Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac september zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 535 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Temné vízie 2: Posadnutosť
Autor: L. J. Smith
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 70%
Obsah:
Skupina stredoškolákov nadaných paranormálnymi schopnosťami musí po odhalení desivých skutočností opustiť Zetesov inštitút, kde ich školili. Ale kam ísť, aby ich pán Zetes nenašiel? A ako jeho aktivity zaraziť? Jedinou nádejou je nájsť biely dom zo spoločného sna. Okrem iných problémov však potrebujú vyriešiť aj vzájomné vzťahy. Gabriel sa zmenil. Kaitlyn to desí, no zároveň priťahuje. Lenže v pätách majú niekoho, kto je ako oni…
Knižná recenziaDej priamo nadväzuje na udalosti predchádzajúcej knihy. Decká odhalili Zetesove nekalé plány a rozhodli sa z Inštitútu ujsť skôr, ako z nich spraví bezduché a ľahko využiteľné zbrane pre vyvolených. Okrem záhadného bieleho domu zo sna však nemajú žiadny cieľ ani plán. Jednoducho ušli a počas cesty sa rozhodujú, čo ďalej. Tento fakt však knihe nemôžem vytknúť, predsa len ide o tínedžerov a keby mali všetko premyslené do posledného detailu, mohlo by to pôsobiť ako Mission Impossible.

Najzaujímavejším článkom deja bol, samozrejme, Gabriel. Dotyk kryštálu mal na neho zjavne veľmi silné účinky. Na jednej strane zlepšil jeho telepatické schopnosti, no ich využívanie mu na oplátku uberá oveľa viac energie, ktorú si musí dopĺňať. A jedlo so spánkom na to už veru nestačia. V tomto bode sa opäť dostávame k autorkinej obľúbenej téme - upírom, tentoraz však psychickým, čo znamená, že Gabriel potrebuje z druhých vysávať energiu. V konečnom dôsledku to má ale rovnaké účinky ako pri jeho krvilačnejších druhoch. Nie je nič prekvapujúce, že Kaitlyn na to príde a snaží sa mu všemožne pomôcť. V tomto smere mi ako postava bola dosť nesympatická, pretože sa Gabrielovi v podstate nanútila a nakoniec sa divila, že si jej správanie vysvetlil tak trochu po svojom. Áno, bohužiaľ sme sa nevyhli povestnému trojuholníku. Tento však aspoň rýchlo dospel k svojmu koncu a autorka ho príliš nerozmazávala.

Dej sa od začiatku do konca točí okolo bieleho domu, o ktorom hrdinovia v podstate nič nevedia. Celý čas ho zúfalo hľadajú prenasledovaní desivými bytosťami, pomocou ktorých sa ich pán Zetes pokúša vypátrať. Vďaka nim dokázala autorka vytvoriť v príbehu napätie a zahaliť ho do akéhosi rúška tajomstva, ktoré dokáže v čitateľovi vyvolať zvedavosť.

Záver však na mňa pôsobil trochu zmätočne. Rozhodne som nečakala taký vývoj udalostí, popravde ma prístup ľudí v bielom dome dosť naštval a napokon som sa ani nedivila Gabrielovej reakcii, ktorá bola vzhľadom na situáciu celkom primeraná a aspoň všetko oživila. Vďaka tomu si rada prečítam aj záverečný diel trilógie, pretože ma skutočne zaujíma ako to celé dopadne.

Kniha sa vďaka dobrému prekladu čítala v podstate sama, dej ubiehal rýchlo a neviazol na žiadnych zbytočných opisoch alebo odbočkách. Môžem to ohodnotiť ako dobré oddychové čítanie, ktorým si radi vyplníte upršané večery a voľné chvíle.
Recenzia od Ella (15. 10. 2012 16:57:57)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)