Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Závisť
Autor: Gregg Olsen
Vydal: Fortuna Libri
Hodnotenie: 60%
Obsah:
V noci, keď zomrela Katelyn, sa začalo niečo, čo všetko zmenilo. ÚPLNE VŠETKO. Zlo máva rozličnú príchuť – od horkej až po zradne sladkú. V deň svojej smrti sa to dozvie aj tínedžerka Katelyn. V jednej chvíli je deprimovanou smoliarkou, v nasledujúcej už leží na pitevnom stole z nehrdzavejúcej ocele. Pohľad má sklený, pokožku stuhnutú. Bola to SAMOVRAŽDA? VRAŽDA? KTO JE NA VINE? Keď dvojčatá Hayley a Taylor Ryanové odhalia pravdu, zistia, že je oveľa znepokojujúcejšia, ako si doteraz predstavovali. Zároveň odkryjú aj ďalšie tajomstvo týkajúce sa ich minulosti. Román Závisť je inšpirovaný skutočným zločinom. Išlo o kyberšikanu. Toto realisticky napísané dielo predstavuje prvý zo série hrôzostrašných románov, pri ktorom vám celkom isto naskočia zimomriavky.
Knižná recenziaVitajte v Port Gamble! Mestečku plnom tajomstiev a záhad...

V noc, keď zomrela Katelyn, sa všetko zmenilo. Bola to samovražda? Vražda? Alebo nehoda? Dvojčatá Taylor a Hayley sa nevedia zbaviť myšlienky, že sa deje niečo zlé a začnú vyšetrovanie na vlastnú päsť. No vôbec nečakajú, že sa toho dozvedia viac i samy o sebe...

Na túto knihu som sa tešila. A ešte ako! Neviem, či práve preto som bola z výsledku taká nešťastná, ale je to možné. Keď som po prvýkrát o knihe počula, ešte nevyšla ani len v zahraničí, zaujala ma obálka i anotácia. Prvé čo mi napadlo bolo: Žeby niečo na štýl Troch pátračov?! Moje nadšenie však po prvých stranách veľmi rýchlo opadlo a čítanie sa stalo utrpením.

Gregg Olsen, autor Závisti, síce ako podklad pre svoj román využil skutočný príbeh, no nijako to kvalitu knihy nezlepšilo. Od začiatku až do konca sa ustavične zamotáva do vlastných slov. Príliš rýchle striedanie scén medzi postavami je na škodu, charaktery sú ploché a nebyť ich mena na začiatku nového odseku, človek by bol veľmi zmätený, prečo sa z kuchyne odrazu dostal na ulicu. Toto všetko by možno bolo v poriadku a dokázala by som sa s tým zmieriť, ale štýl písania autora zároveň i uspáva. Gregg Olsen rozpisuje to, čo by stačilo zhrnúť dvomi vetami. Niečo, čo si zaslúži viac pozornosti, natlačí do jedného krátkeho odseku. Neviem koľko má vôbec autor rokov, ale občas som mala pocit, že príbeh sa mi snaží vyrozprávať prváčik, ktorý tak celkom nerozumie významu všetkých slov a nie ostrieľaný autor.

Hlavné hrdinky, dvojčatá Taylor a Hayley, nie sú také obyčajné, ako sa na prvý pohľad zdá. Majú schopnosti, ktorým ani samé nerozumejú a snažia sa ich pred všetkými utajiť. A tu je jeden z najväčších zádrheľov – Tay-Hay/Hay-Tay (ako ich veľmi rada nazýva najlepšia kamarátka – nie som si istá, či je to tak, alebo onak) sú výnimočné, iné, majú schopnosti. Jednoducho sa niečím „nadprirodzeným“ líšia od zvyšku postáv. Neviem, či sa autor snažil svoju knihu viac priblížiť vkusu dnešných mladých ľudí, alebo len potopiť to, čo napísal najviac, ako sa len dalo. Skôr by som vsadila na to prvé, ale výsledok mi pripomínal niečo úplne iné. Kniha Závisť mi totiž nešťastne pripomínala sériu Temné vízie, ktorých pokračovanie pre mňa bolo rovnako veľkým sklamaním, ako prvá časť Prázdnej rakvy. Veď prečo neriskovať vlastný život kvôli tomu, aby sme pomohli niekomu, kto je už dávno mŕtvy a podobnú obetu si vôbec nevyžaduje? Prečo by sme mali konať logicky a veci si premyslieť pred tým, ako do nich vletíme po hlave? Smutnejšie však je, že Taylor a Hayley sú jedinými charaktermi, ktoré majú akú takú dušu. Ostatné sú len prázdne bábky, ktoré sa v príbehu sem tam mihnú, alebo celým ťažkopádne prekráčajú a v určitom bode jednoducho vybuchnú.

Asi od polky som knihu začala brať s rezervou a snažila sa ignorovať všetky diery v príbehu, no keď som sa konečne prepracovala ku koncu, ústa som mala otvorené dokorán. Celá kniha sa nesie v duchu toho, že akýkoľvek zločin je zlý. Už len to slovo je hrozné. No pri posledných stranách všetci všetko hádžu za hlavu a odrazu im vôbec nezáleží na tom, že niektoré veci sú jednoducho zlé. Možno ak sa od tejto knihy nič neočakáva, mohla by byť celkom pohodovým, no priemerným, čítaním na chladné večery. Avšak koniec – akokoľvek neočakávaný – pochoval i to málo dobrého, čo v knihe možno bolo. Alebo som len príliš náročný čitateľ? Ktovie. Každopádne – pre istotu sa v budúcnosti dielam Gregga Olsena oblúkom vyhnem.

Moje hodnotenie: 30%

Recenziu pre Fantasy-svet.net napísala autorka blogu Whisper of my mind...
Recenzia od Stormy (30. 08. 2012 16:14:40)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)