Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 525 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Serafína: Skrytá tvár
Autor: Rachel Hartmanová
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 100%
Obsah:
V kráľovstve Goredd žijú ľudia s drakmi v mieri už štyridsať rokov, vzájomná nedôvera však pretrváva. Draci sú schopní brať na seba ľudskú podobu, ale napriek tomu, že majú neobyčajne prenikavý rozum, ľudské emócie pre nich zostávajú záhadou. Mladá Serafína, nadaná hudobníčka, neprechováva dôveru ani k jednej z oboch strán. Keď je zavraždený príslušník kráľovskej rodiny a podozrenie padne na drakov, v ohrození sa ocitá aj jej vlastné tajomstvo, ktoré by ju mohlo stáť život…
Knižná recenziaDraky! To bolo to, čo ma k tejto knihe okamžite prilákalo. A samozrejme, zaujímavá anotácia a pozitívne reakcie. To všetko však už len vzbudzovalo moju zvedavosť. Keď sa mi kniha konečne dostala do rúk, okamžite som odložila tú krásnu papierovú obálku a netrpezlivo sa do príbehu pustila. A hltala som doslova každé slovo. Nie preto, že by bol dej od začiatku do konca nabitý akciou, ale preto, že autorka dokáže veľmi dobre vykresľovať príbeh, ktorý začína plynúť pomaličky a nenápadne ako lesný potôčik, aby sa nakoniec mohol zmeniť na búrlivú rieku, ktorá vás celkom pohltí.

Keď otvoríte knihu, ocitnete sa vo svete, kde popri sebe žijú ľudia a draci. Práve sa blížia oslavy 40. výročia uzavretia mieru medzi týmito dvoma rasami, ktoré už nemôžu byť viac odlišné. Všetci si však uvedomujú, že mier je veľmi krehký, čo sa niekto rozhodne zneužiť. Princa Rufusa nájdu jedného dňa mŕtveho a bez hlavy. Okamžite padne tieň podozrenia na draky, no kráľovná Lavonda chce všetko riešiť s chladnou hlavou a nedovolí, aby takáto udalosť ohrozila nadchádzajúce oslavy. Zo všetkých síl chce zachovať mier. Napriek tomu je princ Lucian Kiggs, Rufusov synovec, poverený vyšetrovaním celej záležitosti. Pri tej príležitosti sa stretáva so Serafínou, mladou pomocníčkou dvorného skladateľa a učiteľkou hudby, ktorá skrýva tajomstvo. Tajomstvo, kvôli ktorému sa hnusí sama sebe. Jej matka bola totiž drak, vďaka čomu má teraz Serafína na ruke a na páse šupiny, prostredníctvom myšlienok dokáže komunikovať s inými polodrakmi a okrem toho má k dispozícii matkine spomienky. Vďaka tomu všetkému a aj vďaka svoju strýkovi Ormovi, ktorý ju odmalička vychováva a vyučuje, vie o drakoch viac ako ktorýkoľvek iný človek. Preto má svoje vlastné podozrenie, kto by za celou vecou mohol stáť. Kiggs je ohromený jej bystrosťou a odvahou, preto sa nakoniec pustia do vyšetrovania spoločne. To ale, samozrejme, nezostane bez následkov.

Úprimne poviem, že som z knihy nadšená. Autorka prišla so svojím vlastným svetom, ktorý má svoje pravidlá. Výborne vykreslila rozdiely medzi ľuďmi a drakmi, pretkala hlavnú dejovú líniu zákulisnými ťahmi naoko menej významných postáv a podsúvala čitateľovi falošné stopy, ktoré ho prinútili myslieť si, že veľmi dobre vie, kto má v celej záležitosti prsty, a to len preto, aby ho napokon mohla vyviesť z tohto kolosálneho omylu.

Ústrednú dvojicu si určite zamilujete. Serafína je výborná hlavná hrdinka. Dáva si pozor na to, čo robí, aby sa neprezradila, drží sa v ústraní a robí si svoju prácu. No zároveň podlieha svojej zvedavosti a aj kvôli svojmu strýkovi sa tajne púšťa do vlastného vyšetrovania. Pri Lucianovi však nič dlho tajné nezostane, preto nakoniec spoja svoje sily. Bolo úžasné sledovať, ako sa vzťah medzi nimi vyvíja z opatrného a úctivého na priateľský a napokon na lásku. Moment, kedy sa Serafína do princa zaľúbila, bol opísaný tak dokonale, že by som si to inak ani nevedela predstaviť. Od tej chvíle bolo doslova potešením čítať každú ďalšiu ich spoločnú scénu a čakať, čo sa stane, keď čitateľ vie, čo všetko je v stávke. Hlavne dievčatá budú touto časťou príbehu nepochybne potešené, pretože aj pre mňa osobne bolo skutočne zážitkom sledovať ako Serafína a Lucian bojujú sami so sebou, so svojimi trápeniami a bolesťami, ako postupne odhaľujú svoje tajomstvá a hovoria o veciach, o ktorých sa s nikým iným dovtedy porozprávať nevedeli a ako si uvedomujú, že nik iný by im tak dobre ani neporozumel.

Každá jedna postava je však niečím zaujímavá, či už sa jedná o Serafínine príšerky, o jej strýka Ormu, princeznú Glisseldu alebo o ardmagara. V každej jednej si nájdete niečo, čo vás bude fascinovať, každá má svoj vlastný príbeh, svojich vlastných démonov, ktorých musí poraziť a každá sa s ohľadom na odohrávajúce sa udalosti vyvíja a mení.

Vďaka tomu všetkému a aj vďaka hudbe, ktorá príbeh vypĺňa, je táto kniha uceleným a pútavým kúskom, ktorý by rozhodne nemal chýbať vo vašej knižnici. Už teraz sa veľmi teším na pokračovanie a neviem sa dočkať toho, čo všetko mi zase prinesie a čím ma prekvapí.
Recenzia od Ella (14. 11. 2013 08:27:21)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)