pikle, zima se blíží…

Ne však do horkých, pískem zasypaných končin, v nichž Daenerys se svými draky vede tažení za osvobození všech zotročených a utlačovaných. V duchu šlechetného záměru však také teče krev a třesk mečů věští bouři.

Na více než tisíci stranách převedených do šedesáti tří hodin a devatenácti minut mluveného slova číhá mnoho zvratů a osudy postav naberou často nečekaný směr. I díky tomu je odtrhnutí ucha od reproduktoru či sluchátka úkolem zcela nemožným.
Vydavatelství Tympanum, které tuto audioknihu vytvořilo, funguje od roku 2006 a v současnosti nabízí nepřeberné množství titulů rozmanitých žánrů, a to na jak na CD, tak i ke stažení online. Ve spolupráci s občanským sdružením Mluvící kniha a Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé Karla Emanuela Macana podporuje také značku „blind-friendly“. Druhá jmenovaná se podílela právě i na audioknize Bouře mečů.Při tvorbě Tympanum spolupracuje s předními českými herci, režiséry a hudebníky, v tomto případě byla volba interpreta jistě na místě, hlas vypravěče se ke knize velmi hodí a dobře se poslouchá, ale nedoporučila bych poslech ve stavech větší únavy, protože je velmi uklidňující, a to i navzdory akčnímu ději knihy. Hudební efekty prakticky chybí, což ale nepovažuji za závadu. Ve srovnání s jinými audioknihami, kde působí instrumentální sekvence často spíše rušivě, je tato varianta lepší a umožňuje příjemný konzistentní poslech rozsáhlého díla.

Provedení obálky je dost svérázné. Nutno říci, že vyobrazený jelen připomíná více než cokoli jiného zebru a růžovofialová obloha posetá blesky působí poněkud kýčovitým dojmem, přesto však do celé série svým způsobem zapadá.

Myslím, že audiokniha bude příjemně stráveným (i když rozhodně ne krátkým) časem jak pro fanoušky knižní série, tak pro všechny, kteří sledují seriál, ale nemají čas nebo chuť číst, případně pro kohokoli jiného, toužícího poznat Píseň ledu a ohně na vlastní uši.
Autor/ka: George Raymond Richard Martin
Názov diela: Bouře mečů (audiokniha)
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Tympanum
Čas: 63 hod. 19 min.
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 80%

Pre Fantasy Svet recenziu napísala: Jana Hlavinková

Ďakujeme Audioteke.cz za poskytnutý recenzný audiozáznam.

Game of Thrones with George R.R. Martin and Michelle Fairley


Game of Thrones at the Oxford Union


Game of Thrones - Season 5
Recenzia od Yaonee (01. 06. 2015 10:32:33)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)