Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac jún zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 517 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Experiment
Autor: Veronica Roth
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 85%
Obsah:
Najočakávanejšia a najšokujúcejšia kniha roku 2013! Romány Divergencia a Rezistencia vtiahli čitateľov do mrazivo realistického postapokalyptického sveta. Teraz nastal čas zistiť, či to nebol všetko len EXPERIMENT! Tris a Tobias sú opäť spolu – ale za akú cenu. Systém frakcií je kompletne rozvrátený, polovica mesta leží v troskách. Spoločnosť však potrebuje vodcov, a tak sa k moci dostávajú tí, ktorými doteraz ostatní opovrhovali. Bezprizorní. Všetci však myslia iba na pomstu. A tak to vyzerá, akoby len vymenili diktátorku v čierno-modro kostýme za inú v otrhaných šatách. Mesto je v rozklade a jediná záchrana môže prísť zvonku. Tris a Tobias sa vydávajú za plot, aby sa pokúsili odhaliť pravdu o svojom meste. Je naozaj možné, že sú len súčasťou experimentu, z ktorého niet úniku? Alebo je aj toto len ďalšia simulácia?
Knižná recenziaPo tom, čo sa obyvatelia Chicaga dozvedeli pravdu z videa Edith Priorovej, ktoré Tris odhalila, skupinka rebelov vrátane Tris a Tobiasa plánuje útek za hranice mesta, aby zistili, čo sa tam skutočne nachádza. Pravda prekvapí nielen ich, ale určite aj čitateľov. Záverečný diel tejto strhujúcej dystopickej série vás okamžite vtiahne do deja a spolu s Tris a Tobiasom odhalíte pravdu o frakciách, o tom, kto vlastne bola Trisina mama a aj o tom, čo to znamená niekoho skutočne ľúbiť.

Musím priznať, že pôvodne som od tejto knihy čakala niečo úplne iné. V mnohých ohľadoch ma teda prekvapila, niekedy príjemne, inokedy som bola skôr sklamaná. Predchádzajúcimi dielmi si autorka pripravila perfektnú pôdu pre záver, ktorým to mohla celé veľkolepo ukončiť a vytvoriť tak pomyselnú čerešničku na torte tejto série. Ale v konečnom dôsledku ma trochu sklamalo ako sa celú situáciu rozhodla vyriešiť.

Od prečítania poslednej kapitoly Rezistencie mi neustále vŕtalo v hlave, čo asi tak za plotom nájdu. To, čo tam skutočne našli, som veru nečakala, no neohromilo ma to, práve naopak, dúfala som, že autorka prejaví viac fantázie. Dá sa povedať, že celý záver série jednoducho postavila na starom známom princípe "všetci sú si rovní, ale niektorí sú si rovnejší". V súvislosti s týmto však musím pochváliť preklad názvu knihy, ktorý ju dokonale vystihuje.

Ako som si Tris s Tobiasom predtým obľúbila, tak v tomto dieli mi mierne povedané liezli na nervy, pretože využili takmer každú jednu príležitosť, aby sa na seba vrhli, čo sa veľmi skoro stalo otravným a pri každej ďalšej takejto scéne som už len prevracala očami. Na Tris som sa zároveň hnevala pre to, ako sa správala ku Calebovi. Samozrejme, na jednej strane som ju chápala vzhľadom na udalosti v Rezistencii, no na druhej bola mierne pokrytecká, keď mu vyčítala, že zradil rodinu, keď si vybral inú frakciu. A čo urobila ona? Predsa to isté. Tiež opustila rodičov a rozhodla sa žiť podľa seba, tak mu nemá čo vyčítať.

Príbeh priniesol niekoľko prekvapení, no z celkového hľadiska bol mierne nezáživný. Jednoducho, autorka akoby nedokázala využiť jeho počiatočný potenciál a na záver sa stále točila len okolo jednej myšlienky. Od začiatku bolo jasné, že v závere knihy musí dôjsť k nejakému boju, no aby to nebolo také predvídateľné, pridala ešte jeden, samozrejme, neúspešný pokus o rebéliu, ktorý sa mi však páčil aj vzhľadom na to, čo priniesol vrámci vzťahov medzi jednotlivými postavami. Konečne to bolo akýmsi vybočením zo zabehnutého a už trochu otravného stereotypu. Napriek tomu sa vyskytli pasáže, kedy jediným, čo ma nútilo čítať ďalej, bolo, že som sa už dávnejšie nechtiac dozvedela, čo sa má na konci stať a bola som jednoducho zvedavá ako a prečo k tomu dôjde. Záver samotný však hodnotím pozitívne, tým si ma autorka opäť získala, takmer mi chvíľami až vytryskli slzy. Pekne to napísala.

Tento Rothovej svet mi však napriek všetkému bude chýbať a je mi ľúto, že séria je už ukončená a aj to, že autorka z nej nevyťažila všetko, no aj tak budem na ňu rada spomínať a filmy si určite pozriem. Keď by som však sériu mala zhodnotiť ako celok, tak u mňa osobne na plnej čiare vyhráva prvý diel, ktorý aj po prečítaní Experimentu považujem za najlepší.
Recenzia od Ella (30. 05. 2014 11:29:53)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)