Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 525 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Atramentové srdce
Vydal: Tatran
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Meggie a jej otec Mo, ktorý je reštaurátor kníh navštívi jeden večer záhadný hosť. Zdá sa, že je to Moov starý známy. Varuje ich pred istým Kaprikornom a Meggie a jej otec sa rýchlo presunú k Megginej tete Elinor, ktorá je vášnivou zberateľkou kníh. Postupne sa pred Meggie odkrýva tajomstvo, ktoré nosí Mo vo svojom srdci. O tom, prečo jej nikdy nečítal nahlas z knižky, hoci knihy obaja veľmi milujú. Kto je potulný kejkliar Prašnoprst, prečo nosí so sebou kunu s rožkami. Kto je Kaprikorn a prečo musia pred ním utekať, no a na koniec, pravdu o tom, čo sa stalo s jej mamou. Všetci štyria sa snažia zabrániť tomu, aby rástla moc obávaného Kaprikorna.
Knižná recenziaKniha o láske ku knihám

Nádherne vyrozprávaný príbeh o knihách, o zázraku čítania a o význame, ktorými príbehy obohacujú náš život. To je napísané na zadnej strane knihy. Veta neklame. Príbeh Atramentového srdca od nemeckej autorky Cornelie Funkeovej je naozaj krásny. Aj keď možno na prvý pohľad ide istým spôsobom o rozprávku, hneď úvodné kapitoly upútajú svojim príbehom. Čitateľ sa zoznamuje s mladou dvanásťročnou Meggie a jej otcom, ktorého volá Mo a s ich láskou ku knihám. V prvej kapitole sa zjaví tajomný Prašnoprst a nazve jej otca Čarojazykom. Rozprávajú sa o zaujímavých veciach, a takisto ako Meggie, ktorá ide prasknúť od zvedavosti o čo ide, aj vás ženie do každej kapitoly zvedavosť, čo to všetko znamená a o čo ide, kto to je a prečo Čarojazyk.

Pamätám sa, ako som knihu začala čítať dosť neskoro v noci a napriek tomu som prvých desať až patnäsť kapitol hltala a nevedela položiť knihu. Necítila som únavu, len som nedočkavo čakala na vysvetlenia. Aj keď som vedela, že o čom zhruba kniha je, čakala som, kedy sa tam už o pointe – zjavovania postáv z kníh pomocou hlasného čítania – niečo zjaví. Neskôr, keď sa zoznámime vďaka Prašnoprstovmu rozprávaniu so zloduchom Kaprikornom, sa rozhodne Mo, že zájde k tete Elinor, aby skryl knihu, ktorú zloduch chce. Knihu, okolo ktorej sa celý dej točí, pretože z tej „vyčítal“ Mo nejednu postavu. Dom tety Elinor som si predstavovala úplne do detailov a ako milovník knihy som zatajila dych. Dom, kde sú knihy, kde sa len pozriete. Elinor, ktorá ich nadovšetko miluje a cení si ich ako svoje deti. V snoch si tiež predstavujem častokrát taký dom i to, že som jeho vlastníkom. Veľmi sa mi páčili aj vety, v ktorých bola opísaná akási úcta ku knihám. To, ako sa ich Mo stále dotýkal, to, ako o nich Meggie s otcom hovorila, to ako ich Elinor kvôli istej tragickej udalosti opísala. To všetko na čitateľa pôsobí.

Z bandy zloduchov, ktorí neustále uväzňovali alebo prenasledovali Meggie a jej rodinu ma nikto nejako veľmi nezaujal a ani mi neprišiel hrôzostrašný. Samozrejme Kaprikorn mal byť niekto ozaj strašidelný, ale aj napriek tomu som voči nemu nemala negatívny postoj, skôr úplne neutrálny. Takže z tohto hľadiska mi v ňom čosi chýbalo. Aj keď sa tam písalo o kadejakých brutalitách, ktoré mal na svedomí, skôr mi pripadal ako nejaký mafián so svojim gangom. Nič viac, nič menej. Na záver by som len dodala jedno poučenie, možno poučenie nie je to správne slovo, ale predsa, ktoré podľa mňa kniha mala. Aj keď knihy milujeme a niekedy by sme chceli, aby postavy ožili a boli reálne, je správne, aby ostali tam, kde sú, lebo niekedy zdanlivo obyčajné a neškodné postavy sa môžu stať našimi nočnými morami. A navyše, ako to bolo vidno aj v tejto knihe, sa im môže za ich domov v knihe cnieť. A nikto z nás asi nechce, aby naše obľúbené postavy trpeli.

Hodnotenie: 80 %
Recenzia od Lectrice (29. 11. 2010 08:23:13)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)