Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 530 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Amélie a barevný svět
Autor: Petra Neomillnerová
Vydal: Albatros Media
Hodnotenie: 85%
Obsah:
Pojďte společně s Amélií objevovat barevný svět! Tajemný dům v pražské Tróji, kde se před 123 lety zastavil čas, už není zapomenutý ani temný. Amélie s maminkou tam teď žijí společně s Markétou a její mámou, které jim pomáhají objevovat náš barevný svět. Markéta prožívá první lásku se Samem a přitom se snaží s Amélií odhalit tajemství zvláštního kluka Jakuba, kterého potkali na Starém Městě… Podaří se jim vyřešit neshody plynoucí z toho, že jedna je člověk a druhá duch, nebo že jedna má kluka a druhá ne?
Knižná recenziaPetra Neomillnerová - Amélie a barevný svět

“Nejspíš existuje hodně způsobů, jak se duchem stát, ale je málo cest, jak být jako duch šťastný.”


S tajomnou, čiernovlasou a podivne bledou Améliou sme sa prvý krát stretli, keď bol jej svet tmavý a osamelý, v útlej knižke pre deti a väčšie (alebo večné) deti tak do 100 rokov s názvom Amélie a tma. Jej autorka Petra Neomillnerová, česká stálica fantasy literatúry, na konci prvého príbehu o Amélii vrátila do jej sveta farby, no Amélia sa bude musieť veľmi snažiť, aby opäť nevybledli do siva. Pretože v tejto rozprávke nežijú postavy šťastne až do smrti (a vlastne ani po nej nie) a potýkajú sa s mnohými každodennými i menej bežnými starosťami.Markéta s mamou sa presťahovali k Amélii a jej mame do starého domu, v ktorom sa vďaka nim začína prebúdzať život. Všade sú kvety, hudba, mačky, dom je i po zotmení rozžiarený, pretože v ňom zaviedli elektriku a z izieb sa ozýva smiech a rozhovory. Amélie a Markéta sú najlepšie priateľky, hoci sú každá z iného sveta. Namiesto “žili šťastne až do smrti” sa však na obe dievčatá hrnú problémy. Markétin otec sa vrátil z ciest a veľmi ho zaujíma, prečo sa jeho dcéra i s matkou presťahovala a s kým že to býva. Okrem toho Markétinu hlavu zamestnáva chlapec, s ktorým trávi veľa času a na Améliu jej ho už tak veľa neostáva. A Amélia trošku žiarli na to, čo by chcela a nemôže mať. Chce spoznať čo najviac z objaveného farebného sveta ale jej mama sa o ňu stále veľmi bojí a nechce ju nikam púšťať. Keď však Lýdiu predsa len presvedčí, vydá sa i s Markétou na vianočné trhy, kde stretne Jakuba, ktorý je tiež duch a Amélii sa predsa len zazdá, že by mohla mať ďalší kúsok farebného sveta, ktorý bol pred ňou skrytý. Nebude to však také ľahké, pretože nie všetci duchovia sú dobrí a Améliino priateľstvo s človekom sa im nepozdáva...

Amélie a barevný svět je pokračovaním knižky Amélie a tma nielen podľa názvu. I v tejto knihe Petra Neomillnerová rozpovedala príbeh zasadený v známom českom prostredí, nesmrteľný príbeh o láske a priateľstve, tajomstve i o obyčajnom živote a jeho túžbach, ktorý svojou krásou a čistotou vábi malých i veľkých čitateľov. Dievčatá dospeli a vyrástli, nielen Markéta ale i Amélia, ktorá síce nevyzerá ani o deň staršia, ako pred 123 rokmi, keď si ju vzali vody Vltavy, no je zrelšia a odvážnejšia. Spolu s Markétou rieši problémy tak skutočné, že by pokojne mohli byť našimi problémami. Autorka si dala veľmi záležať na charakteroch postáv a to i v knižke tak útlej, že by ste povedali, že je v nej len tak tak miesta pre poriadny dej.

No Neomillnerová dokázala nielenže rozpovedať úžasne napínavý a magický príbeh, do knižky sa ešte zmestili i éterické ilustrácie Vladimíra Kupčíka, ktorý tentoraz vo farbe vdýchol ešte viac života všetkým hlavným protagonistom, rovnako ako i všetkým mačičkám, ktoré sa po dome motajú. Vďaka nim je tá kniha taká krásna, že aj keby ste nevedeli čítať, chceli by ste sa na ňu aspoň pozerať.Hoci príbehu trochu chýba to počiatočné spoznávanie dvoch rôznych svetov, reálneho i toho čiernobieleho a skoro priesvitného, stále je tu napätie z možnosti prezradenia existencie Amélie a jej mamy nepovolaným osobám, ktoré by mohli zničiť všetko, čo ženy majú. Okrem toho sa objavil i nový problém, tentokrát s duchmi, ktorým sa priateľstvá medzi živými a mŕtvymi nepozdávajú. Petra Neomillnerová tu tiež dobre pracuje so strachmi, ktoré ovládajú nielen dievčatá, ale aj ich mamy. Okrem toho posunula príbeh do ďalšej prirodzene vyplývajúcej roviny a tak sa nestretávame so stále rovnakými problémami, ale so situáciami, ktoré by sme sami očakávali. Autorka svoj pochmúrny štýl nezaprie ani v knihe pre deti, avšak dávkuje ho len v takej miere, aby detského čitateľa navnadil, no nevydesil.

Knihy Petry Neomillnerovej pre deti ma očarili snáď viac, ako to dokázali tie o Moire, Lotte či Tine. Autorka si dokázala zachovať pochmúrny štýl, no zároveň mu dodať hrejivé čaro príbehov pre deti, skvelé hrdinky, s ktorými sa čitateľ dokáže stotožniť a prežívať s nimi všetky radosti i trápenia, obsah, ktorý pohladí dušu a obal, ktorý poteší oko. Hoci je kniha rozprávková a magicky čarovná, ukrýva v sebe tú pravú duchársku atmosféru, a i keď duchovia neštrngajú reťazami ani sa nenačahujú studenými rukami spod postelí, i tak dokážu vyvolať príjemne mrazivé zimomriavky a pocit, že vietor nejako zvláštne duje v komíne a hýbe vetvami stromov...
Recenzia od Shaola (20. 05. 2014 20:12:39)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)