Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Škola dobra a zla
Autor: Soman Chainani
Vydal: Albatros Media - CooBoo
Hodnotenie: 100%
Obsah:
Sophie čakala celý život na to, kým ju unesú do Školy dobra, kde sa z nej stane princezná, nájde si toho pravého princa a budú spolu naveky šťastní. Teda aspoň taký bol plán. Sophie a jej kamarátka Agatha totiž pochádzajú z Gavaldonu, mestečka, kde sa každé štyri roky stratia dve deti. Nikto však netuší, kam sa vlastne podejú. V Škole dobra a zla sa z nich potom podľa predurčenia stanú kladné alebo záporné rozprávkové postavy.
Knižná recenziaKto z nás aspoň raz v živote nesníval o tom, že je nejakou rozprávkovou postavou? Krásnou princeznou, pôvabnou vílou, odvážnym rytierom alebo mocným čarodejníkom. V Sophiinom svete je to skutočné. V Škole dobra alebo Škole zla sa z detí stanú ozajstné rozprávkové postavy a Sophie celý svoj život nesníva o ničom inom. V meste, v ktorom žije, sa totiž každé štyri roky stratia dve deti - jedno najkrajšie a najlepšie dievča (alebo chlapec) a jej (jeho) úplný protiklad. O niekoľko rokov po tom, čo sa deti stratia, ich obyvatelia mesta nachádzajú v ilustráciách kníh, ktoré sa záhadne objavujú v miestnom kníhkupectve. Sophie, na rozdiel od ostatných detí, netrpezlivo čaká na to, kým ju unesú do Školy dobra, kde sa z nej stane princezná, nájde si toho pravého princa a budú spolu naveky šťastní. Teda aspoň taký bol plán. Čo má však robiť, keď ju a jej náprotivok zamenia a pošlú do nesprávnej školy?

Po tejto knihe som siahla s poriadnou nedočkavosťou a nadšením. Tiež sa totiž radím k tým, ktorí od malička snívali o svete rozprávok a predstavovali si, aké by to asi bolo ocitnúť sa v ňom. To, čo som však dostala, som ani v najmenšom nečakala.

Musím priznať, nie každá kniha sa ma skutočne dotkne a zanechá vo mne hlbší dojem, no tejto sa to dokonale podarilo. Miesto obyčajnej rozprávky, ktorá by sa zaradila k desiatkam iným a akurát mi vyplnila voľnú chvíľu, som dostala napínavý príbeh plný dobrých myšlienok, ktoré vo mne neustále rezonujú, a nečakaných zvratov, ktoré ma znova a znova prekvapovali.

Ako som si o autorovi prečítala, rozprávky sa stali ústrednou témou jeho štúdia na Harvarde. Túto problematiku sa mu v jeho knihe podarilo pekne podrobne rozobrať, pričom sa cielene zaoberal práve otázkou dobra a zla. Čo je vlastne dobro a aké je zlo? Je možné ich škatuľkovať? Je možné rozdeľovať ľudí na dobrých a zlých len podľa ich výzoru? Presne na tieto otázky sa autor snažil dať svojou knihou odpoveď a podľa môjho názoru sa mu to podarilo vynikajúco. Ukázal nám, že aj za peknou tváričkou sa môže skrývať vypočítavosť a zatrpknuté srdce a na druhej strane, niekto, kto je na prvý pohľad obyčajný alebo priam odpudivý, môže mať srdce zo zlata.

Ústrednými postavami príbehu sú Sophie a Agatha. Sophie o seba celý život dbala, starala sa o svoju vonkajšiu krásu a snažila sa aspoň navonok správať milo a zdvorilo, aby jedného dňa, keď nadíde jej čas, ju tajomný riaditeľ školy uniesol do Školy dobra, kde sa z nej stane princezná a ona nájde svojho princa a po jeho boku aj svoj šťastný koniec. Na druhej strane Agatha sa ľudí stráni rovnako vytrvalo ako oni jej. Jedinou kamarátkou je jej Sophie, o ktorú nechce prísť, a preto keď sa v ich dedine zjaví záhadný tieň, rozhodne sa Sophie pred ním zachrániť. Nakoniec však sama skončí v Škole dobra, kým Sophie je umiestnená do Školy zla. Bol to len omyl, alebo to tak jednoducho malo byť? To zistíte, keď sa začítate do stránok tejto knihy, ktoré mne ubiehali neuveriteľne rýchlo, priam som sa od nich nevedela odtrhnúť. Autor dokázal tak výstižne vykresliť jednotlivé postavy a ich vnútorný svet, že som mala pocit, že ich dokonale poznám a so zatajeným dychom som sledovala ich osudy.

Škola dobra a zla je úžasná kniha plná silných myšlienok a s vynikajúco spracovanými ústrednými postavami a dynamickým dejom, pri ktorom nebudete mať šancu sa nudiť. Doplnená o krásne ilustrácie je tou pravou knihou, po ktorej by ste mali hneď bez váhania siahnuť. A bonus? Chystá sa film a ja sa ho už fakt neviem dočkať!
Recenzia od Ella (02. 03. 2015 15:41:41)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)