Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 530 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Proklatý
Autor: Kevin Hearne
Vydal: Laser-books
Hodnotenie: 88%
Obsah:
Oficiálna anotácia: Attiku O'Sullivanovi, poslednímu druidovi, jsou čarodějnice celkem ukradené. Přesto se chce k místnímu konventu zachovat hezky a podepsat vzájemně výhodnou dohodu o neútočení, ale v tom se počet čarodějnic v arizonském Tempe přes noc zčtyřnásobí. A nové přírůstky nejsou jen špatné, jsou to pořádné mrchy s temnou nacistickou minulostí. Na místních středoškolácích si pochutnává padlý anděl, z Vegas táhne tlupa Bakchantek se zvláštním druhem smrtící dekadence a o Attikovu pozornost se pokouší rajcovní keltská bohyně ohně, takže na lovení čarodějnic si hledá čas jen horko těžko. I tak ale hodlá s pomocí upířího právníka, kouzelného meče a sousedova ručního protitankového granátometu vyčistit celé město a dát ježibabám jasně najevo, že s tímhle druidem se do křížku pouštět neměly.
Knižná recenziaKevin Hearne - Proklatý (Kroniky železného druida 2)


(Pozor! Obsahuje spoilery z predchádzajúcej časti - Prohnaný)

      Pokiaľ ešte nepoznáte posledného druida, Attika O´Sullivana, mali by ste to veľmi rýchlo napraviť.

      Vydavateľstvo Lase-books nám koncom roka prinieslo pokračovanie Kroník železného druida s názvom Proklatý.

      V závere predošlého dielu (Prohnaný) Atticus, posledný z druidov, momentálne žijúci v Arizone, vlastniaci kníhkupectvo a snažiaci sa žiť pomerne pokojným životom, natĺkol niekoľko čarodejníc, zabil svojho dávneho nepriateľa Aenghusa Óga, zachránil svojho právnika i psa a ukázal, že v jeho ryšavej makovici sa toho skrýva oveľa viac ako len pár receptov na naozaj výnimočné bylinkové čaje, čím si zavaril hneď na niekoľko poriadnych malérov.

"Budeš potřebovat zatraceně velkej repelent!" křikl. "Nebo třeba ruční protitankovej granátomet. Mám jeden v garáži, nemám pro něj skočit?!

      Ako sa hovorí: „Dobré sa zlým opláca“. Atticus by si po takom náročnom výkone najradšej na niekoľko rokov, ak nie desaťročí, vyložil nohy a venoval sa príjemnejším veciam. Ale, bohužiaľ, povesť o jeho hrdinských činoch sa šíri rýchlo a pred druidovým prahom sa začali objavovať bohovia a rôzne iné bytosti so žiadosťami o odstránenie toho či iného boha – svojho soka. Toto by sa možno ešte dalo prehltnúť, keby sa niekto nepokúsil odpraviť práve Attika.

      To, že v tom mala prsty čarodejnica, mu bolo jasné ihneď, len celkom presne nevedel aká. So zvyškom konventu Sestier troch Auror bol len krok od podpisu zmluvy o neútočení a len krok od toho, aby uveril, že čarodejnica môže byť aj dobrá... v určitom slova zmysle.
      Nový čarodejnícky konvent, Dcéry Tretieho domu (die Töcher des dritten Hauses), ktorý do jeho mesta zavítal, sa pokúša odprevadiť zo sveta ako Attika, tak aj Malinu a zvyšok Tempského konventu, takže ďalším problémom dáva nový rozmer. Aby toho nebolo málo, prejavia sa aj následky Attikovho boja s Aenghusom Ógom, a to v podobe padlého anjela, ktorý požiera deti na blízkej strednej škole, čo neostane nepovšimnuté skupinkou nie veľmi príjemných policajtov, prehnane vyšetrujúcich všetko podozrivé okolo nášho druida, ako aj zvýšeným záujmom o Attika zo strany démonov, nepríčetného suseda (utajeného pašeráka), Mórígan či Brighit, ktoré mu svojimi intrigami pekelne znepríjemňujú bežnú prácu, záhadného rabína i kňaza z ešte záhadnejšieho spolku, bojujúceho proti všetkému nadprirodzenému, a v neposlednom rade aj skupinu bakchantiek, ktorá si vyrazila z Las Vegas, aby priviedla k šialenstvu pár zbohatlíkov z East Valley.

