Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Kroniky Narnie - Lev, šatník a čarodejnica
Autor: Clive Staples Lewis
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 85%
Obsah:
Štyria súrodenci, dvaja bratia a dve sestry, odchádzajú z Londýna zmietaného druhou svetovou vojnou na vidiek. Pri hre v starom sídle sa najmladšia Lucy dostane do miestnosti so starou skriňou s kožuchmi. Schová sa dnu a objaví prechod do čarovnej krajiny Narnie. Stretne tam fauna Tumnusa s ktorým sa spriatelí. Keď sa vráti súrodenci jej nebudú veriť, pretože čarovná skriňa bude zrazu obyčajnou. Mladší bral Edmund sa však nepozorovane dostane do Narnie, kde sa stretne s Bielou čarodejnicou a tá ho pod zámienkou prinúti prisľúbiť, že do Narnie privedie aj svojich troch súrodencov. čarodejnica ich chce zabiť, aby sa nevyplnila dávna veštba, ktorá predpovedá koniec jej moci v krajine večného mrazu a zimy. Súrodenci sa spolu dostanú do Narnie, kde sa stretávajú z hovoriacimi zvieratami a snažia sa utiecť pred Bielou čarodejnicou. Stretávajú aj nádherného leva Aslana.
Knižná recenziaMajstrovských diel je na svete mnoho a mnoho ich je známych. No približne rovnaké množstvo ostáva diel, ktoré sú nedocenené. Podľa môjho názoru medzi takéto diela patrí aj celá séria kníh od C.S.Lewisa - Kroniky Narnie. A prečo?

Skrátka a dobre, Lewis je majster v rozprávaní fantasy. Jeho knihy dokážu chytiť a zaujať ako máločo, jeho fantázia skutočne nemá hraníc a dostane nás až do ríše najkrajších snov a najhlbších prianí. Škoda, že polovica ľudí nečíta knihy, ale namiesto toho si počká na filmové spracovanie (lebo však načo si trápiť hlavičku).

A teraz k tejto konkrétnej knihe. Lev, šatník a čarodejnica je druhou knihou v poradí. Popravde, tiež som najprv počula o filme (ale ešte vtedy som ho nevidela), a ten šatník mi tam akosi nesedel. Všetko som však pochopila, keď som si prečítala túto knižku.
V druhom dieli Kroník Narnie nám autor predstavuje príbeh štyroch detí, ktoré sa dostanú do čarovného sveta, aby sa tam stali kráľmi a kráľovnami. Lewis tu tak zachytil univerzálny detský sen - byť kráľom/kráľovnou. Každé z týchto štyroch detí je jedinečné a výnimočné, zamilujete si všetkých od malej Lucy, ktorá ako najmenšia bezvýhradne verí v dobro a spravodlivosť, a tým vytvára jedinečne krásny charakter čistej detskej duše, cez Susan, staršiu, krásnu, citlivú, Petra, ktorý na seba berie zodpovednosť za ostatných a chce sa starať o svojich súrodencov, až po Edmunda, ktorý, síce v tomto diele najprv ako zradca, no zmení sa na dobrého, odvážneho a spravodlivého kráľa.
Záporní hrdinovia sú klasickí - zlá čarodejnica, ktorá vládne vo večnej zime, a jej poddaní - vlci, obri, škriatkovia. V každej rozprávke však dobro víťazí, a preto sú všetci na konci porazení nádherným levom, v ktorom sa ukrýva nielen dobro samotné, no i náboženská symbolika, ktorú Lewis majstrovsky zakomponoval do každej zo siedmych kníh o Narnii.
Mne osobne učarovala samotná Narnia ako iný svet. Ako svet, ktorý Lewis vymyslel, sám si ho v duchu zmapoval a vykreslil, a prepísal ho na papier s ľahkosťou a pritom krásou. Tak ako Tolkien (ktorý bol, mimochodom, Lewisov kamarát), aj on dal svojmu svetu nádych tajomnosti a hlavne - neuveriteľnú originalitu.
A ak by som sa mala vyjadriť k obrazu, ktorý mi najviac v knihe imponoval, tak to bola, možno sa budete diviť, ale lampa, pri ktorej bol prechod do Narnie.

Rozhodne odporúčam prečítať si túto knihu, ako aj všetky ostatné zo série. Dokážu zaujať, majú čo ponúknuť staršiemu i mladšiemu čitateľovi, nebudete sa nudiť a hlavne sa ponoríte do úžasného sveta jedinečnej fantasy.
Recenzia od ChristineTheValiant (06. 01. 2011 23:34:05)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)