Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Čierna labuť vzlieta
Autor: Lee Carroll
Vydal: Albatros Media - Motto Young
Hodnotenie: 75%
Obsah:
Jedného pochmúrneho dňa sa Garet Jamesová, šperkárka z New Yorku, zatúla do čudesného starožitníctva a v tej chvíli sa jej život obráti naruby. Záhadný obchodník John Dee jej ponúkne veľmi štedrú sumu za otvorenie starej striebornej skrinky. Garet nemôže uveriť vlastným očiam, keď na skrinke zbadá symbol labute – identický so znakom na prsteni, ktorý dostala od svojej zosnulej mamy. Ale keď skrinku otvorí, začnú sa diať prapodivné veci... Garet sa pustí do pátrania a zistí, že sa ocitla v storočnom proroctve. Otvorením skrinky totiž vypustila zlé sily. Postupne sa dozvedá, kým vlastne je, a aj to, že ju mama pred týmto poznaním chcela za každú cenu ochrániť. Mocní démoni totiž sužovali a nakoniec zahubili mnoho žien z Garetinho rodu po celé generácie – vrátane jej milovanej mamy. Dokáže Garet využiť svoje schopnosti a porazí tak ničivé sily z podsvetia?
Knižná recenziaČierna labuť vzlieta patrí medzi knihy, ktoré vás budú buď nudiť, alebo si ich obľúbite. Ja som sa pridala k tej druhej skupine a už teraz sa teším na pokračovanie, hoci aj keby kniha nemala ďalší diel, ten otvorený záver by sa mi páčil.

Príbeh od začiatku doslova dýcha pochmúrnou atmosférou, čo sa do týchto upršaných jesenných dní skvele hodí. Hneď na prvých stranách vstúpite do daždivého New Yorku zahaleného záhadnou hustou hmlou, ktorá sa objavuje tak nečakane, ako aj mizne. Napriek tomu si dokážete vychutnať čarovné opisy tohto nikdy nespiaceho mesta, ktoré autori zjavne milujú.

Garet je dobrá hlavná postava. Nie je to typická po zuby ozbrojená drsná baba, s akou sa v bežnej urban fantasy môžete stretnúť. Práve naopak, pôsobí normálne a na prvý pohľad trochu obyčajne, jednoducho je ako mnoho iných mladých žien v jej veku. Je rozumná, starostlivá, zodpovedná a tak primerane odvážna, no bohužiaľ, keď sa v okolí objaví pekný sympatický chlap, doslova stráca hlavu, čo je trochu škoda. Jej vzťah s Willom ma dosť sklamal, pretože sa doňho vrhli bez toho, aby sa vôbec nejak vyvíjal. Pôsobilo to tak, akoby autori chceli do príbehu zakomponovať nejakú romantiku, no vôbec nevedeli ako na to. Ak však nestojíte o iskrenie, náznaky a nepotrebujete si trieskať hlavu o stenu s otázkou, kedy sa dá ústredná dvojica už konečne dokopy, tak vás táto stránka príbehu nesklame. Bolo to rýchle, predvídavé a ničím neprekvapujúce.

Čo sa týka samotného príbehu, tento sa napriek krátkemu časovému úseku vyvíjal pomaly a postupne. Spočiatku všetko pôsobilo skôr tak, akoby mala Garet len halucinácie, no autori postupne naznačujú čitateľovi, že len o nejaké preludy sa v tomto prípade jednať nebude. Vo chvíli, keď sa veci uviedli na pravú mieru, som si povedala, že super, nezbláznila sa.

Odkedy sa hlavná hrdinka zaplietla do udalostí sveta víl, upírov, čarodejníkov a iných nadprirodzených bytostí, ktorých je v knihe skutočne neúrekom, dej nabral rýchlejší spád. Za krátky čas sa toho musela naučiť čo najviac, aby dokázala nájsť a získať späť záhadnú skrinku, kvôli ktorej to všetko začalo. Vďaka tomu spoznávame niekoľko rôznych mýtických bytostí, ktoré autori zakomponovali do súčasného sveta tak dobre a nenútene, až si človek môže kľudne povedať, že ten blázon tancujúci na ulici je v skutočnosti Puk alebo to svetielko, čo večer zachytil len kútikom oka, bola zrejme sylfa.

Čím viac sa blížil záver, tým viac sa situácia vyhrocovala a autori zároveň poukazovali na to, že každá z postáv má vlastné záujmy, ktorých sa nevzdá ani pre vyššie dobro, čo čitateľovi pripraví niekoľko šokujúcich prekvapení a bude netrpezlivo otáčať stránky len aby vedel, ako to celé dopadne.

Čítanie tejto knihy som si užila a už teraz sa skutočne teším na pokračovanie, no dúfam, že autori viac rozvinú romantickú stránku príbehu ako to sľubuje aj anotácia druhej knihy.
Recenzia od Ella (02. 10. 2013 08:43:28)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)