Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Krvavá cesta
Autor: Moira Young
Hodnotenie: 100%
Obsah:
Saba žije u Stříbrného jezera – pustiny zpustošené neustálými písečnými bouřemi – kde se její rodina snaží přežít a neustále naráží na pozůstatky dávno zaniklé civilizace Padlých. Když čtyři tajemní jezdci unesou její milované dvojče Lugha a zabijí jejího otce, Saba se vypraví osvobodit bratra a pomstít otce. Cestou potkává pestrou společnost dobrodruhů, pašeráků a samozřejmě i Jacka, úžasného a nesmírně drzého kluka. Saba během svého putování zjistí, že není slabou a bezbrannou dívkou, ale naopak skvělým bojovníkem, který má schopnost změnit deformovanou společnost zevnitř… Krvavá cesta je román plný akce, napětí a dobrodružství. Román, který vás uhrane.
Knižná recenziaKniha už na obálke sľubuje, že Krvavá cesta je román plný akce, napětí a dobrodružství. Román, který vás uhrane. A je to čistá pravda.

Saba žije so svojím otcom, bratom Lughom a mladšou sestrou Emmi, ktorú viní zo smrti matky, pri Striebornom jazere ďaleko od civilizácie. Ich najbližší sused Procter John prechádza okolo na svojom koni len raz za mesiac a nikdy sa nezdrží. Ich pokojný nudný život sa zmení v okamihu, keď k ich domu pricvála skupina Tontonov - zabijakov slúžiacich kráľovi, ktorí zajmú Lugha a zabijú Sabinho otca. Saba sa rozhodne svojho milovaného brata nájsť za každú cenu, preto sa vydá na nebezpečnú cestu, ktorá preverí jej charakter, vôľu, odvahu a napokon ju po mnohých útrapách a dobrodružstvách zavedie až do Polí slobody, kde chce kráľ v predvečer letného slnovratu Lugha obetovať, pretože verí, že si tak zachová dlhý život.

Krvavú cestu je ťažké, dokonca až nemožné porovnávať s akoukoľvek inou knihou. Čítala som už viac dystopických kníh, no Krvavá cesta je jednou z najlepších z nich. Dovolím si dokonca povedať, že sa mi páčila viac ako Hry o život, ktoré boli v tejto kategórii doposiaľ mojím favoritom. Autorkin jedinečný pisateľský štýl dýcha z každej stránky. Stretnete sa tak s výstižnými opismi prostredia, ktoré vás nestihnú unudiť svojou zdĺhavosťou, ako aj s krátkymi úsečnými vetami, ktoré sú pre knihu typické. Spočiatku to na mňa pôsobilo zvláštne, nevedela som celkom, čo si o tom myslieť. Súčasnosť sa bez varovania prelínala s minulosťou a naopak, kratučké vety vyjadrovali pocity hlavnej postavy v konkrétnej situácii. Pripomínalo mi to skôr zápisky v denníku, než rozprávanie príbehu, taký ten typ, kedy chce človek zachytiť svoje rozlietané myšlienky skôr, ako zabudne, čo všetko chcel povedať - stručné, jednoslovné vety, ktoré vyjadrujú momentálne pocity a rozpoloženie. No neskôr som si uvedomila, že sa mi to páči a robí to knihu jedinečnou, pretože sa vďaka tomu dokážem do Saby oveľa lepšie vžiť.

Ležím na něčem tvrdém. Je to dřevo. Mám ztuhlý krk. Hlava mi třeští. Hrozně bolí. Olíznu si oschlé rty. Bolí mě ramena. A zápěstí. Zasténám.

Saba je typ hrdinky, ktorú si zároveň zamilujete a niekedy by ste jej zase najradšej vykrútili krk. Nie preto, že by robila hlúpe rozhodnutia. To v žiadnom prípade. Ale preto, že niekedy je taká tvrdohlavá, že v sebe potláča všetky pocity, aby ju nemohlo nič rozptyľovať od dosiahnutia jej cieľa. Je drzá, odvážna, rozumná, prefíkaná a má silnú povahu. Človek môže mať až pocit, že ju nič nezlomí. Jednoducho vynikajúca hlavná hrdinka. Jej jedinou túžbou je zachrániť svojho brata. Na ničom inom jej nezáleží, dokonca ani na mladšej sestre, ktorú nemá príliš v láske. Práve preto je skutočne zaujímavé sledovať, ako sa ich vzájomný vzťah počas knihy vyvíja. Pre mňa osobne to bola výborná dejová línia. Počas knihy však zistíme, že má slabosť ešte pre jedného človeka, hoci si to vytrvalo odmieta priznať. Tým nie je nik iný ako Jack.

Zatracený Jack. Co to s ním je? Co je na něm, že okouzlí snad každého, kdo mu zkříží cestu? Ash, a vlastně všechny Svobodné sokolnice, moji sestru a teď i tu moji pitomou vránu. Přísahám, že kdyby měl v cestě kámen, který by se mu nechtělo překračovat, stačil by jediný pohled, a kámen by sám uhnul stranou.

Krvavá cesta mala konečne romantickú líniu, ktorá ma chytila za srdce, a ústrednú dvojicu, ktorú som si doslova zamilovala. Ich vzťah ma dostával do vývrtky až som si trieskala hlavu s otázkou, kedy sa už konečne dajú dokopy a ich rozhovory boli zase niečím, čo dávalo knihe neskutočnú iskru a mnohokrát ma aj pobavilo.

Omlouvám se. - Za co? - Že jsem vždycky byla... vždyť víš... tak... - Nevděčná? - Jo. - Tvrdohlavá? - Občas. - Hrubá? Zabedněná? Násilnická? - Nejsem násilnická! - Ale jsi. A jak. Ale to se mi u žen líbí. - Jsi blázen. - Než jsem tě potkal, byl jsem v pořádku.

Samotný dej je skutočne strhujúci, plný prekvapivých, ba až šokujúcich momentov, ktoré vám nedovolia knihu odložiť, pretože len čo by ste tak chceli urobiť, zrejme by sa na vás rozkričala, že ako to môžete urobiť, keď viete, čo sa tam práve deje! Príbeh ma dokázal šokovať snáď milión rôznymi spôsobmi a vždy tak, ako by som to v žiadnom prípade nečakala. Rozhodne tu platí pravidlo, že si ničím nemôžete by dopredu istí. Dynamický dej vám nedá ani na chvíľu šancu nudiť sa, práve naopak, neradím vám knihu začať čítať na noc, pretože jednoducho nebudete spať, kým ju nedočítate.

V originály sa Krvavá cesta ešte vyznačuje hovorovým jazykom a tým, že priama reč nie je od ostatného textu oddelená úvodzovkami. Preklad sa tomuto však vyhol, čo iste nie je na škodu, pretože takto je kniha čitateľnejšia a na kvalite jej to ani v najmenšom neuberá.

Krvavá cesta je fascinujúcim a silným postapokalyptickým príbehom, ktorý vás určite nenechá chladnými. Stránky budete hltať jednu za druhou, ku každej postave si vytvoríte vzťah a na konci vám bude ľúto, že je už po všetkom. A zrazu si uvedomíte, aké je ťažké čakať na pokračovanie.
Recenzia od Ella (02. 10. 2013 11:25:49)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)