Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Štvanice
Autor: Patricia Briggs
Vydal: Fantom Print
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Oficiálna anotácia: Anna netušila, že vlkodlaci existují, dokud jedné noci nepřežila krutý útok… a nestala se jedním z nich. Po třech letech na poslední příčce hierarchie smečky se naučila klopit hlavu a nikdy, nikdy nevěřit dominantním vlkům. Pak ale do jejího života vstoupil Charles Cornick, zabiják a syn vůdce všech vlkodlaků v Severní Americe. Charles tvrdí, že Anna je nejen jeho družka, nýbrž i vzácná a ceněná omega. A právě Annina vnitřní síla a konejšivá přítomnost se ukáží být neocenitelné, když se spolu s Charlesem vydá na lov vlkodlačího odpadlíka – tvora pod kontrolou magie tak temné, že by mohl ohrozit celou smečku.
Knižná recenziaAnna netušila, že vlkolaci existujú, kým sa nestala jedným z nich...

Patricia Briggs je Autorka s veľkým A. Jej séria Mercedes Thompson zožala obrovský úspech a nejedného fanúšika potešila tým, keď sa rozhodla napísať sériu, ktorá sa odohráva v tom istom univerze ako Mercy. Avšak vo vzduchu visela otázka – bude Alfa a Omega dosahovať aspoň z polovice takú úroveň ako príbeh drzej automechaničky?

Anna je členkou svorky už tretí rok a nachádza sa na posledných priečkach jej hierarchie. Naučila sa klopiť hlavu a nikdy neveriť dominantým vlkom. No potom do jej života vstúpil Charles Cornick, zabijak a syn vodcu všetkých vlkolakov v Severnej Amerike. Tvrdí, že Anna je nie len jeho družkou, ale i veľmi vzácnou a cenenou omegou. A práve Annina vnútorná sila a upokojujúca prítomnosť sa ukážu byť neoceniteľné, keď sa spolu s Charlesom vyberie na lov vlkolačieho odpadlíka – tvora pod kontrolou tak temnej mágie, že by mohla ohroziť celú svorku.

České vydanie knihy okrem samotného románu obsahuje i krátku novelu – Alfa a Omega, ktorá sa odohráva tesne pred dejom prvej časti. Perfektne navodí atmosféru a vysvetlí nejednu udalosť, ktorá by spočiatku nedávala pri Štvanici zmysel. Človeku až príde ľúto, že ide len o novelu a Patricia sa ju nerozhodla trošku rozviesť a urobiť z nej samostatný diel. No smútok netrvá dlho, pretože na vás napäto čaká Štvanica, ktorá za úvodným príbehom ani trošku nezaostáva a spolu s novelou tvorí perfektný úvod do novej série.

Ak ste mali možnosť prečítať si Mercy a stále vám niektoré fakty točiace sa okolo svorky nesedeli, alebo nedávali zmysel, teraz si prídete na svoje. Patricia vysvetľuje postupne fakt za faktom. Ocitnete sa priamo vo svorke a nie len mimo nej, ako to bolo v prípade Mercy, ktorá bola kožomencom. Odhaľuje sa minulosť postáv, o ktorých sme v Mercy čítali len okrajovo. Ak ste sa k sérii, ktorá predchádzala Alfa a Omega ešte nedostali, nesmúťte. Nájdete na ňu v texte pár odkazov (ktoré vás môžu navnadiť siahnuť po nej), ale o nič neprídete. Príbeh Anny a Charlesa je ucelený a s Mercy má spoločných len pár postáv, ktorých konanie sa vysvetlí.

Anna je Omega, Charles je rodený Alfa. Dokonale sa dopĺňajú. Aby ste si však nemysleli, že to medzi nimi bude také jednoduché – nebude. Ani zďaleka. Anna sa ako vlkolak dobre necíti a zažila nejednu traumu, Charles sa ako jeden narodil a ako syn maroka (najvyššieho alfu) je jedným z najdominantnejších vlkov, ktorých sa Anna bojí. Annin strach je podmienený. Nerobí zo seba chudinku, nesnaží sa zo seba spraviť obeť. Jej spomienky na ľudský život zaváňajú smútkom, ktorý však nikomu nevnucuje. Ako postava je sympatická a prepracovaná. O Charlesovi sa toho nedozvieme toľko, koľko by sme možno chceli, ale je typický chlap – autoritatívny, žiarlivý, chtivý. Muž, ktorý bez slov plní svoje povinnosti. No Anna s Charlesom ani zďaleka nie sú jediné zaujímavé postavy, s ktorými sa v knihe stretnete.

V konečnom dôsledku Štvanica šľape na päty svojej staršej sestre Mercy, i keď má pár chýb. Novela, ktorá bola dynamická a udalosť striedala udalosť, bola svojím spôsobom z príbehovej strany prepracovanejšia. Pri Štvanici to občas stagnovalo a niektoré časti boli zbytočne naťahované. Avšak ani to nezmenilo pocit, ktorý som z tejto knihy mala. Bolo veľmi príjemné sa opäť vrátiť do univerza, ktoré Patricia Briggs vytvorila a pozrieť sa naň z inej perspektívy.

Moje hodnotenie: 90%

Recenzia pôvodne publikovaná na Whisper of my mind...
Recenzia od Stormy (14. 02. 2013 18:38:12)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)