Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac február zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
39%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
17%
áno
15%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 494 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Mezi zloději
Autor: Douglas Hulick
Vydal: Baronet
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Ildrecca je nebezpečné mesto, pokiaľ si nedáte pozor na to, čo robíte. Aby ste dokázali vládnuť uliciam a prežiť, chce to šikovnú ruku a bystré oko. Drothe našťastie oplýva oboma. Je už roky členom Bratstva. Stretáva sa so zlodejmi a vrahmi z najšpinavších uličiek i z tých najnoblesnejších štvrtí. Pri práci pre vládcu podsvetia vyhľadáva a likviduje problémy vnútri organizácie – a k tomu si bokom privyrába pašovaním vzácnych predmetov. Keď mu však šéf prikáže, aby vypátral, kto zabíja členov jeho klanu, objaví ďaleko väčšiu záhadu – knihu, po ktorej, ako sa zdá, pátra veľa ďalších smrteľne nebezpečných ľudí. Knihu, ktorá je možno schopná zvrhnúť vládcu a zničiť zločinecké podsvetie. Knihu, ktorá teraz pálí Drothea v rukách...
Knižná recenziaPo tejto knihe som ako fanúšik Brenta Weeksa a jeho série Nočný anjel siahla s veľkým očakávaním. Verila som, že na jej stránkach nájdem napínavý a zároveň prekvapivý príbeh plný zvratov a nečakaných rozuzlení. A skutočne som sa ho dočkala.

Drothe ako hlavný hrdina je veľmi dobrou voľbou. Hoci sa nedá nazvať hrdinom v pravom zmysle. Nevedú ho ušľachtilé úmysly, nehrá fér a nevyhýba sa obchodom s podsvetím. Práve naopak, je jeho súčasťou. Preto nie je v ušľachtilých kruhoch práve vítaný, okrem prípadov, keď sa nejaký nafúkaný lord potrebuje zbaviť nepohodlného soka. A pre svoje nie príliš populárne postavenie Čenicha, ktorý zbiera na ulici informácie a donáša ich svojmu bossovi, sa mu vyhýbajú aj vlastní. Napriek tomu je Drothe rád, že sa postupom času dokázal vypracovať na svoju pozíciu a vyhrabať sa tak z biedneho života, ktorý viedol po smrti svojich rodičov. Sympatický a vo všetkých ohľadoch perfektný hrdina príbehu. Ani zďaleka nie je dokonalý, ako to v mnohých knihách býva, preto je to veľmi príjemným a zároveň zaujímavým osviežením. Nie príliš vyniká v boji, hoci nie je ani žiadne poleno. Jeho výhodou je však inteligencia a schopnosť rýchlo reagovať a spojiť si kúsky skladačky, ktoré na prvý pohľad nedávajú zmysel, dokopy, čo mu mnohokrát zachránilo život.

Druhým želiezkom v ohni je Drotheho najlepší priateľ, Degan Železný. Ušľachtilý a smrtiaci príslušník starobylého a vznešeného rádu Deganov. Pri čítaní knihy môžete mať spočiatku pocit, že Degan by bol lepším hlavným hrdinom, má na to totiž oveľa lepšie tabuľkové predpoklady. Na rozdiel od svojho priateľa je vysoký, je majstrom v narábaní s mečom a má silné zásady, ktorých sa drží za každých okolností. Postupom času však prídete na to, že bez Drotheho by kniha nemala ten správny spád a mohli by ste sa začať nudiť. Nebyť totiž Drotheho, veci by sa vyvíjali príliš jasne a jednoznačne. Takto vás autor môže prekvapiť pomaly na každej strane.

Douglas Hulick vo svojej knihe Mezi zloději dokázal, že oplýva nemalým spisovateľským talentom. Výborným spôsobom vyrozprávaný dej vás okamžite vtiahne a knihu nebudete chcieť pustiť, až kým neotočíte poslednú stranu. Keď si budete myslieť, že ste na niečo konečne prišli, netešte sa predčasne, onedlho sa totiž presvedčíte o tom, že veci sa majú v skutočnosti úplne inak. Na začiatku knihy som sa cítila, ako by som nasadla do výletného vláčiku a vydala sa pokojnú prehliadku, čoskoro som však zistila, že som sa ocitla na neskutočnej kamikadze dráhe, z ktorej nebolo úniku a nečakalo ma nič iné ako bláznivá jazda plná prekvapení, napätia, dobrodružstva, nečakaných rozhodnutí a odhalení, ktoré mi vyrazili dych.

Túto knihu môžem len odporúčať všetkými desiatimi. Určite sa nebudete ani na chvíľu nudiť. Prečítajte si ju. Neváhajte nad tým ani chvíľu.
Recenzia od Ella (16. 05. 2013 10:56:01)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)