Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac september zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 608 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Adaptácia
Autor: Miroslava Varáčková
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 100%
Obsah:
Dystopická verzia budúcnosti v najnovšom románe Miroslavy Varáčkovej Adaptácia, má až odstrašujúco blízko k realite, ktorá nám môže zaklopať na dvere už zajtra. Zoya mala všetko: domov, rodinu, kamarátov. A potom ľudstvo zdecimovali epidémie a vojny. Teraz nemá nikoho: ani rodinu, ani kamarátov, ani priateľa. Prišla aj o domov. No prispôsobila sa. Vpred ju poháňa len mapa a nádej, že ju dovedie do posledného útočiska na Zemi. Ľudia skúšaní vojnou i chorobami sa tiež adaptovali na nový svet - bojujú o každú minútu života. A osamelé dievča putujúce neznámou krajinou predstavuje priľahkú korisť. Keď Zoyi pomôže neznámy Simon, poruší tým krehkú rovnováhu povojnového spoločenstva, za čo musí zaplatiť životom. A tak sa Zoya, Simon a jeho malá sestra vydávajú naprieč zdevastovanou krajinou s nádejou, že ich mapa po jej mŕtvom priateľovi naozaj dovedie pred brány mesta, kde ešte vládne ľudskosť. Teda, mala by... Desiata jubilejná kniha Miroslavy Varáčkovej, jednej z najúspešnejších a najčítanejších slovenských autoriek pre mladých, opäť hľadí do postapokalyptickej budúcnosti. Jej prvá dystópia Prežila som svet patrí dodnes medzi čitateľmi najobľúbenejší a zároveň jej najlepšie hodnotený román.
Knižná recenziaPredstavte si svet, v ktorom ľudia dosiahli to, kam (pravdepodobne) stále smerujeme. Všetko je zničené, ľudstvo vyhladila ničivá epidémia, ktorú prežilo len pár jedincov a aj tí bojujú o holý život ako sa len dá. V uliciach číhajú gangy, obchody sú vyrabované, nikde nie je bezpečne. A v takomto svete žije Zoya.

Ako jediná zo svojej rodiny prežila a teraz sa snaží nájsť podľa zašifrovanej mapy, ktorú jej pred smrťou dal jej priateľ a ktorú dokáže prečítať len ona, miesto, kde by mohla začať nový život. Na svojej ceste do neznámej, no vytúženej krajiny, spoznáva Zoya sympatického, no nedôverčivého bývalého vojaka Simona a jeho malú sestru. Keďže ju on zachráni z rúk pouličného gangu, ona, hoci trochu neochotne, súhlasí, že ho vezme na svoju výpravu so sebou, hoci jej cieľ je neistý. To, čo však na konci svojej cesty nájdu, prekvapí oboch z nich. Nič totiž nie je také, ako si predstavovali.

Na úvod môžem povedať, že autorkin štýl mi mimoriadne sadol, doslova sa touto svojou knihou trafila do môjho vkusu. Nevedela som sa od nej odtrhnúť, už dávno som neprečítala nejakú knihu tak rýchlo ako Adaptáciu. Bolo to svieže, napínavé, dej mal rýchly spád, akciu, napätie, správnu dávku romantiky, proste všetko, čo mám na knihách rada.

Hlavnú hrdinku som si veľmi rýchlo obľúbila a ľahko som sa s ňou dokázala stotožniť. Jej myšlienkové pochody a názory na niektoré veci často odrážali moje vlastné, možno preto to bolo pre mňa také jednoduché. Najviac sa mi na nej páčilo, že síce mala strach, no napriek tomu bola odhodlaná ísť ďalej, bojovať za to, čomu verila a nevzdať sa a hlavne nedať ho najavo.

Vývoj jej vzťahu so Simonom sa mi veľmi páčil. Ako sa pomaly postupne dostávali od nedôvery a núteného spojenectva cez priateľstvo až k niečomu celkom výnimočnému. Zbožňujem, keď sa vzťahy vyvíjajú pekne pomaly a hrdinovia do nich nevhupnú po hlave už pomaly na piatej strane. Týmto autorka tiež pekne krásne vytvárala napätie a tak trochu ma mučila tým správnym spôsobom, kedy som sa sama seba neraz pýtala ako to medzi nimi vôbec bude.

A čo sa týka samotného deja, aj ten ponúkol niekoľko prekvapení a so záverom som spokojná, hoci mám pocit, že jedna vec zostala nevyriešená. No ako povedala Mirka, rada necháva niečo aj na fantázii čitateľov. :)

Jediná škoda je, že to autorka nenatiahla aspoň na viac strán, keď už nie na viac kníh, na čo by príbeh určite potenciál mal. Rada by som si toho prečítala viac. Ale rozhodne siahnem aj po iných jej knihách, lebo si ma svojím štýlom jednoducho získala.

Na záver snáď len toľko, že Adaptácia by sa kľudne mohla zaradiť medzi známe a obľúbené dystópie, pretože dosahuje ich úroveň a kvalitu. Rozhodne odporúčam všetkým, ktorým sa páčili či už Hry o život, Divergencia, Penryn a koniec sveta alebo Krvavá cesta. :)
Recenzia od Ella (17. 03. 2015 12:28:16)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)