Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 525 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Kronika Cartera Kanea 2: Ohnivý trón
Autor: Rick Riordan
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 100%
Obsah:
Volám sa Carter Kane, a odkedy sme so sestrou Sadie odhalili tajomstvo našej rodiny, náš život sa obrátil hore nohami. V žilách nám koluje krv faraónov a zdedili sme talent egyptských mágov. Paráda, čo? Vôbec nie! S kúzlami a mágiou ešte len začíname, napriek tomu proti nám stoja veľmi zákerní protivníci. Netvory, nebezpeční mágovia a rozhnevaní egyptskí bohovia proti nám nasadili všetky svoje sily. Navyše sa začal prebúdzať ten najhrozivejší nepriateľ: had Apop, ktorý chce nastoliť vládu večného chaosu. Musíme rýchlo nájsť tri časti kúzelného zvitku a prebudiť boha slnka Rea. Ale kde máme starého boha hľadať a pomôže nám vôbec? Na záchranu sveta zostáva len niekoľko dní a čas sa už začal odpočítavať...
Knižná recenziaOdkedy boli bohovia starovekého Egypta vypustení do súčasného sveta, majú Carter a Sadie Kaneovci len samé problémy. Ako potomkovia faraónov majú veľkú moc, ale nevyspytateľní bohovia im nedali dosť času na to, aby ju mohli naplno rozviť a ovládnuť v Brooklynskom dome, ktorý sa stal útočiskom a cvičiskom mladých mágov. A teraz dokonca začal povstávať ich najväčší nepriateľ - had chaosu Apop. Pokiaľ mu v tom nezabránia, svet ako ho poznáme zanikne. Inými slovami, celkom normálny týždeň v rodine Kaneovcov.

Ak chcú však mať vôbec nejakú šancu v boji proti Chaosu, musia znova oživiť boha slnka Rea, ale to je oveľa ťažšia úloha, než akú by mohli mágovia zvládnuť. Najprv musia nájsť tri zvitky Reovej knihy a potom ich správne prečítať. No a aby to nebolo také jednoduché, nikto vlastne nevie, kam sa Re za tie tisícročia podel.

Príbeh je opäť rozprávaný na striedačku Carterom a Sadie, no autor nám predstavuje aj veľa iných postáv, ktoré si čitateľov určite získajú. Predovšetkým boh trpaslíkov Bes je skvelou a vtipnou postavou, ktorá vám neraz vykúzli úsmev na tvári. No keďže hlavných hrdinov poznáme už dostatočne z predchádzajúcej knihy, autor sa nezdržiaval so žiadnymi zbytočnými alebo doplňujúcimi predstavovačkami a rovno vhupol do deja, keďže hneď v prvej kapitole sa naši hrdinovia vlámali do Brooklynského múzea s cieľom získať prvý zvitok. Od tohto momentu nemajú takmer ani chvíľu pokoja. Autor však pritom nezabúda, že Carter a Sadie sú stále deti. Napriek svojej veľkej odvahe a odhodlaniu sú tvrdohlaví, impulzívni a robia chyby, vďaka čomu nepôsobia ako nejakí neporaziteľní superhrdinovia a o to viac si ich čitateľ obľúbi.

Dej je dynamický, neustále sa niečo deje a Carter so Sadie sú postavení pred oveľa ťažšie skúšky ako v prvej knihe. A, samozrejme, nebol by to Riordan, keby čitateľov už od začiatku netrápil náznakmi a nedopovedanými poznámkami, ktoré v prvom momente nedávajú žiadny zmysel a človek potom len celý čas pátra v knihe po ich vysvetleniach. Dotvorený jeho skvelým, jedinečným a vždy dobre načasovaným humorom je Ohnivý trón skvelým spoločníkom v každej chvíli a určite budete netrpezlivo a s napätím hltať stránku po stránke.

Zároveň musím oceniť autorov úžasný prehľad v egyptskej mytológii. V Ohnivom tróne sa totiž objavuje množstvo nie notoricky známych postáv a bohov, o ktorých som ani ja sama predtým nepočula, a to sa už niekoľko rokov o egyptskú mytológiu zaujímam.

Oproti predchádzajúcemu dielu pôsobí kniha ako obrovský skok vpred, je v nej viac napätia, akcie a skvelého humoru. Celkovo to vyzerá, akoby autor všetko vylepšil po dejovej aj rozprávačskej stránke. Už teraz sa veľmi teším na záverečný diel tejto série, o ktorom aj sám Riordan povedal, že je jeho najobľúbenejším.
Recenzia od Ella (08. 11. 2012 13:47:17)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)