Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac jún zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Crew č. 42
Autor: kolektív autorov
Vydal: Crew
Hodnotenie: 80%
Obsah:
Fantasy svet: Magazín Crew ve svém čtyřicátém druhém čísle představuje novou dlouhou sérii určenou pro letošní ročník – Unwritten (Mezi řádky), pozadu však nezůstává ani parádně rozjetý Sam a Twitch a dokončení kraťasů Všechno, co jste chtěli vědět o snech…
Knižná recenziaCrew2 č. 42

Magazín Crew ve svém čtyřicátém druhém čísle představuje novou dlouhou sérii určenou pro letošní ročník – Unwritten (Mezi řádky), pozadu však nezůstává ani parádně rozjetý Sam a Twitch a dokončení kraťasů Všechno, co jste chtěli vědět o snech…

Pod poutavou obálkou navnazující právě na Unwritten je podepsána výborná japonská kreslířka Yuko Shimizu . Prosím neplést se stejnojmennou autorkou, která vymyslela Hello Kitty. Obě dámy jsou sice obdařeny stejnými jmény a úžasným talentem, avšak dělí je jistý věkový rozdíl.

Ihned po otevření časopisu si člověk všimne, že oproti minulému číslu se úvodní strana vrátila na původní místo a že se objevily i články. V tomto případě reportáž z Crweconu a představení obou dlouhých komiksů provázejících současný ročník. Opět doporučuji mimo filozofického úvodníku přečíst i tiráž, kde si redakce znovu dovolila udělat příjemný žertík.
Prvním komiksem v čísle je dlouho avizovaný a očekávaný otvírák série Mezi řádky scénáristy Mika Careyho a kreslíře Petera Grosse. Oba tyto pány známe již ze zajímavě pojatého Lucifera, a své kvality potvrzují i v tomto příběhu, který nám přináší netradičně zpracovanou urban fantasy. O tomto faktu čtenáře přesvědčí již úvodní sešit, kde je klasický komiks doplněn graficky zpracovanými až románovými pasážemi s větším množstvím textu. Výjimkou nejsou ani panely zobrazující výseky z románu, pro který se hlavní hrdina stal předlohou.

Příběh představuje mladíka Tommyho Taylora, jehož otec, slavný spisovatel, zmizel neznámo kam. Již od prvních řádků je jasné, že zmíněnou postavu psal podle svého syna. Avšak tuto informaci scénárista brzy nechá shořet a představí mnohem zajímavější tezi, kterou si však každý čtenář musí objevit sám. Mike Carey nás neustále přesvědčuje o tom, že urban fantasy zvládá na jedničku a že směle může konkurovat jménům mnohem známějším. Samozřejmě, člověk se v jeho díle neubrání srovnání s Harry Potterem i dalšími slavnými čaroději, avšak v tomto příběhu ona shoda nepůsobí konfliktně. Dalším srovnávacím prvkem jsou jména jako Neil Gaiman a další. Ano, ani tato shoda či přirovnání nepůsobí konfliktně.

Úvodní sešit nové série splňuje všechna kritéria, která bych od něj očekával. Zajímavý rozjezd, který dává tušit mnohem složitější příběh, spousta tajemství, odkazů a narážek. Můžeme se nechat překvapit, jakým směrem se Unwritten bude ubírat dále. Navnazení bylo povedené. Za drobnou nevýhodu považuji kresbu, avšak v tomto případě se jedná o čistě subjektivní názor. Kresba mi totiž evokuje příběhy z konce sedmdesátých, začátku osmdesátých let, a na můj vkus je přehnaně barevná. Ale jak jsem již psal, toto je pouze subjektivní názor, neboť upřednostňuji komiksy hrající spíše na temnější notu, což mi plně vynahradil druhý příběh tohoto sešitu Crwe. Zmíněná kresba však není na škodu. K podanému stylu totiž rozhodně sedne. A nelze jí upřít dynamiku a cit. Jednotlivá okna komiksu jsou vykreslena s jistou lehkostí a radostí. Řekl bych, že místy působí až hravě. Čtenář nemá problém se sledem, rozhodně se neztrácí. Jednoduše se nechává unášet předneseným příběhem. A strany plynou……a najednou člověk zjistí, že už je v půlce dalšího sešitu Sama a Twitche. Kresba stále stejná, správně temná a dokreslující atmosféru. Jen příběh se nám odklonil od pohledu prvního vyšetřovatele k tomu druhému, takže namísto vyprávění Twitche se slova ujme jeho parťák Sam. Za obrovské pozitivum považuji fakt, že se více rozvíjí psychologie postav, která je nejen hlubší, ale hlavně uvěřitelná. Navíc je do děje zakomponována tak šikovně, že ji člověk pomalu nevnímá. Prostě se ponoří do příběhu a je rád, že postavy nejsou ploché, ale mají i nějaké osudy a životy. A některá jejich rozhodnutí se projevují právě až v době vyprávění.

Komiks disponuje stále stejnou hutnou atmosférou, která by se místy dala krájet. Obrovský vliv na to má Angel Medina, jehož kresba je prostě skvělá. Emotivní, výbušná a temná. Na začátku tohoto sešitu potěší narážka na kapelu Kiss. Medina totiž kreslil známý komiks Kiss: The Psycho cirkus. Svůj podíl na kvalitě má však i propracovaný scénář, jenž nám v tomto sešitu přináší další zdánlivě nesouvisející vraždy, které však spojuje postava tajemného muže v klobouku. Navíc na scénu přichází tajemný virus, který člověka nutí „vykašlat“ vlastní plíce. Mimoto dojde k neshodě mezi hlavními protagonisty. Jak tato rozepře dopadne, a co k ní vlastně vede, si už musí každý čtenář dohledat sám.

Jako poslední nám Crew nabízí dokončení krátkých humorných příběhů Všechno, co jste chtěli vědět o snech, ale báli jste se zeptat. Po zkušenosti z minulého čísla jsem tuto jednohubku začal číst jako první. Tento postup doporučuji všem. Ne, že by se jednalo o špatné komiksy, ale po takové náloži, jakou nám přináší Sam a Twitch, má člověk pocit, že se jedná o chudé příbuzné. Přesto dokáží na tváři vykouzlit pousmání. Hlavně pak příběh, který vysvětluje, proč by se náměsíčníci neměli budit.

Crew č. 42 představuje zdařilou ukázku toho, jak by měl vypadat vyvážený komiksový časopis. Díky zvoleným příběhům zde snad každý najde něco, co by se mu mohlo líbit. Obě dlouhé série mají zdařile nakročeno, takže uvidíme, jakým směrem se budou odvíjet dál. Ale podle tohoto čísla je jasné, že se rozhodně máme na co těšit. A to i v případě kratších příběhů. Protože hned v dalším se přiřítí samotný velký šéf Lobo, a v tom následujícím mág nasycený nikotinem – John Constantine. Takže kdo ještě nemá předplacené, ihned napravit, protože má možnost získat pravidelnou dávku kvalitního čtiva o třetinu levněji…Yuko Shimizu

Autor/ka: Crew a kolektív autorov
Názov diela: Crew č. 42
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Crew
Počet strán: 74
Jazyk: český
Hodnotenie autorom recenzie: 80%
Pre Fantasy Svet recenziu napísal: Tomáš Dostál

Ďakujeme Vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

AF14 - Manga invaze z nakladatelství Crew
Recenzia od Yaonee (19. 11. 2014 22:32:10)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)