Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac júl zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 523 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Nezbytné věci
Autor: Stephen King
Vydal: Melantrich/Beta-Dobrovský
Hodnotenie: 95%
Obsah:
V malom americkom mestečku Castle Rock v štáte Maine si otvorí sympatický cudzinec na hlavnej triede obchod s podivným názvom „Nezbytné věci“. Každý tu objaví vec, po ktorej zatúži natoľko, že bez nej nemôže byť, a dostane ju za smiešne nízku cenu. Ale v Nezbytných věcech sa neplatí len peniazmi. Zakazník, ktorý vytúženú vec získa, musí zároveň obchodníkovi sľúbiť, že spraví nejaký „drobný žartík“ inému obyvateľovi mestečka. Tak s plynúcim časom stúpa hladina vášní a nenávisti a stačí už len drobný impulz, aby bol uvedený do chodu mechanizmus vzájomného vybavovania účtov...
Knižná recenziaMoja „nezbytná věc“

Kingov román Nezbytné věci je – tak ako sme už u neho zvyknutí – znova zameraný na odveký boj Dobra proti Zlu. Tento raz Zlo predstavuje záhadný obchodník Leland Gaunt, ktorý má pre každého obyvateľa mestečka dokonalý tovar. Zákazníci sú prekvapení nízkymi cenami a preto bez váhania nakupujú. Za každý kúpený predmet však jeho nový majiteľ musí vyviesť niekomu v mestečku „nevinný žartík.“ Brian Rusk, prvý spokojný zákazník, spustí reťazovú reakciu, ktorej následkom nebude smiech, ale potoky krvi.

King opäť dokázal, že aj takú otrepanú tému, akou je súboj Dobra proti Zlu za podpory nadprirodzených síl, dokáže rozpracovať majstrovským a originálnym spôsobom. Pretože u Kinga nejde o to, ako tento odveký súboj v knihe skončí, ale o to, ako prebieha a aké taktiky si Zlo zvolí. Zároveň pri každej jeho knihe rastie zvedavosť, či sa v nej objavia známe postavy alebo spomenie známe udalosti. V Nezbytných věcech je odkazov na Kingovu predchádzajúcu tvorbu požehnane, a nielen v prológu a doslove. Mám rada tieto jeho nenápadné vsuvky a vždy sa poteším ako malé dieťa, keď nejakú objavím.

Nemá zmysel podrobnejšie sa venovať postavám. U majstra spisovateľa, akým pre mňa King rozhodne je, nikdy nenájdem neprepracovaný charakter. Obyvateľov aj hlavných hrdinov vykreslil krásne; znova som našla pestrú zmes ľudí, ktorí majú svoje klady, chyby a hlavne malé temné tajomstvá. To, čo knihe dáva šťavu, je však atmosféra. Kniha sa rozbieha nenáhlivo, lenivo – nie v negatívnom zmysle, že by bola nudná, práve naopak. Skôr pripomína príjemný letný deň, kedy si človek užíva pohodu. Lenže postupne prídu mraky a ticho pred búrkou také intenzívne, že človeku pri čítaní od napätia praskajú nervy. Práve tá atmosféra mi najviac utkvela v pamäti - vedomie, že konflikt je na spadnutie, ale neviem, kedy celý kolotoč začne. Až som miestami mala chuť knihou búchať o stenu; nech sa trebárs postavy povraždia navzájom, nech aj Zlo vyhrá, len nech už to neznesiteľné čakanie skončí a príde úľava poznania.

Hm, čo dodať? Nezbytné věci ma nesklamali. Vychutnala som si Kingov štýl v plnej paráde. Po prečítaní tejto knihy sa moja hranica určujúca dobré knihy znova posunula o čosi vyššie.

Osobné hodnotenie: 100%
Recenzia od Bruja (25. 09. 2011 21:28:08)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)