Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 526 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Zaklínač I.: Posledné želanie
Autor: Andrzej Sapkowski
Vydal: Plus
Hodnotenie: 100%
Obsah:
Andrzej Sapkowski vdychuje život Geraltovi z Rivie, postave nájomného zaklínača, majstra meča s magickými schopnosťami, osobnosti z pradávneho sveta plného mýtických bytostí, čarodejov, gnómov, elfov, ale aj ľudských intríg, zloby a nenávisti. Geralt žije na okraji spoločnosti, so zápalom bojuje proti desivým netvorom, ktoré ohrozujú ľudí, nie je však chladnokrvný zabijak. Jeho nadprirodzené schopnosti a nemilosrdné skutky vykonávané v mene spravodlivosti však vyvolávajú v ľuďoch strach a odpor napriek tomu, že ich chráni. Kniha obsahuje poviedky ze Strieborného meča, niečo aj z Večného ohňa a Meča osudu + kompletnú poviedku Hlas rozumu, v ktorej Geralt vysvetľuje, ako to všetko začalo.
Knižná recenziaBola to skutočne výnimočná kniha a ja sa čudujem, prečo som po nej nesiahla už skôr. Autor majstrovsky nielen opisoval scenériu, vykresľoval postavy, ale aj dokázal čitateľa neustále držať v napätí a očakávaní toho, čo sa bude diať ďalej. Ale pekne poporiadku.

Už na prvý pohľad zaujme každého veľmi vydarená obálka, za ktorú vydavateľstvu skutočne tlieskam, pretože vidno, že si na nej dalo záležať. Poteší nielen kvalitná tvrdá väzba, ale aj reliéfne prevedenie názvu knihy a celková farebná kompozícia. Po jej otvorení hneď udrie do očí krásny snehobiely papier, nešetrilo sa tu teda na ničom. Keď som sa však začítala do textu, musím priznať, že mi trochu vadilo uvádzanie priamej reči cez pomlčky. Ale aj na to sa dalo zvyknúť. Vydavateľstvo by si však malo dávať pozor na preklepy, ktoré sa v knihe vyskytli viackrát a trochu rušili celkový dojem.

Čo sa však týka samotnej knihy, Geralt je naozaj vynikajúci hlavný hrdina, ktorého som si obľúbila už na prvých stránkach. Je múdry, mocný, prezieravý a odvážny, ale zároveň to nie je žiadny nezničiteľný superhrdina. Snáď z každého boja si odnáša nejaké zranenie, či už fyzické alebo také, ktoré poznačí jeho dušu. Ako každý iný robí chyby a zlé rozhodnutia, dokáže ich však následne vďaka svojmu odhodlaniu napraviť. A ten úžasný sarkazmus, ktorým ho autor obdaroval, je jednoducho nezameniteľný.

Čitateľ by sa mohol zľaknúť toho, že sa jedná len o zbierku poviedok, no nie je potrebné robiť si z toho ťažkú hlavu, pretože jednotlivé príbehy na seba logicky nadväzujú, rozprávač ich prepája a vysvetľuje, spomína si na ne vždy v pravej chvíli, takže v konečnom dôsledku vyznieva zbierka ako normálna kniha a popravde, ani by som nevedela, že sa jedná len o akýsi bonus k sérii vysvetľujúci, ako celý Geraltov príbeh začal, keby som si to niekde neprečítala.

V istých bodoch deja sa nedalo nevšimnúť si, že autorovou inšpiráciou boli nepochybne klasické rozprávky, ktoré sú nám už notoricky dobre známe. Sapkowski sa im však rozhodol dať nový šat a nebál sa experimentovať, čo sa mu naozaj vydarilo a daný motív tak naplno a neotrepaným spôsobom využil. Pridajte k tomu úchvatný svet plný rôznych bytostí, neustále napätie, dynamický dej, vďaka ktorému sa ani na chvíľu nebudete nudiť a Zaklínač sa pre vás stane ideálnym spoločníkom na voľnú chvíľu, ktorú ste sa rozhodli stráviť s knihou v ruke. Ak váhate, aká by mala byť tá ďalšia, tak Posledné želanie je tá správna voľba. Kniha bola naozaj vydareným štartom veľmi sľubnej série a ja sa už neviem dočkať pokračovania.
Recenzia od Ella (13. 02. 2016 13:02:43)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)