Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Mayské proroctvo 1: Zápas o osud ľudstva
Autor: Christy Readeke
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 85%
Obsah:
Šestnásťročná Caity trávi prázdniny na starom hrade v Škótsku. Na stene svojej izby objaví tajomné znaky, ktoré sa jej postupne podarí rozlúštiť. Ide o staré mayské proroctvo. Dozvedá sa z neho, že v osude ľudstva má zohrať neľahkú úlohu spojenú s množstvom nebezpečných situácií. Caity sa musí rozhodnúť, či má na to dosť odvahy a síl.
Knižná recenziaPo tejto knihe som siahla s riadnou dávkou zvedavosti, pretože ma zaujímalo, aký pohľad na toľko spomínaný 21. december 2012 môže mladým čitateľom podať americká spisovateľka. Keď som zistila, že Christy Readeke precestovala takmer celý svet a všade študovala staré záhady a mýty, o to viac som sa pre knihu nadchla. Niekto s takým prehľadom predsa nemôže napísať somarinu. A aj som sa o tom presvedčila, pretože kniha je plná dobrých nápadov, myšlienok a teórií, s ktorými je ľahké sa stotožniť.

Už na prvých stranách si ma autorka získala, keď bez okolkov priznala všetko klišé, na ktorom je príbeh postavený. Potom som to tak už vôbec nevnímala a nemôžem jej to teda ani vytknúť, práve naopak, dobre som sa na tom pobavila, preto to hodnotím pozitívne. Hlavná postava mi bola veľmi sympatická, páčil sa mi jej priateľský vzťah s rodičmi, bola to konečne zmena po toľkých knihách, kde sa rodičia s deťmi neznášajú a dobre, že medzi sebou nevedú tretiu svetovú. Asi práve preto ma mrzelo, ako im napokon klamala, no viem si predstaviť ich reakciu, keby im povedala pravdu, preto chápem, že to bolo nevyhnutné.

Dej bol celkom plynulý, rozprávanie sa len občas zadrhávalo na niekedy až príliš odborných opisoch hodných vysokoškolských posluchární. No aj vďaka tomu pôsobili autorkine názory vierohodnejšie a dodávalo to celému deju nádych skutočnosti.

Rozhovory pôsobili veľmi prirodzene, dej bol pútavý a niekoľkokrát ma udalosti skutočne prekvapili a zaskočili. Miestami som však mala pocit, že všetko sa vyriešilo až príliš jednoducho a bez problémov, čo je trochu škoda, pretože kniha by inak mohla byť oveľa napínavejšia a akčnejšia. Každý čitateľ si zrejme najviac obľúbi postavu Pána Papierika, veľmi šikovnej a inteligentnej opičky, ktorá síce niekedy pôsobí rozumnejšie ako všetci ostatní naokolo, no celú knihu príjemne oživuje. Dievčenské čitateľky si však určite získa aj Alex, ktorý stotožňuje snáď všetko, čo sa im na chlapcoch páči. Jediné, čo mi v príbehu chýbalo, bola nejaká výraznejšia záporná postava. Na začiatku sa síce objavuje zmienka o tajnej spoločnosti sprevádzaná vyhrážkami voči hlavnej postave, no neskôr nevyvíja takmer žiadnu činnosť, aby Caity zastavila. Na scéne sa zase objavuje až keď je po všetkom.

Ak vás však zaujímajú záhady, máte radi históriu, alebo si len chcete rozšíriť obzory, určite po Mayskom proroctve siahnite, neoľutujete.
Recenzia od Ella (25. 10. 2012 15:03:40)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)