Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 530 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Hostiteľ
Autor: Stephenie Meyerová
Vydal: USA: Sphere, Slovensko: TATRAN
Hodnotenie: 100%
Obsah:
Melanie Stryderová odmieta opustiť svet. Náš svet sa stal terčom invázie neviditeľných nepriateľov. Ľudia sa stali hostiteľmi týchto votrelcov. Prišli o mysle, zatiaľ čo ich ľudské telá zostali nedotknuté a bez očividných zmien pokračujú v živote. Väčšina ľudstva podľahla. Melacie, jedna z posledných "divých" ľudských bytostí, ktoré prežili, sa dostane do zajatia a je presvedčená, že to znamená jej koniec. Pútničku, votreleckú "dušu", ktorú vložia do Melaninho tela, varujú pred nebezpečenstvami, ktoré predstavuje život vo vnútri ľudského tela: pred ťažko zvládnuteľnými emóciami, presýtenými zmyslami, priveľmi živými spomienkami. Na jednu z ťažkostí však Pútnička nebola pripravená vôbec: bývala obyvateľka jej tela odmieta vzdať sa vlastníctva svojej mysle. Pútnička pátra v Melaniných myšlienkach a dúfa, že sa dopracuje až k príčinám pretrvávajúceho odporu, ktorý im ľudia jednostaj kladú. Namiesto toho však Melanie zaplní myseľ Pútničky predstavami muža, ktorého Melanie miluje - Jareda, človeka, ktorý žije kdesi v úkryte. Pútnička nie je schopná vyslobodiť sa z objatia túžob svojho tela a začína túžiť po mužovi, ktorého - ako jej úloha káže - má odhaliť. Sily, ktoré sú mimo nich, na koniec premenia Pútničku a Melanie na nedobrovoľných spojencov. Spolu podniknú nebezpečné a neisté pátranie po mužovi, ktorého obe milujú.
Knižné recenzieNeviem, ale táto kniha ma nezaujala, a čo sa mi nestávava, začal som ju čítať a a potom odložil nedočítanú. Myslím, že to bolo asi tým, že mi nesadol spôsob ktorým autorka píše a na čo sa v deji zameriava, pretože nápad mimozemského symbionta, možno parazita, v ľudskom tele je zaujímavý a už niekoľkokrát spracovaný. Týmto nechcem knihu kritizovať, určite si svojich nadšencov nájde.
Recenzia od jozoj (14. 08. 2011 02:15:33)Nechajte sa očariť Hostiteľom!

Stephenie Meyerová je dnes fenoménom. Jej knihy zo ságy Twilight lámu rekordy, film vyvoláva masové šialenstvo medzi –násťročnými slečnami, no o jej knihe Hostiteľ sa hovorí veľmi málo. Večná škoda. Ide totiž o vynikajúce dielko.

Už dej samotný je doslova fascinujúci. Väčšina invázií Zeme sa udeje za paľby samopalov, použitia tankov a rôznych zbraní, v záplave krvi a náreku. Meyerová sa na túto tému pozerá z celkom opačného konca, a za to má prvé veľké plus.

Priznám sa, hoci vo všeobecnosti prevláda názor, že Hostiteľ je neporovnateľne lepší ako celá Twilight sága, po zmiešaných pocitoch z Twilight ságy som neverila Meyerovej, že sa jej podarila naozaj dobrá kniha. Pustila som sa do nej, lebo ma dej zaujal, ale radšej som nemala žiadne veľké očakávania. Už od prvej stránky som sa však takmer nedokázala od knihy odtrhnúť. Pútavé opísanie pocitov, úžasná zápletka, originálne postavy. Ako príbeh napredoval, ani som nedýchala pri čítaní. Vôbec mi neprekážala citlivosť Wandy, jej odmietanie násilia, pretože na rozdiel od Bellinej patetickosti išlo o mimozemskú bytosť, ktorej som tie pocity jednoducho okamžite uverila.

Najlepšie zo všetkého však bola samotná koncepcia súboja Wandinej a Melaniinej mysle. Ako sa od počiatočného nepriateľstva začali vzájomne rešpektovať a spoznávať sa. Od toho je už len krôčik k absolútne perfektnej lovestory, k tomu však nič viac nepoviem, aby som náhodou niekomu neskazila zážitok. Jednoducho výborné, napísala to presne tak, ako som tajne dúfala. Nemám čo vyčítať ani záveru, miestami dojímavý, no nie príliš, naznačujúci možné budúce zápletky.

Páni sa možno ani nedostanú k druhej polovici knihy, ale mňa to teda absolútne netrápi, pretože kniha priam dýcha ženskosťou a je prvotne určená ženám. Čo sa mňa týka, Meyerová doslova ulahodila môjmu čitateľskému vkusu. Keďže už nemám čo kritizovať ani viacej chváliť, ukončím to nasledujúcim vyhlásením: jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala.

Recenzia napísaná pre časopis Fantázia.
Hodnotenie: 100%
Recenzia od Bruja (06. 07. 2009 08:13:13)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)