Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac január zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
42%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 548 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Šermířova přísaha (2. kniha Einarinn)
Autor: Juliet E. McKennová
Vydal: Triton
Hodnotenie: 75%
Obsah:
Na obálke knihy: Po návratu z výpravy na Ledové ostrovy se Ryšad s čarodějem Šivou, zlodějkou Livak a dalšími společníky vydáva na novou misi, jejímž úkolem je zjistit co nejvíc o nepřátelských obyvatelích ostrovů na druhé straně oceánu a o tajemné magii, která ohrožuje celou říši. Do běhu událostí však nečekaně zasáhnou stíny dávné minulosti... Zoufale jsem se zadíval na Mellitu, ale netroufal jsem si dát jí signál, aby si jí Elietimm nevšiml. Mellita kývla a začala přihazovat; muž v tmavohnědém to vzdal. Náhlý rozruch na konci davu přehazovanou s čísly přerušil. „Dva tisíce korun.“ Nad tržištěm zaduněl hlas s těžkým přízvukem a veškerý hluk utichl. Polovina hlav se otočila, aby se podívala, kdo tu nestydatě vysokou nabídku učinil, a zbytek čekal, co udělá dražitel. Než se kdokoli nadál, ten bastard udeřil kladívkem do pultu. „Otrok je prodán.“
Knižná recenziaRecenzia: Šermířova přísaha

Druhá kniha Einarinn nadväzuje na osudy hlavných hrdinov z prvého dielu nazvaného Zlodějčina hra. Autorka pokračuje v rozprávaní príbehu z pohľadu hrdinu a tentokrát je to rytier Ryšad.

V porovnaní s prvým dielom je Šermířova přísaha oveľa dynamickejšia a napínavejšia, nudných momentov je tam veľmi málo; ak sa čitateľ prelúska prvými sto stranami, ktoré sú inak celkom čitateľné, tak ho čaká zaujímavé dobrodružstvo s obľúbenou zápletkou, kedy sa na scénu vracia duša človeka žijúceho pred desiatkami ba až stovkami rokov.

Samotný koncept splývania duší vypracovala McKennová celkom dobre, aj keď mohla zájsť trochu viac do detailov. Zaujímavo premiešala osudy hrdinov súčasnosti aj minulosti. Jej rozhodnutie písať z Ryšadovho pohľadu však celkom šťastné nebolo. Zatiaľ čo zo zlodejky Livak bolo v prvom dieli cítiť typické rebelantské ženské zmýšľanie a nech už vystrájala čokoľvek, bola v prvom rade „uveriteľná“ žena, Ryšadovo rozprávanie už trochu pokrivkáva. Tak ako muž nedokáže napísať vierohodnú knihu, kde je rozprávačom žena, ani spisovateľka nedokáže úplne presne vykresliť mužské zmýšľanie. V Šermířovej přísahe je to dobre vidieť – Ryšad je niekedy až príliš citlivý a priveľmi analyzuje zbytočnosti, čo by muži asi nerobili.

McKennovej zvyk začínať kapitoly úryvkami piesní prípadne výňatkami z korešpondencie znova trochu lezie na nervy, pretože hoci zámer bol priblížiť a vykresliť kultúru jej sveta, v konečnom dôsledku to len brzdí príbeh, takže menej trpezlivý čitateľ tieto povinné úvody do kapitol s najväčšou pravdepodobnosťou preskočí. Ešte šťastie, že tieto vsuvky nie sú príliš dlhé.

Záver knihy prišiel trochu prirýchlo, po tom, ako sa väčšina deja odohráva na Aldabrešskom súostroví, sa osud kolónie vyjasní spôsobom, ktorý môže vyznieť trochu odfláknutým dojmom.

Celkovo ide o vydarené pokračovanie prvého dielu, rozhodne oveľa zaujímavejšie. Napriek drobným muchám je to príjemný relax, aj keď to nestačí na to, aby sa kniha zablysla v spoločnosti Pána Prsteňov a podobných kultov.

Osobné hodnotenie: 75%.
Recenzia od Bruja (08. 05. 2009 07:19:05)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)