      Napriek tomu, že sa Aticcus už dávno rozhodol nikdy neveriť čarodejniciam, vyzerá to tak, že spojiť sa s Malinou a jej konventom, je jediným riešením, ako sa s die Töcher des dritten Hauses vysporiadať. Tie sú totiž rozhodnuté za každú cenu zabiť jeho, aj Malinin konvent, lebo s nimi majú podľa všetkého nevybavené účty ešte z čias druhej svetovej vojny.
Keď si toto všetko sčítate dokopy, vznikne z toho celkom slušná mela. A ako to všetko potom vtesnať do nie veľmi obšírnej knihy?"Ach tak. Žijou všichni, kromě těch, co jsou už po smrti."
<Tuhle větu bys měl podle mě nominovat na Nobelovu cenu za samozřejmost, > poznamenal Oberon.


      Tak ako v prvej časti, ani v knihe Proklatý nehľadajte priveľmi prešpekulovaný a premyslený dej či zložitú zápletku. Kroniky železného druida sú skôr oddychovou a humornou literatúrou, ktorá má za úlohu vás pobaviť a nie spôsobiť vám hlboké premýšľajúce stavy a následnú migrénu. Napriek jednoduchosti hlavnej dejovej línie, príbeh uháňa dopredu míľovými krokmi a čitateľ nemá niekedy čas ani sa nadýchnuť, nie to ešte si odskočiť... trebárs na bylinkový čaj. Jedna katastrofa strieda druhú, Attikovi sa na hlavu valí pohroma za pohromou a on ich všetky ako pravý hrdina zdoláva, aj keď nie vždy úplne bez ujmy.

Uslyšel jsem příjemné plesknutí a hned potom blonďatá čarodějnice pronikavě zaječela. Douglas Adams měl pravdu: nic ve vesmíru nemá tak široké uplatnění jako ručník.

      Vo vrhaní kúziel je totiž rovnako dobrý ako v oháňaní sa mečom, a nielen to. Oháňanie sa slovami mu ide niekedy najlepšie zo všetkého. Dej je tak pretkaný množstvom vtipných hlášok, ako aj popkultúrnych odkazov, napríklad na Adamsovho Stopárovho sprievodcu galaxiou, Hviezdne vojny alebo citáciami Shakespearových najznámejších diel. Pozadu určite neostáva ani Oberon, Atticov obrovský a večne hladný írsky vlkodav, ktorý svojimi výrokmi často rozosmeje nielen svojho majiteľa, ale aj čitateľa.

      Stretnúť tu môžete, okrem Oberona, ktorý sa už stáva pomaly druhou hlavnou postavou, aj ďalšie staré známe tvére, medzi ktoré určite budú patriť druidovi právnici, upír Leif a vlkolak Hal, vdova Mac Donaghová alebo bývalá barmanka Granuaile, ktorú si Atticus vzal do učenia. Každý z nich v deji zastáva dôležitú úlohu a stáva sa tak plnohodnotnou postavou zas o niečo viac, ako tomu bolo v prvej časti.

Měli kozlí hlavy se zatočenými rohy, rozdělená kopyta, trupy a paže Sparťanů z 300 a oči, které by zůstali červené, i kdyby si do nich nakapali litry Visinek.

      A aby nebolo málo aj toho sekania mečom, bodania a stínania, na konci sa dočkáte poriadne akčného záveru, po ktorom zostane ghúlom na večeru niekoľko mŕtvych čarodejníc a démonov a Atticovi pár záväzkov, ktorých splnenie ukazuje, akým smerom sa bude pokračovanie série uberať.
      Zo začiatku nechcená výprava do Ásgardu a zavraždenie Thóra je na budúcom menu a vyzerá to tak, že náš najobľúbenejší ryšavý druid, si tento raz možno odhryzol príliš veľké sústo. To už ale nechajme na tretiu časť s názvom Praštený (Hammered).
Smer, ktorým sa Hearneho rozprávačské umenie posunulo, oproti prvej časti, napovedá, že sa v budúcnosti naozaj máme ešte na čo tešiť. :)
Recenzia od Mercy (09. 01. 2013 21:19:28)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)