Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac máj zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
16%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 516 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Dvě zrcadla
Autor: Karolina Limrová
Vydal: Host
Hodnotenie: 90%
Obsah:
Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Na půdě chátrajícího sídla objeví prastaré zrcadlo, jehož kouzelná moc ho zavede do pokoje neznámé dívky. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho nitru se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu obraz v zrcadle nestačí? Co když víc než po lidské krvi zatouží po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít víc než její úsměv? (Host)
Knižná recenziaNa tento román od pôvodnej českej autorky Karoliny Limrovej som sa veľmi tešila. A musím povedať, že nesklamala. Práve naopak, prekvapila.


Dvě zrcadla je príbeh o upírovi Joshuovi a mladej žene Kate. Obaja sa dostanú k zrkadlám, ktoré v sebe ukrývajú čarovné tajomstvo. On ho nájde na povale svojej usadlosti, ktorú si kúpil neďaleko od mesta Longville a ona si ho kúpila v starožitníctve v ich mestečku Browning. Joshua ako prvý zistí, že zrkadlo nie je obyčajné, pretože keď sa do neho pozrel zistil, že neodráža jeho povalu, ale vidí v ňom neznámu miestnosť. Kate si to všimla až večer, keď sa vrátila z práce. Všimla si, že jej izba nie je to, čo v zrkadle vidí. Videla neznámu tmavú miestnosť a uprostred nej mladého muža so striebristosivými očami, ktorý sedí na zemi uprostred izby a niečo horlivo maľuje.
Po čase zistia, že zrkadlá sú dvojčatá a viaže sa k ním tajomstvo. Jej zrkadlo zobrazuje Joshuovu izbu v noci a jeho zrkadlo Katinu izbu cez deň. Navzájom sa vidia iba na pár sekúnd, keď sa noc s dňom stretáva a naopak. Takto sa navzájom „navštevujú“ až do dňa, keď sa Kate niekoľko dní neukáže. Joshua, ktorý sa o ňu veľmi bojí, sa rozhodne, že ju pôjde hľadať...

Keď som sa o tejto knižke dopočula, povedala som si, že to bude len jeden z mnohých napodobiteľov aj u nás úspešnej americkej Twilight ságy. No mýlila som sa. Našťastie. Príbeh o upírovi Joshuovi a mladej žene Kate, ktorí sa do seba navzájom zamilujú, ma príjemne prekvapil. Už samotný nápad, že sa spoznajú prostredníctvom čarovných zrkadiel, ma upútal. Samozrejme, objavujú sa tu aj neprajníci, ktorí ich vzťahu neprajú a snažia sa ich lásku zničiť, no márne. Hovorí sa, že láska hory prenáša, teda nič pre nich nie je nemožné. A v tomto románe to platí. Dokonca aj úhlavní nepriatelia sa stali spojencami aby uchránili Kate. A tak to zostalo až do konca. Čo chlap nespraví pre krásnu mladú ženu, všakže? Je síce fakt, že toto spojenectvo je veľmi krehké, ale je. A to je hlavné, čo si uvedomuje aj autorka.

Tiež sa mi veľmi páčila legenda, ktorá sa viaže k obom zrkadlám. Egypt so svojou krásou a jeho bohovia boli správna voľba.

Jediné, čo by som autorke mohla vytknúť je to, že kniha je veľmi krátka, tým pádom má rýchly spád. Ja ako milovníčka hrubých kníh s pokračovaním, som bola trochu sklamaná. Ale vážne iba trochu. Zmes lásky, akcie, bolesti zo straty, tajomstva... Kniha má všetko, čo taká dobrá kniha má mať. Páčila sa mi a už teraz sa teším, čo pre nás autorka napíše nabudúce.

Jednoducho povedané: Milovníci upírov si prídu na svoje a obľúbia si ju. Ostatní si ju prečítajú zo zvedavosti. Určite odporúčam prečítať, je to naozaj príjemné a oddychové čítanie.
Recenzia od MonkaAriel (27. 04. 2011 07:25:50)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)