Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Pekelná šleha (Kladivo na čaroděje 8)
Autor: Martin D. Antonín
Vydal: Epocha
Hodnotenie: 95%
Obsah:
Oficiálna anotácia vydavateľstva: Když se dáma vašeho srdce ocitne v nesnázích, uděláte pro její záchranu cokoliv. Riskujete život, sjezdíte světa kraj, spřáhnete se s ďáblem – a když zoufalství dostoupí vrcholu, přeleze přes něj a ještě si pořádně povyskočí, najmete si tým Felixe Jonáše. Je to banda magorů, to jistě – ale kdo jiný vám uvěří a pustí se do hledání dívky nakažené experimentálním magickým retrovirem? Jistě ji najdou. Možná i zachrání. A když budete mít štěstí, vaše milovaná vám tu záchranu jednou odpustí. Naděje přece umírá poslední... a kdyby něco, Walter ji odborně oživí.
Knižná recenziaKladivo na čaroděje – Pekelná šleha

„Dneska se zrodí pár konspiračních teorií.“

Bylo, nebylo dávno tomu - za devatero sídlišti, za tunelem Blanka, za Žižkovským vysílačem a Libeňskou plynárnou žil spisovatel Jiří Pavlovský. Ten v magickém roce 2012 podlehl našeptávání literárních démonů a rozhodl se stvořit Kladivo na čaroděje.

Kladivo na čaroděje je série patřící, stejně jako J. F. K. Jiřího W. Procházky a Miroslava Žambocha, k takzvaným sdíleným světům. Ovšem jediné, co mají Kladivo a J. F. K. společné je právě jen systém sdíleného světa. To znamená, že Jiří Pavlovský jako šéf sice udává směr a jednotící vizi, ale jednotlivé příběhy jsou plně v režii přizvaných autorů a každý případ je vždy uzavřen a nepřetéká do dalšího dílu.

Hned ze začátku je třeba říci, že Kladivo na čaroděje je velice třaskavou směsí hororu, černého a cynického humoru, nadpřirozena, pop-kulturních narážek a urban fantasy. Jiří Pavlovský hned v prvních dvou dílech udal směr a tempo, kterých se jeho následovníci, pánové Nečas, Fabian a Mařík prozatím vždy skvěle drželi, takže ačkoli je Pekelná šleha samostatným románem, doporučuji přečíst i předchozí díly série.

V knize Pekelná šleha se vedení party lůzrovských vyšetřovatelů v čele s Felixem Jonášem chopil Martin D. Antonín, autor high fantasy románu Zelená o goblinech a trpaslících, a také pěti novel a dvou povídek které jsou se světem a postavami románu Zelená provázány. A musím uznat, že vstup do zavedené série se autorovi podařil na výbornou.

A nyní něco málo o příběhu, aneb Romeo, Julie a magie.


Když se bioložka Jana Boudnická seznámí s doktorem Ondřejem Pýchou, je to nejen láska na první pohled, ale i profesní a kariérní postup nevídaných rozměrů. Také který chemik či biolog by nechtěl pracovat v nejlépe dotovaném výzkumném projektu současnosti? Jenže to by nebyl Martin D. Antonín, aby se hned v první kapitole něco nezvrtlo a budova Biodiversity s.r.o. neskončila v troskách a Jana na útěku.

Ovšem hned na straně dvacet do děje vstoupí profesionálové. Felixi Jonášovi a jeho týmu stačí říct „Potřebuji najít přítelkyni“, nabídnout zálohu 12 000,- a jdou do toho. A je jim úplně jedno, jestli zkříží cestu inkvizici, Sedmičce, démonům či šíleným vědcům.


To, co na první pohled vypadá, jako jednoduchý případ Martin D. Antonín nejen hezky zamotává, ale geniálně k tomu využívá všech postav a vzájemných souvislostí které mu svět Kladiva na čaroděje poskytuje. To je rozhodně jedna z věcí, které jsou na osmém dílu série sympatické. Dalším, podle mě skvělým tahem je fakt, že autor nejen záhy rozdělil vyšetřovací tým do dvojic Felix – Klaudie, Walter - Vincenc, čímž se pátrání rozběhne dvěma směry a poskytne příběhu mnohem víc akce a dynamiky, ale také skvěle využil Walterových „drobných charakterových chyb“. Tím se mu podařilo čtenářům pěkně přiblížit čtvrtého člena Jonášova týmu.

Všudypřítomný černý humor, špičkování a pop-kulturní narážky beru jako nepostradatelnou součást každého dílu série a s povděkem kvituji, že ani v tomto směru autor čtenáře nešetří.

Za skvělé považuji také využití tunelu Blanka a závěrečnou bitvu, tedy pasáže, které pro mě byly absolutním vyvrcholením knihy. Za menší negativum pokládám závěr, jenž bohužel vyzněl poněkud do ztracena.

I přes drobné nedostatky si myslím, že Pekelná šleha je více než důstojným pokračováním série, která by neměla uniknout pozornosti fanoušků fantastiky. Zároveň si troufám říct, že Martin D. Antonín by se nejen mohl, ale přímo měl ke Kladivu na čaroděje v dohledné době vrátit.
Autor/ka: Martin D. Antonín
Názov diela: Pekelná šleha (Kladivo na čaroděje 8)
Séria: Fantastická Epocha
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Epocha
Počet strán: 216
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 95%

Autor recenzie: Jan Procházka

[Audioukázka] | Martin D. Antonín - Pekelná šleha


Ukážka, v ktorej si môžete listovať!!!
Recenzia od Yaonee (04. 05. 2015 11:56:29)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)