Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Zaklínač: Búrková sezóna
Autor: Andrzej Sapkowski
Vydal: Leonardo
Hodnotenie: 80%
Obsah:
Oficiálna anotácia vydavateľstva: Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače - dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji...
Knižná recenziaZaklínač: Bouřková sezóna

Návrat krále, přesně těmito slovy by se dalo označit vydání knihy Bouřková sezóna. Alespoň, co se týče krále polské fantasy, Andrzeje Sapkowského, jenž se vrátil k hrdinovi, který ho proslavil, slavnému Geraltovi z Rivie, bílému vlkovi a zaklínači. A díky nakladatelství Leonardo se tato kniha dostává i do rukou českých čtenářů.

Představovat Andrzeje Sapkowského by bylo pověstným nošením dříví do lesa. Vždyť tento muž kraluje žánru akční fantasy již několik let, a je oblíbený jak ve své domovině, tak i u nás. A díky sérii počítačových her vlastně po celém světě. Ve svém nejnovějším románu se rozhodl vyslyšet toužebné volání fanoušků a zpracovat další příběh fenomenálního zaklínače. Jak se mu návrat podařil se nyní společně podíváme.

Kniha se dějově odehrává v době povídek, tedy před známou pětidílnou ságou o zaklínači. Někomu by se mohlo zdát, že napasovat další příběh do období, které se mohlo jevit uzavřené prostě nejde, ale Sapkowskému se to povedlo, a je zajímavé sledovat, jak se s touto výzvou popasoval.

Příběh začíná v době, kdy Geralt přijíždí do hlavního města malého království Kerack, kde byl pozván za účelem práce. Bohužel při vstupu musí odevzdat oba své proslulé meče – stříbrný i železný. A to je vlastně vše, o co v hlavní dějové lince jde. Zaklínač je totiž křivě obviněn a uvězněn, někdo neznámý za něj zaplatí kauci, ale bohužel při opuštění města zjistí, že kdosi odcizil nástroje jeho obživy, meče. A tak začíná výprava za nalezením zaklínačského odznaku, mistrovské kovářské práce. Při svém pátrání po ztracených mečích se spojí s čarodějnicí Lyttou Neyd, která v městečku žije. Tím se příběh poněkud komplikuje a dává prostor dalším linkám.

Mohlo by se zdát, že tato dějová linie je poněkud slabá a nezáživná, ale jak jsme se již mnohokrát přesvědčili, Sapkowski umí. Takže netrvá dlouho, a Geralt je vržen do víru čarodějnických intrik, politických šarád a dalších maličkostí. Ve výsledku několik dějových linek však nepřináší nic nového, což je možná škoda. Ne, že by příběh nebyl dobře zpracován, ale občas působí dojmem, že autor napsal několik krátkých povídek, které pak spojil v ucelenou novelu.

Tak jako tak je to pořád ten starý dobrý Sapkowski, který umí udržet atmosféru a vtáhnout čtenáře do děje. Takže ačkoli se nejedná o převratný příběh z Geraltova světa, čtenář se rozhodně nudit nebude. Příjemným zpestřením je také setkání se starými známými jako například bardem Marigoldem. V knize se dokonce objeví i Yennefer, a ačkoli se se zaklínačem nepotká, hraje důležitou roli. Objeví se také bodrý trpaslík, který zaklínači pomůže. A tady je možná kámen úrazu. Sapkowski totiž návrat ke kořenům pojal tak, že čtenářům nabídl vše, co se od něj čekalo, ale co už jsme několikrát četli. Ne, že by se nejednalo o dobrý zážitek, ale očekávání byla asi větší, než možnosti tohoto příběhu.

Zpracování knihy je pěkné a krásně zapadá do série již vydaných příběhů. Musím pochválit práci překladatele Stanislava Komárka, který všem zaklínačovým příběhům vtiskl osobitost a kouzlo. A povedlo se mu to i nyní. Překlad trpasličích dialogů je v jeho podání vždy nezapomenutelným zážitkem. Pochvalu si zaslouží i korektor Jíří Popiolek a vlastně celá redakce, protože jde vidět, že si s knihou vyhráli a předložili čtenáři to nejlepší.

Sapkowski zaklínačův svět rozšířil, ale vlastně neobohatil ničím novým. I přesto se jedná o dobrou knihu, u které se člověk výborně zabaví. Možná bych mohl vytknout poněkud otevřený konec vytrácející se do ztracena, ale když se na to podívám zpětně, jiný konec si vlastně ani představit nedokážu. A ačkoli Bouřková sezóna pro mě osobně nepředstavuje to, co jsem chtěl, těším se na další knihy z tohoto světa. Protože Geralta není nikdy dost…

Autor/ka: Andrzej Sapkowski
Názov diela: Zaklínač: Bouřková sezóna
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Leonardo
Počet strán: 386
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 85%
Pre Fantasy Svet recenziu napísal: Tomáš Dostál

Ďakujeme Vydavateľstvu Leonardo za poskytnutý recenzný výtlačok.

Andrzej Sapkowski na konwencie Dni Fantastyki 2014


Recenzia od Yaonee (03. 02. 2015 14:58:26)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)