Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Uncharted: Štvrtý labyrint
Autor: Christopher Golden
Vydal: Fantom Print
Hodnotenie: 100%
Obsah:
V starovekom svete existoval mýtus o kráľovi, poklade a pekelnom labyrinte. Brána týchto pekiel se teraz znovu otvára. Lovec pokladov Nathan Drake je povolaný do New Yorku mužom, ktorý ho zasvätil do hľadania starožitností. Victor Sullivan potrebuje Drakeovu pomoc. Sullyho starý priateľ, svetovo známy archeológ, bol práve nájdený zavraždený na Manhattane. Drake, Sully a Jada Hzujaková - dcéra zavraždeného - unikajú z New Yorku pred zabijakmi a vydávajú sa na podzemné archeologické náleziská v Egypte a Grécku. Ich cieľom je rozpliesť staroveký mýtus o alchýmii, vypátrať tri dávno zabudnuté labyrinty a dôjsť k úžasnému objavu, kvôli ktorému bol Jadin otec zabitý. Ukáže sa, že štvrtý labyrint bol postavený v inej zemi a inej kultúre - a skrýva v sebe kľúč k rozprávkovému bohatstvu a moci. Podzemné bludisko je však strážené armádou desivých, tajuplných bojovníkov. A tiež netvorom. Pokiaľ se Drakeovi podarí prežiť, v diaľke na neho čaká poklad i skaza, raj i peklo.
Knižná recenziaUž po prečítaní obsahu som sa pre knihu nesmierne nadchla, pretože presne zapadá do okruhu mojich záujmov a obľúbených tém. A ako milovník histórie, mytológie, tajomstiev a fanúšik Indiana Jonesa, Lary Croft a mnohých ďalších lovcov pokladov som si ju jednoducho musela prečítať. Toto svoje rozhodnutie som ani na sekundu neoľutovala, pretože knihe som prepadla už na prvých stránkach. Štvrtý labyrint je od samého začiatku až do konca nabitý akciou a napätím. Autor v rámci deja rozvíja príbeh o bájnom gréckom vynálezcovi a staviteľovi labyrintu na Knósse Daidalovi. Postupne odhaľuje, že Daidalos v skutočnosti postavil labyrintov viac, pričom každý z nich poskytuje odpovede na určité otázky a vedie až k prekvapujúcemu rozuzleniu na samom konci knihy, ktoré z mýtu síce strháva to povestné rúško nadprirodzena, ktorým bol odvekov zahalený, no čitateľ z toho určite nebude sklamaný.

Na druhej strane treba povedať, že príbeh ako taký nie je maximálne originálny a čitateľ od neho nemôže čakať niečo, čo tu ešte nebolo. V podstate sa totiž jedná o ten istý scenár, ktorý môžeme vidieť pomaly v každom dobrodružnom filme so sympatickým archeológom/lovcom pokladov v hlavnej úlohe (v istých bodoch sa kniha dokonca nápadne podobá na Indiana Jonesa a Chrám skazy), no Christopherovo rozprávačské umenie vás dokáže ľahko strhnúť a zrazu si uvedomíte, že netrpezlivo a s napätím otáčate jednu stránku za druhou. Tiež som veľmi ocenila, že autor sa čitateľa nenažil nudiť nejakou prudko romantickou scénou medzi Nathanom a Jadou. Ich flirtovanie a doberanie sa preto pôsobilo oveľa lepšie a prirodzenejšie. Zároveň aj svieži sarkazmus a humor hlavného hrdinu bol veľmi príjemným osviežením celej knihy a neraz sa mi pri tom pobavením dvíhali kútiky.

"Vy chcete jít jen tak do loděnice a jednu si tam vzít?" zeptala se [Jada].
Drake maličko pokrčil rameny. "Ani ne tak jít jako spíš si tam počíhat. Nebo se tam vkrást. Možná použijeme staré dobré plížení. A když nám to kradení nepůjde moc od ruky, doženeme to nekonečnou blbostí a zoufalstvím."


K hrám som sa, bohužiaľ, zatiaľ ešte nedostala, takže s nimi knihu porovnať nemôžem, no po prečítaní Štvrtého labyrintu si viem dosť dobre predstaviť, že by som pri nich strávila nejaký ten čas. Čo sa však týka knihy, môžem ju odporučiť všetkým fanúšikom histórie, tajomstiev, napätia a dobrodružstva, pretože je nimi naplnená od prvej až po celkom poslednú stranu. Určite neoľutujete.
Recenzia od Ella (27. 11. 2012 13:09:07)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)