Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac jún zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 517 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Útok titanov 2
Autor: Hajime Isayama
Vydal: Crew
Hodnotenie: 80%
Obsah:
Oficiálna anotácia vydavateľstva: Příběh je zasazený do budoucnosti, kdy byl druh homo sapiens téměř vyhlazen podivnými obřími bytostmi, které mají lidstvo jako základní položku svého jídelníčku. Jedinou ochranou proti těmto zombiím podobným titánům jsou vysoké zdi, chránící několik málo zbývajících měst. Jenže ani za těmi zdmi nejsou lidé v bezpečí. Někdy se objeví protivník tak obrovský, že proti němu ani ty nejsilnější zdi nemají šanci.
Knižná recenziaÚtok titánů 2
(Japonsky Šingeki no kjodžin, anglicky Attack on Titan)

Světoznámá manga Hadžime Isajamy se v režii nakladatelství Crew vrací na pulty knihkupectví s druhým dílem. Lidstvo je zdecimováno obřími obludami – titány, kteří mají jediný cíl - jíst. Poslední zbytky přeživších se opevní ve městě v domnění, že je tři silné zdi zachrání před monstry zvenčí. Když je první zeď probořena a titáni zamoří město, jehož obyvatele bezuzdně požírají, vzplane zoufalá bitva o přežití. Titáni jsou však nejen velcí a silní, ale také až na jedno místo na těle i nezranitelní a značná přesila rychle eliminuje i jednotky speciálně vycvičených vojáků.

Po drastickém otevřeném konci prvního dílu přichází pokračování. Po zběžném seznámení se s hrdiny, pokud jste nečetli předchozí díl – abyste věděli kdo je kdo, jste ihned vrženi do akce. Děj navazuje tam, kde v předchozí knize skončil. Všude zuří boj, hordy titánů se blíží k posledním lidským příbytkům a zdecimovaní vojáci jsou na pokraji sil. Hned od prvních stránek zapadneme do temného depresivního ladění a kresby plné brutálních výjevů. Právě ta upozorní, že tohle rozhodně není čtení pro slabé povahy.

Erenova jednotka byla roztroušena, z velké části sežrána, včetně jeho samotného, když se obětoval, aby zachránil přítele Armina. Ten se trápí jeho smrtí a ve svých temných myšlenkách se vrací do neradostného dětství, na němž vidí současnou situaci, kdy silnější likvidují slabší. Sociální poměry ve společnosti uzavřeného města a jejich analogie se současným bojem a situací kolem titánů jsou bravurně zvládnuté a posouvají dílo kupředu. Současně naťukává aktuální otázky dnešní společnosti – sebeobětování, pokrytectví, touhu po zisku, šikanu mezi vrstevníky. Díky několika flashbackům se v tomto svazku podíváme na trochu hlubší psychologii postav, které se nám ještě nestihly představit v předchozím díle a zároveň na dále se rozvíjející vztahy a charaktery hlavních protagonistů. Do popředí se dostává Mikasa, Erenova nevlastní sestra, u níž odkrýváme strašlivou minulost, která ji navěky poznamenala a zároveň nám pomáhá chápat její vztah k Erenovi.V zuřícím boji záhy vyvstane nový problém – selhává zásobování a vojákům dochází plyn, díky kterému jednou jejich postroje. Jednotka zabarikádovaná uvnitř skladu to vzdává a je na Mikase a jejich společnících, aby se dostali dovnitř a zachránili co nejvíc, než je obří bestie sežerou. Opět je zde velmi silná a prokreslená tíživá atmosféra bezmezného zoufalství. Znovu vidíme boje v celé své krutosti a hrůze. Naštěstí v nouzi nejvyšší přichází podivný spojenec, který je snad dokáže ještě zachránit…

Druhý díl nám otevírá nejen prostor pro další akci, ale jeho předností je právě větší množství psychologie a seznamování s minulostí Mikasy a Armina. Je pravda, že se občasně objevuje způsob východního myšlení, který může nepolíbenému českému čtenáři připadat trochu nelogický v tom, jak postavy jednají. Ovšem myslím si, že fanoušek uvyklý sledovat anime a číst mangu bude v naprostém klidu. Kresba sice není žádný zázrak, ale alespoň je přehledná. Obálka je zajímavá a dynamická. Problémem jsou některé bubliny u vnitřního okraje, protože se k nim čtenář musí dobývat širokým roztahováním stránek, čímž trpí vazba. Jinak se kniha neliší od standardu prvního dílu. Příběh je napínavý, plný překvapivých zvratů, a navíc má spád. Mezi mangami, které u nás vycházejí, je právě Útok titánů to pravé čtení pro dospělejší a silné povahy… a vlastně se není čemu divit, že tato série získala celosvětový úspěch.
Autor/ka: Hajime Isayama
Názov diela: Útok titánů 2
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Crew
Počet strán: 196
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 80%
Pre Fantasy Svet recenziu napísala: Petra Slováková

Ďakujeme Vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.Shingeki no Kyojin - anime trailer


Shingeki no Kyojin - Live action poster trailer
Recenzia od Yaonee (31. 05. 2015 11:47:21)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)