Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 525 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Stefanove denníky 3: Pomsta
Autor: Kevin Williamson, Julie Plec
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 85%
Obsah:
Stefan opustil New Orelans a odišiel do New Yorku. Sľúbil si, že sa už nikdy nebude živiť ľudskou krvou. Keď už si ale myslí, že konečne opustil svoju minulosť, zistí, že pred bratom nikdy nemôže uniknúť. Damon má pre oboch upírskych bratov veľké plány, či sa to Stefanovi páči, alebo nie...
Knižná recenziaNew York, New York. Mesto, ktoré nikdy nespí. Práve sem zamieril Stefan po tom, čo na konci predchádzajúceho dielu vyslobodil Damona, ktorý mu túto službu oplatil tým, že zabil Callie. A vraj vaši súrodenci sú nevďační.

Stefan sa snaží začať nový život. Žije v malej jaskyni uprostred Central parku, loví chúďatká veveričky a ľuďom sa vyhýba. Čo však čert nechcel, raz večer nájde mladé dievča na pokraji smrti. Ako správny hrdina ju pomocou svojej upírskej krvi vylieči a odnesie domov, kde ho vďačná rodina s nadšením prijme. A hoci sa tomu sprvu zdráha, nakoniec nedokáže odolať myšlienke, že by mal opäť rodinu a niekam by patril. Že sa vám to zdá akési príliš ľahké? Niet divu. Stefan čoskoro zistí, že v skutočnosti má všetko na svedomí Damon, ktorý si svoje novoobjavené nadprirodzené schopnosti doslova užíva.

Jeho plán pomstiť sa bratovi, o ktorom rečnil na posledných stránkach Túžby po krvi, spočíva v tom, že ho prinúti oženiť sa s dievčaťom, ktoré zachránil, zatiaľ čo on sám si vezme jej sestru. Skutočne diabolské. Človek by od neho čakal viac. No zrejme na sebe ešte musí zapracovať. Zatiaľ jeho správanie à la zlý chlapec pôsobilo skôr ako pretvárka. Dúfam však, že v nasledujúcich dieloch sa už podobným ľúbostným nápadom vyhnú, pretože knihy začínajú pomaly pôsobiť ako telenovela, keď má Stefan v každej z nich iné dievča. Keby o tom len vedela Elena. :)

V rámci deja spoznávame novú zámožnú rodinu obchodníkov - Sutherlandovcov. Najzaujímavejšou postavou je pritom Margaret, najstaršia dcéra, ktorá je zdá sa odolná voči Damonovmu ovplyvňovaniu a ako jediná z rodiny si bratov neobľúbi. Na konci príbehu je aj vysvetlené prečo, nie je to však nič, čo by čitateľ neočakával.

Pomsta je rozhodne lepšia ako predchádzajúci diel. Stefan si musí neustále strážiť chrbát, pretože nevie, čo si na neho jeho milovaný braček zase vymyslí a okrem toho sa objavuje aj ďalší upír, oveľa silnejší ako ktokoľvek, koho predtým stretli. No aj ten je len poslom. Salvatorovci zistia, že vďaka Katherine sa dostali do poriadnej kaše. Zaplietli sa totiž s pôvodným upírom - Klausom, ktorý im teraz ide po krku. Práve preto je dej napínavejší a pútavejší, takže knihu prečítate za jeden večer bez toho, aby ste sa pri nej čo i len chvíľu nudili. Dá sa povedať, že séria rozhodne vylepšila svoje renomé po predchádzajúcom menej vydarenom diely.

Na záver teda len dodám, že ide zatiaľ o najlepší diel série. Stále síce čakám na Stefana utrhnutého z reťaze, no aj to isto časom príde. Preto, ak ste aj váhali, či siahnuť aj po ďalších denníkoch, spravte tak. Neoľutujete.
Recenzia od Ella (04. 05. 2012 15:25:01)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)