Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 530 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Krídla
Autor: Aprilynne Pikeová
Vydal: Fortuna Libri
Hodnotenie: 60%
Obsah:
Patnásťročná Laurel ide prvý krát do školy, pretože doteraz ju učila doma matka, keďže na mieste, kde bývali, žiadna škola nebola. Ale potom, čo Laurelin otec kúpi kníhkupectvo, presťahujú sa a do školy Laurel musí, či sa jej to páči, alebo nie. Snaží sa prispôsobiť novému prostrediu, čo však nie je pre dospievajúcu Laurel jednoduché. Čoskoro nájde priateľa, ktorý jej podá pomocnú ruku. David sa veľmi premáhať nemusí, veď nová spolužiačka je krásne, jemné a milé dievča. Vyzerá ako víla, hovorí si David, ale to ešte netuší, že nie je ďaleko od pravdy a že po boku Laurel ho čakajú pekne horké chvíle. Bytosti z iného sveta sa dostávajú medzi ľudí a začína sa boj na život a na smrť. Akú úlohu v ňom zohrá Laurel?
Knižná recenzia
Keď som brala knihu Krídla do rúk, nič som od nej neočakávala. Knižka totiž pôsobí jemne a nevinne. Ani sama anotácia človeku nedá ktovieaký prehľad o tom, o čom vlastne príbeh môže byť. Jediná vec, ktorou si môžete byť istý, je to, že sa ponoríte do sveta víl!

Pätnásť ročná Laurel sa spolu so svojimi rodičmi presťahuje do Crescent City. Bola vždy iná a od spolužiakov ju odlišuje i to, že dovtedy sa učila výlučne len doma. No to nie je jediná odlišnosť – Laurel je prísna vegánka. Keď všetci nosia svetre, ona sa prechádza v tričku na ramienka. Nehovoriac o tom, že z podivnej vyrážky na chrbte, sa stane nádherný kvet...

Ak by som sa vám snažila nahovoriť, že Aprilynne Pike napísala dych berúci príbeh, ktorý vám nedá spať... klamala by som. Ak by som sa čo i len pokúsila naznačiť, že kniha nemá hodnotu... nerobila by som to s čistým svedomím. No ak by som sa rozhodla povedať vám, že vás čaká nádherná rozprávka, robila by som to s úsmevom na tvári. Prečo? Odpoveď je jednoduchá.

Aprilynne Pike vás vtiahne do sveta, ktorý očarí. Je síce pravda, že [img=https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTqUtO2IkdP1lZhwGzERwC8Jqo1eHo3_zh8ziMY-ogQSJjRpPbUuA-right]nespavosťou určite nebudete trpieť, ale zaspávať s príjemným pocitom na duši, je fajn, no nie? Možno je celý príbeh pritiahnutý za vlasy – ale čo vás potom? Drvivá väčšina situácií, s ktorými sa v knihe stretnete, je nereálna a značne nadnesená, ale charaktery, ktoré priam žiaria nevinnosťou a radosťou zo života... stretneme sa s nimi vôbec niekedy? Nie je fajn sa jednoducho baviť a žiť?

Počas čítania som sa usmievala – či už nad banalitou, nevinnosťou, alebo nad entuziazmom postáv a situácií. Ale bavila som sa. V živote je toľko pesimizmu a nešťastia, že podobné príbehy sú jednoducho balzamom pre utrápenú dušu. Takto si predstavujem knihu pre mladé 13 ročné dievča, ktoré ešte nevie, čo od života čakať. Škola noci? Súmrak? Prosím vás! Ak máte mladšiu sestru, Krídla budú dokonalým darom!

Bojíte sa, že v knihe bude nedostatok romantiky? Pokoj. Je síce pravda, že trojuholníkov je mraky a mraky a človek už len prekrúca oči, keď sa o nejakom dozvie... ale tu je láska, ktorú Laurel pociťuje k ľudskému chlapcovi Davidovi a víliemu mužovi Tamanimu taká jemná a nevinná, že nebudete schopní v srdci nájsť nenávisť či odpor. Netvrdím, že sa nenájdu ľudia, ktorým podobné vzťahy nie sú po chuti, ale ak dávate prednosť pomaly sa vyvíjajúcej prvej láske, budete nadšení.

Svet, ktorý Aprilynne vytvorila je iný a nádherný, i keď príbeh nie je originálny. Situácie sú banálne a často nereálne. Charaktery, s ktorými sa v knihe stretnete, možno bežne na ulici neuvidíte, ale ich nadšenie a pozitívne myslenie je krásnym osviežením pochmúrnych myšlienok. Ak za sebou teda máte ťažšie životné obdobie – Krídla sú pre vás ako stvorené. No viac ako rozprávku nečakajte, inak budete sklamaní.

Moje hodnotenie: 70%

Recenzia pôvodne publikovaná na Whisper of my mind...
Recenzia od Stormy (10. 08. 2012 20:25:54)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)