Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Kroniky Narnie - Čarodejníkov synovec
Autor: C. S. Lewis
Vydal: Slovart
Hodnotenie: 99%
Obsah:
Dvaja kamaráti Digory a Polly sa počas hry dostanú do izby Digoryho mrzutého strýka. Je to zbabelý čarodejník a ľsťou dostane Polly do neznámej krajiny pomocou čarovného prsteňa. Digory je nútený ísť za ňou a vrátiť ju späť. Ocitne na v zvláštnom lese plnom malých jazierok, ktoré sú bránami do rôznych svetov. Skôr ako sa obaja vrátia rozhodnú sa preskúmať svet v jednom jazierku. Dostanú sa do mŕtvej krajiny Šarn, kde Digory nechtiac oživí zlú kráľovnú Jádis. Tá zahubila všetkých vo svojej krajine a prinúti deti vziať ju do Londýna. Tam chce získať svet pod dvoju vládu, no jej kúzla sú na Zemi bezcenné. Keď sa ju deti pokúsia vrátiť späť nešťastnou náhodou sa ocitnú v ničotnej krajine spolu s drožkárom a jeho koňom, Jádis a strýkom Andrewom. Nechtiac sa stanú svedkami vzniku nádhernej krajiny menom Narnia a stretnú sa s jej stvoriteľom levom Aslanom.
Knižná recenziaDejovo prvá kniha z fantasy série Kroniky Narnie od C. S. Lewisa zaujme už rokom vydania. Hoci je táto kniha, ako som napísala, dejovo prvá, bola vydaná až päť rokov po druhej - Lev, šatník a čarodejnica. Lewis pravdepodobne až po vytvorení príbehu dospel k názoru, že by bolo dobré, aby ľudia vedeli, ako Narnia vznikla, ako vznikla Lampová divočina a lampa v nej, ako sa do krajiny dostala Biela čarodejnica, prečo je Aslan najvyšším vládcom Narnie a tak ďalej. Na všetky tieto otázky odpovedá práve táto knižka s názvom Čarodejníkov synovec.

Príbeh sa začína v obyčajnom svete, v Anglicku, kde sa dve unudené deti rozhodnú objavovať tajné zákutia opusteného domu, ktorý stojí v ich susedstve. Namiesto toho domu sa však dostanú k strýkovi chlapca (až neskôr sa dozvieme, že ten chlapec je vlastne profesorom spomínaným v knihe Lev, šatník a čarodejnica), ktorý je zlý a tak ďalej, nuž a naši malí hrdinovia Digory a Polly sa dostanú do sveta, kde sú samé jazierka...
Nuž, ďalej prezrádzať nebudem, veď si to určite sami radi prečítate. A pri čítaní sa stanete svedkami zrodu nového sveta, krásnej Narnie, ktorej stvoriteľom je veľký lev Aslan.
Pri ňom sa zastavím. Aslan je najväčším náboženským symbolom v celej sérii kníh a predstavuje Boha. V prvej, čiže tejto knihe je to Boh v prvej osobe ako Boh Otec - Stvoriteľ, no v ďalších knihách sa objavuje aj ako Boh Syn - Vykupiteľ (Lev, šatník a čarodejnica), a tiež ako Boh Duch Svätý - Tešiteľ (to je tuším vo viacerých knihách, ale pekne to vidno v diele Dobrodružstvá lode ranný pútnik). Tomuto však rozumejú len kresťania, takže pre ateistov stačí povedať, že kniha obsahuje veľa veľmi pekne spracovanej náboženskej symboliky.

Táto kniha je v každom prípade pekným úvodom k tým, ktoré prišli (dejovo :-) ) po nej. Lewis všetko, čo vytvoril vo svojej fantázii, opisuje do najmenších detailov, takže každý si vie jasne predstaviť všetko, o čom číta, od tmavého Šarnu až po krásnu Narniu.
Kvalitatívne hodnotím túto knihu veľmi vysoko, hoci štýl je skôr jednoduchší - koniec koncov, je to kniha určená pre deti, no myslím si, že aj starší si to radi prečítajú.
A či odporúčam prečítať si? Jedno slovo: PRAVDAŽE!
Recenzia od ChristineTheValiant (10. 01. 2011 21:33:15)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)