Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Nadpozemská
Autor: Cynthia Hand
Vydal: CooBoo ako člen skupiny Albatros
Hodnotenie: 75%
Obsah:
Clara je bytosť s anjelskou krvou. Má poslanie, ktoré sa jej po častiach zjavuje. Musí zachrániť neznámeho chlapca z horiaceho lesa. Netuší však, kto je ten chlapec a prečo ho má zachrániť. Po presťahovaní sa do nového mesta sa Clara zoznámi s Christianom, tajomným chlapcom z vízie. Christian je charizmatický, milý, veľmi pekný, ale má priateľku a tak si Claru sotva všimne. Podarí sa Clare splniť svoju anjelskú úlohu a vyhovieť tak svojej mame? Je Christian skutočne tou pravou láskou alebo len dobrým priateľom? Clara si postupne zvyká v novom prostredí a zároveň objavuje záhadný svet anjelov. Zisťuje, čo všetko ešte o sebe a o ostatných nadpozemských bytostiach nevie – nie všetci sú totiž dobrí...
Knižná recenziaV poslednej dobe akoby sa roztrhlo vrece s krásnymi obálkami. Už len kvôli nim stojí za to mať niektoré knihy v knižnici. No Nadpozemská našťastie nepatrí k tým, ktorých kvalita končí pohľadom na vydarený obal.

Pokiaľ ste už mali tú česť s anjelskými sériami, môžem vás uistiť, že táto je iná. A to z jednoduchého dôvodu. Rozprávačka príbehu, 16-ročná Clara, nie je žiadny padlý anjel ani nevinné stvorenie zoslané z neba na zem. V žilách jej napriek tomu koluje anjelská krv, pretože je v podstate vnučkou skutočného anjela. S tým sa však nespájajú len úžasné nadprirodzené schopnosti, fyzická krása a šikovnosť v takmer všetkých oblastiach. Najdôležitejšie je totiž jej poslanie, ktoré musí splniť ako každá anjelská bytosť. S týmto sa zoznámime už na začiatku knihy a stane sa aj vodiacou dejovou líniou. Už na prvých stranách zisťujeme, že Clarinou úlohou bude zachrániť neznámeho chlapca z horiaceho lesa. Kvôli tomu sa musí aj so svojou mamou a bratom presťahovať do malého mestečka v horách a nastúpiť na novú školu.

V tomto bode je dej dosť predvídateľný a v podstate ani nemá priniesť čo nové, lebo sa drží starého známeho scenáru: nová škola - hrdinka na okraji študentskej spoločnosti s veľmi úzkym okruhom priateľov - úžasný, krásny a obľúbený chlapec (Christian), ktorým je od prvého momentu takmer posadnutá. Prekvapivé nie je ani to, že sa na scéne objavuje ďalší chalan (Tucker), vďaka čomu vzniká povestný ľúbostný trojuholník, ktorý všetko zamotá a nakoniec sa stane aj riešením celej hlavnej zápletky. Zlom tradičného scenára však prichádza, keď Christian na leto opúšťa Wyoming a Clara zostane sama s Tuckerom. Áno, presne to sa stane. Clara postupne vytesní dokonalého Christiana zo svojho zmäteného srdca a vrhá sa do náručia Tuckerovi, čo je celkom príjemnou a vítanou zmenou. No vydrží to takto stále? To je otázka, ktorá bude čitateľa nepochybne mátať až po poslednú stranu.

Počas celého príbehu sa Clarine vízie opakujú a zároveň odhaľujú stále viac a viac z jej poslania, vďaka čomu autorka drží čitateľa neustále v napätí. A to doslova až do poslednej chvíle, kedy spraví hlavná hrdinka rozhodnutie, z ktorého vám isto padne sánka. A ak náhodou aj nie, tak o pár strán ďalej zaručene, pretože vás bude čakať také prekvapenie, že sa tomu jednoducho nevyhnete.

Čo možno knihe vytknúť, je jej pomalý štart. Kým sa veci rozbehnú tým správnym smerom, aby vás skutočne zaujali, budete mať za sebou už takmer polovicu. Avšak vzhľadom na zvyšok sa tým naozaj oplatí prehrýzť.

Skutočne oceniť možno fakt, že Clara nie je typom hrdinky, ktorá všetko zvláda ľavou zadnou, preto pôsobí jej postava vierohodnejšie. Rovnako ako bežní tínedžeri robí chyby a občas sa aj háda s mamou (napriek tomu majú spolu pekný vzťah, čo je ďalším pozitívnym prvkom), no okrem nich sa musí pripravovať aj na svoje poslanie. Učí sa lietať, odhaľuje tajomstvá anjelov, čelí prekážkam, ktoré sa jej stavajú do cesty a musí robiť ťažké rozhodnutia.

Cynthia Handová tu dokázala naozaj zaujímavo a originálne spracovať rôzne legendy o anjeloch a predstaviť v Clarinom osude otázku, ktorú si kladie v súčasnosti snáď každý: Prečo som na tomto svete? My zrejme nedostaneme odpoveď tak jednoducho ako Clara, no aj ona nás môže v niečom inšpirovať.

Nadpozemská je veľmi príjemným spoločníkom na chvíle, keď si chce človek jednoducho oddýchnuť a zabudnúť na všetky starosti. A hoci neoplýva práve akciou, koniec vás zaručene dostane a bez váhania sa vrhnete na pokračovanie.
Recenzia od Ella (11. 02. 2013 13:32:57)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)