Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac jún zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 517 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Proroctví
Autor: Josephine Angelini
Hodnotenie: 70%
Obsah:
Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků – nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Zároveň se bojí, že tyhle její „abnormality“ značí, že je nějaká zrůda, a tak se snaží co nejvíc splynout s davem, nevyčnívat. Což je minimálně při její výšce opravdu těžké. Pak ale na americký ostrůvek, kde žije, zavítá početná rodina Délosových a obvykle mírná a klidná Helen přecitlivěle reaguje na jakoukoli zmínku o nich, přestože je vůbec nezná. Její okolí, táta, nejlepší kamarádi Claire a Matt, ji nepoznávají a nechápou, co se děje. Jenže rodina Délosových Helen nepřinese jenom neklid, ale taky jí pomůže zjistit, co je vlastně zač. Že není žádné monstrum, ale stejně jako atraktivní, výjimečně chytří a sportovně nadaní Délosovi pochází z linie potomků řeckých polobohů...
Knižná recenziaHelen vždy vedela, že je iná, a preto sa to snažila skrývať, hoci pri jej výške a neobyčajnej kráse nie je jednoduché stratiť sa v dave. To, že je rýchla, silnejšia ako dospelý muž, nikdy neochorela na žiadnu bežnú ľudskú chorobu a zranenia sa jej hoja neobyčajne rýchlo, vníma skôr ako prekliatie než dar. Monštrum, čarodejnica, démon? Tieto otázky Helen v hĺbke duše zožierajú, avšak len do chvíle, kým sa na ostrov neprisťahuje záhadná rodina Délosových. Na tom by síce nebolo nič zvláštne, avšak Helen ich prítomnosť z nejakého neznámeho dôvodu privádza do vývrtky. Nedokáže ich vystáť a to ich ani len nepozná. No vždy, keď sa objavia v jej blízkosti, zachváti ju taká vlna nenávisti, že sa jej nedokáže ubrániť a jedného z Délosových chlapcov napadne. To je však len začiatok. Čoskoro Helen príde na to, že nie je sama, ktorá skrýva veľké tajomstvo.

Keby som mala myšlienku tejto knihy stručne zhrnúť, povedala by som asi toto: Knižka, ktorej grécka mytológia nie je cudzia, dievča s tvárou ženy, ktorá rozpútala Trójsku vojnu a láska taká nebezpečná, ktorá by ju mohla rozpútať znova.

To je skutočne niečo, čo dokáže v priebehu sekundy pritiahnuť pozornosť, minimálne tú moju. ALE...

Pravdupovediac, od tejto knihy som čakala oooooveľa viac. Možno aj preto, koľko bolo okolo nej v zahraničí kriku a ako sa fanúšikovia vehementne domáhali filmového spracovania. No Proroctví celkom dopláca na to, že je to prvý diel série. Táto skutočnosť z toho jednoducho dýcha. Miestami je príbeh nezáživný a točí sa len okolo toho, ako hlavná hrdinka rozmýšľa o tom, prečo ju jej vyvolený nechce. V tomto smere sa zrejme autorka chcela trochu odlíšiť tým, že pred hrdinov postavila na prvý pohľad neprekonateľnú prekážku, ktorá im bránila posunúť ich vzťah niekam ďalej (v jednom momente som si dokonca pomyslela, že musela čítať Clareovej sériu Nástroje smrteľníkov). Avšak to neustále vzdychanie o tom, ako strašne po sebe túžia, vymazalo všetky pozitíva tohto nápadu.

Z dejového hľadiska príbeh taktiež príliš neuchvacuje. Najprv je to takmer 100 strán plných otrepaného klišé a potom sa zrazu stane niečo, čo sa chce tváriť originálne, no pôsobí to skôr silene. Neviem ale, či je to jednoducho štýlom akým autorka píše alebo prekladom.

Samozrejme, kniha má aj svoje pozitíva. Oceňujem najmä to, že autorka zbytočne nemrhá faktami a aj krátka zmienka o čomsi alebo komsi sa neskôr môže vyjaviť ako dôležitá. Taktiež zameranie a využitie Trójskej vojny ma oslovilo, nakoľko je to podľa mňa jedna z najväčších záhad gréckej mytológie/histórie.

Na túto sériu som sa tešila, lebo grécku mytológiu milujem, no zatiaľ ma príliš neuchvátila. A prosím, nech už o nej nikto nepovie, že je to Percy Jackson pre dievčatá, pretože tieto dve série sa ani len nedajú porovnávať. Proroctví jednoducho zatiaľ ani zďaleka nedosahuje kvalitu Riordanových kníh. Som zvedavá, či ďalšie diely zmenia môj trochu sklamaný názor, pretože si naozaj myslím, že táto séria má potenciál a ja verím tomu, že ho autorka v ďalších dieloch využila.

Nakoniec sa chcem pekne poďakovať vydavateľstvu Albatros Media za poskytnutie recenzného výtlačku. :)
Recenzia od Ella (26. 08. 2014 20:51:24)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)