Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Hobit (audiokniha)
Autor: J. R. R. Tolkien
Vydal: Tympanum a Audioteka.cz
Hodnotenie: 85%
Obsah:
Oficiálna anotácia distribútora Hobit - audiokniha obsahuje nejpopulárnější fantasy román, jehož autorem je John Ronald Reuen Tolkien. Čte Vladimír Kudla.
Knižná recenziaAudiokniha Hobit

Do filmovej Stredozeme sme vstúpili posledný raz v decembri minulého roku. Napriek okázalej reklame, ktorá Bitku piatich armád sprevádzala, a vháňala väčšine fanúšikov do očí krokodílie slzy (trebárs aj z rozčarovania), smútok za skončeným hobitím dobrodružstvom sa dlho nedržal.

Jednoducho na to nebol dôvod. Možno to znie trošku čudne, ale práve finálna časť Jacksonovej hobitej trilógie zvýšila aktivitu lokálnych, ale aj zahraničných vydavateľstiev a medzi čitateľov sa odrazu začali trúsiť desiatky a desiatky nádherných reedícií útleho diela, ktoré na svet prišlo 21. septembra roku 1937.

Hobit od J. R. R. Tolkiena si získal srdcia čitateľov na celom svete. A tak ako kedysi, ani dnes nezáleží na tom, aký výtlačok vlastníte, aj keď sa v ňom možno nájdu nejaké tie chybičky krásy. Dokonca sa nikto nepozastavuje ani nad tým, že Hobita pôvodne venoval Tolkien deťom. Ufrflaný, trošku nemotorný, možno niekedy až veľmi prchký hobit Bilbo so srdcom väčším ako Tichý oceán vám učaruje už len tým, kde býva a čo práve robí. Je pravdou, že taká nádherne voňavá ilustrovaná kniha v koženej väzbe urobí s prežívaním zázraky, avšak čosi čarovné, možno aj sčasti neopakovateľné vám vie priniesť i jej zvukový záznam. A práve tento druh knižného prežívania jedného veľkého dobrodružstva v takom malom a pomerne praktickom balení vám ponúka aj česká Audiotéka.Obálka audioknihy síce láka na svojský sexepíl Martina Freemana (Bilbo Baggins), audiokniha sa však drží pôvodného príbehu, ktorým nás viac ako 12 hodín bude sprevádzať český herec Vladimír Kudla. Ten prepožičal hlas nielen hlavnému protagonistovi príbehu, ale aj jeho spoločníkom či samotnému rozprávačovi. Tak, ako vám sadne, alebo nesadne téma knihy, po ktorej siahate, môže vám sadnúť, prípadne nesadnúť i hlas herca, ktorý knihu narozprával. A Vladimír Kudla stojí niekde medzi. Pomerne dlho sa neviete rozhodnúť, či sa vám jeho farba hlasu (ako aj samotná hra s intonáciou a melódiou) páči. V tomto prípade to chce trošku trpezlivosti a času, aby ste sa naladili na rovnakú vlnu a mohli sa bez výraznejších rušivých faktorov a nežiadaných šumov ponoriť do farebného víru fantastickej novely z minulého storočia nech ste kdekoľvek. Takže tých 12 hodín aj kúsok vám utečie ako voda. A koniec rozprávania vám prinesie satisfakciu v podobe príjemne stráveného voľného času, pri ktorom ste stihli nielen umyť riad, vyvešať čerstvo vypranú bielizeň, niečo chutné si uvariť, ale aj vyvenčiť psa, urobiť týždenný nákup, či len tak sa pomotať po meste aj za sychravého počasia.

Samozrejme, audiokniha myslela aj na zábudlivých a niekedy nechtiac nemotorných audiočitateľov. Takže, ak sa vám podarí nejaké to nechcené technické kúzlo s vaším prehrávačom a nie ste si veľmi istí, kde ste skončili, stačí sa chvíľu pohrabať v obsahu. Je rovnako praktický ako obsah klasickej knihy, aj keď možno trošku dlhší (jedna kapitola = 1 až 8 niekoľko minútových audiočastí).Audiokniha síce nedokáže konkurovať knihe klasickej (sčasti ani čítačkám), čo je však pochopiteľné. I tak však predstavuje dobrú investíciu. Šetrí vám čas. A to predovšetkým vtedy, ak ste zaneprázdnení a nemôžete si dovoliť v pracovnom tempe poľaviť a vyčleniť si trošku väčší priestor na čítanie. Tak, ako si dokážete vychutnať knižného, ale aj toho filmového Hobita, vychutnáte si aj toho narozprávaného. Možno vás na malú chvíľu zarazí úvodná zvučka, ktorá vás prenesie na dvor kráľa Pravoslava ako do Stredozeme a sem-tam i nečakané sykavky Vladimíra Kudly, avšak ani tieto kozmetické chyby vám nepokazia adiozážitok zo staronového audiodobrodružstva, ktoré sa začalo písať pred 78 rokmi.
Autor/ka: J. R. R. Tolkien
Názov diela: Hobit
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Tympanum
Čas: 12 hodín 28 minút
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 85%


The Hobbit: The Battle of the Five Armies


The Hobbit : Rivendell (behind the scenes)
Ďakujeme Audioteke.cz za poskytnutý recenzný audiozáznam.
Recenzia od Yaonee (14. 03. 2015 20:01:05)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)