Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 530 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Erebos – Hra, ktorá zabíja
Autor: Ursula Poznanski
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 75%
Obsah:
Na londýnskej strednej škole si medzi sebou žiaci začnú odovzdávať akési podozrivé balíčky. Jeden z nich nakoniec skončí aj u Nicka. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou a veľmi inteligentnou. No prečo o nej nesmie nikto rozprávať a hráči sa musia riadiť prísnymi pravidlami? Na druhej strane im však hra dokáže splniť aj tie najtajnejšie želania. Keď poslúchajú. Ak sa znepáčia poslovi so žltými očami, čaká ich trest. Ako je však možné, že pred hrou nemožno vôbec nič utajiť a zadáva hráčom úlohy nielen vo virtuálnom svete, ale aj v realite? Čo hra vlastne chce? Môže ju Nick zastaviť?
Knižná recenziaHra, ktorá zabíja!
Erebos je počítačová hra s prísnymi pravidlami. Toho, kto ich poruší čaká krutý trest, alebo…smrť. Erebos , ale dokáže splniť aj tie najtajnejšie priania. Ako je možné, že hra o každom všetko vie? Čo vlastne Erebos chce? O dobrú hodinu neskôr sa inštalácia dokončila na sto percent. Nick chcel už nahlas jasať, v tom okamihu však obrazovka sčernela. A čierna ostala. Nič nepomáhalo. Ani poklepkávanie na kryt počítača, ani nijaká kombinácia klávesov, ani výbuch hnevu. Obrazovka neukazovala nič iné, len neúprosnú temnotu. Krátko predtým, ako Nick rezignovane stlačil tlačidlo reštart, sa však predsa len niečo stalo. Z temnoty sa vynorili červené písmená, slová, ktoré pulzovali, akoby zásobovali krvou a životom skryté srdce. "Vstúp. Alebo sa vráť. Toto je Erebos."

Ursula Poznanski ma dojala. V dobrom slova zmysle. Napriek tomu, že nie všetky časti knihy pre mňa boli neuveriteľnými, som si ju zamilovala. A dôvod? Písať o závislosti podobným štýlom, ako to urobila práve ona, je ťažké. Dokázala však svojim čitateľom ukázať, že pokiaľ sa niekto stane závislým, je schopný so sebou stiahnuť i svoje okolie. A Erebos? A jeho tvorca? Existujú ľudia, ktorí využijú všetky prostriedky, ako si zaobstarať svoj život (v ktorejkoľvek forme) a na čo iné staviť, ako je práve závislosť na počítačovej hre?

Nick je mladý chlapec so záľubou v počítačových hrách. Potrebuje sa drviť chémiu, pretože na školu, kam má namierené, ho s ničím horším ako s B-čkom nevezmú. Potom sa však začnú diať divné veci. Jeho dobrý priateľ sa začne odťahovať, prestane chodiť na basketbal a časom sa už nebude ukazovať ani v škole? Spolu s Emily sa snaží prísť, čo je vo veci, kým sa mu do rúk nedostane tajomné DVD s nápisom Erebos. Ponára sa do hry, tak skutočnej, že pomaly zabúda na svoj život. Napriek tomu je pohľad na jeho myšlienkové pochody neskutočne príjemný. Je ešte len chlapec so snami o budúcnosti, ktorý sa stal nevinnou obeťou tajomnej hry. Tak tiež Emily, ktorá bola jednou z ústredných postáv knihy, je veľmi príjemné mladé dievča, ktoré má oveľa viac rozumu ako iní. A dôvod?

Pokiaľ po škole niečo koluje, či je to už nejaký predmet, hra, CD alebo klebeta, každý sa chce dozvedieť o čo ide. Zvedavosť je totiž jednou z najhorších ľudských vlastností. Existuje menšina, ktorá sa vyhýba podobným veciam oblúkom a Emily sa do nej určite radila. I keď je pravda, že niekedy sú i tí najsilnejší jedinci zlomení. Napriek tomu čitatelia nebudú pociťovať k postavám odpor, skôr sa o ne budú zaujímať. Pár prehnaných reakcií by mohlo ľuďom brúsiť nervy, ale vzhľadom k tomu, že väčšina ľudí v podobných situáciách reaguje podobne, to Ursula vystihla viac než perfektne. Ja sama som v minulosti hrala hru Zaklínač a nikto sa ku mne nemohol ani len ozvať. Ešte že je to obdobie už dávno za mnou.

Príbeh má svojim spôsobom dve dejové línie. Prvou je realita, druhou hra. Obe sa odohrávajú súčasne a zároveň oddelene. Je zaujímavé pozorovať rozdiely medzi ľuďmi, ktorí sa s vami bavia z očí do očí a ľuďmi, ktorí s vami komunikujú prostredníctvom hry. Človek pociťuje rozdiel. Ursula teda odo mňa získava ďalší bod k dobro. Čo sa týka prekladu – nebol zlý. Občas ma niektoré výrazy iritovali, ale tak to jednoducho je. Vyjadrujem sa určitým spôsobom a niektoré typy rečí nedokážem vystáť. Napriek tomu je štýl, ktorým autorka písala, neskutočne čitateľný. A čo je najdôležitejšie – budete držať hrdinom palce. Budete napäto očakávať čo sa stane na ďalšej strane a ako to celé vlastne dopadne.

Moje hodnotenie: 70%

Recenzia pôvodne publikovaná na Whisper of my mind.
Recenzia od Stormy (20. 04. 2012 15:36:26)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)