Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 526 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Temné vízie 1: Zvláštna sila
Autor: L.J.Smith
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 75%
Obsah:
Mať zvláštnu schopnosť je úžasné pre človeka, ktorý ju dokáže ovládať. Čo sa však stane v prípade, keď schopnosť ovláda človeka, ukazuje mu čudné veci a temné predtuchy sa menia na skutočnosť? Vtedy sa tento dar stáva prekliatím. Kaitlyn má takéto zvláštne vlohy. Disponuje jasnovideckými schopnosťami. Jej oči ľudí desia. A hoci sa snaží viesť obyčajný život stredoškoláčky, je poznačená svojou danosťou. Ľudia sa jej stránia, označujú ju za čarodejnicu. Matka jej zomrela, keď mala osem, a otec sa s jej smrťou nedokázal vyrovnať. Napokon prijme pozvanie do Zetesovho inštitútu, aby začala nový život a študovala s rovesníkmi s podobným neobvyklým nadaním. Kaitlyn tu spozná dvoch príťažlivých spolužiakov – sympatického Roba, ktorý svojou liečivou silou rozdáva len dobro, a tajomného a nebezpečného Gabriela s telepatickými schopnosťami. Študenti postupne odhaľujú, prečo ich do inštitútu priviedli. A Kaitlyn sa musí rozhodnúť, komu veriť... a koho milovať. Je Kaitlyn odsúdená žiť navždy sama, odlúčená od ľudí, alebo nájde skupinu, do ktorej sa jej podarí začleniť? Získa priateľov, ktorým bude môcť dôverovať?
Knižná recenziaKniha kombinuje prvky rôznych žánrov od hororu cez fantasy až po romantiku. Opäť sa tu objavuje mladá hrdinka s nadprirodzenými schopnosťami vrhnutá doprostred boja dobra so zlom, čo je pre autorku typické. Keď ale spojíte dobrý nápad so sympatickými postavami, zmiešate to s poriadnou dávkou tajomna a pridáte napínavé a strhujúce scény, dostanete výbornú knihu pre mladých, od ktorej sa neodtrhnete, kým neotočíte poslednú stránku.

Temné vízie sú svojím zameraním určené predovšetkým dievčatám, ktoré si v nich nájdu toho svojho hrdinu, či už v milom a priateľskom Robovi alebo v Gabrielovi, ktorý skrýva mnohé tajomstvá. Autorka sa v tomto prípade, na rozdiel od Upírskych denníkov, vyhla tomu typickému zamilovanému trojuholníku, čo je zjavné hneď od začiatku, pretože Kaitlyn má oči len pre Roba. Nemožno však vylúčiť, že sa s týmto "fenoménom" stretneme v niektorom z ďalších dielov, pretože hlavná hrdinka pociťuje neutíchajúcu potrebu zbaviť Gabriela jeho trápenia z minulosti a nájsť v ňom dobrého človeka, ktorým by podľa nej mohol byť.

Fakt, že našich hrdinov si zavolali do Zetesovho inštitútu kvôli skúmaniu ich zvláštnych schopností, môže pôsobiť trochu zvláštne vzhľadom na to, že takmer všetky informácie si aj sami dokázali vyhľadať v knižnici inštitútu, avšak odhalenie na konci knihy zmetie všetky pochybnosti.

Vďaka sviežemu a jednoduchému štýlu sa bude kniha čítať takmer sama. Ani si neuvedomíte ako sa ocitnete na konci a zrazu budete chcieť viac. Ostane vám v hlave toľko otázok, na ktoré vám bude môcť odpovedať len ďalší diel, že nezaváhate ani na chvíľu a okamžite po ňom siahnete.
Recenzia od Ella (11. 09. 2012 11:19:17)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)