Stránka bola presmerovaná

Novú stránku nájdete na http://www.fantasy-svet.sk/

login
heslo
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Flotila » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Serafína a starcova palica » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Zornička a Filipko » kniha «
KNOWLEDGEBASE ZÁZNAM
Trhlina » kniha «
RECENZIA
Flotila » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Serafína a starcova palica » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Zornička a Filipko » kniha «
Autor: Yaonee
RECENZIA
Trhlina » kniha «
Autor: Yaonee
Goodreads: Book reviews, recommendations, and discussion
REKLAMA

Filmy a seriály v TV programeoptimalizace PageRank.cz
Kniha mesiaca február: Zárezy smrti
Dôležitý oznam:
Internetová stránka Fantasy-svet.net mení doménu. Budeme krajší, rýchlejší, prehľadnejší a plní nových informácií nielen zo sveta fantázie. Práce na novej stránke budú prebiehať približne do apríla 2017. Dovtedy budeme fungovať na starej známej adrese. O tom, kde nás po novom nájdete, vás budeme priebežne informovať.

Pre mesiac august zatiaľ nebola zverejnená kniha mesiaca.
SlavCon 2017
SlavCon 2017 sa tento rok bude konať priamo pod hviezdnou oblohou!
Celý článok
Zárezy smrti
Veronica Roth, autorka populárnej série Divergencia, sa vracia s novou dilógiou.
Celý článok
Novoročná kniha mesiaca január
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Vianočná kniha mesiaca december
Aj vy ste zvedaví na to, čo nám prináša posledné knižné kolo v tomto roku?
Celý článok
Kniha mesiaca november: Sychravé dni s Albatrosom! (aktualizované)
Prichádza ten pravý čas na knihy.
Celý článok
loaded
Jana Plauchová: Úvod do teórie chaosu

Príbeh o sile ľudského strachu, sebaklamoch a fóbiách. Ale aj o nevyčerpateľných možnostiach, výskume a zahrávaní sa s vesmírom. Peter „Pete“ Murray je teoretik hĺbkového prežitia. Hoci zachránil z havarovaných ponoriek už mnoho ľudí, sám sa do hlbín oceánu nikdy nepozrel. Má z nich totiž panickú hrôzu. A potom to príde. Prípad, aký doteraz nemal. Jedinečný. Obostretý tajomstvom. Čím ďalej, tým spletitejší. Prípad, v ktorom ide o viac než životy posádky.
 
Poznáte vedecko-fantastické knihy od Jany Plauchovej?
nie
41%
nie, ale už som o tejto autorke čosi počul
16%
áno
14%
áno, ale jej knihy ma neoslovili
15%
možno raz budem od nej čosi čítať
13%
Celkovo hlasovalo 526 užívateľov.
hits
UPOZORNENIE!!
Autormi týchto recenzií sú samotní užívatelia Fantasy-Sveta. Aj keď pridávané recenzie podliehajú kontrole a schvaľovaniu, táto kontrola sa týka predovšetkým syntaktickej a štylistickej stránky. V záujme zachovania objektivity netriedime recenzie podľa toho, aký postoj k danému dielu vyjadrujú. Názory, vyplývajúce z týchto recenzií, sa nemusia spájať s názormi redakcie a vedenia Fantasy-Sveta.

Zobraz v plnej veľkosti
Mariotovi dediči - Odhalenie
Autor: Marja Holecyová
Vydal: Fragment
Hodnotenie: 100%
Obsah:
Mija, Miseag a ich priatelia sa po ťažkej ceste dostávajú do Polisu, kde ich hneď pri prvom stretnutí s Hlavou Spoločenstva, čaká veľmi zaujímavá ponuka... Priatelia odhaľujú nové skutočnosti o Knihe odpovedí, ktorá je mocnejšia ako čokoľvek iné v magickom svete... Takisto sa stretnú so staronovou kamarátkou, ktorú stretnú v novej škole. Mija a Miseag konečne prídu na to, v čom spočívalo ich predurčenie veštbou, ktorú vyslovila Anna, aj keď sa to jednému z nich vôbec nepozdáva ako dobrý nápad!
Knižné recenzieFanúšici Mariotovich dedičov sa nemohli dočkať 15. marca- dátumu vydania tretieho pokračovania podarenej slovenskej fantasy série. A čakanie- ktoré bolo v porovnaní s inými sériami mimoriadne krátke- sa oplatilo. Kniha Mariotovi dediči- Odhalenie nijako nesklame milovníkov akcie, ba ani tí, ktorí si želali lovestory, o nič nebudú okrátení. Taktiež dej ako aj vzťahy medzi osobami sa v tretiom dieli vyvynuli zaujímavým smerom- aj keď vzťahy menej nečakaným.

Vzťahy, páriky, klebety- všetko, čo patrí k meskému životu v Polise. Preto sú práve v Odhalení tieto prvky výraznejšie ako v dvoch predchádzajúcich knihách. Hlavne v láskovom živote osôb sa udialo veľa, spôsobené vynorením sa Geky, Miseagovej ex-frajerky a stálou prítomnosťou Pavliasa na hodinách boja, ktorý už v Predurčení diskrétne prejavil záujem o Miju. Však teraz boli aj Pete a dvojičky vo väčšej miere zapojený do diania, čo je dobrou správou pre tých, ktorím chýbala ich prítomnosť v Blúdení.

V Odhalení pribudlo veľa nových postáv. Tieto postavy majú však výraznejšie povahové črty ako "starí známi" a sú tým aj zaujímavejšie, ako napríklad stavkár Aslex Filt, herečka Dida alebo Miseagovými fanúšikmi nenávidená Geka. Ale aj vedľajšie postavy sú viac ako osob s menom; Marja Holecyová si nechala záležať aj na výstredných povahách.

Všeobecne sa mi kniha páčila, ale ako každá má aj nedostatky. Napríklad dediči, hlavne Miseag, sa už nemôže merať so žiadným čarodejom okrem Mariota. A že sa Mija tak rýchlo a dobre naučila čarovať vďačí len magiolam, ktorým pripadá funkcia "výhovorky" pre toľký úspech. Aj svet Mariotovich dedičov po toľkých fantasy knihách stratil originalitu. Vo všetkých troch knihách je pomerne veľa dialógov a vidno, že určite sú autorkina silná stránka, však si náročnejší čitatelia môžu prijať viac opisou.

Osobne sa mi na Mariorovich dedičoch páči to, čo mi strašne chýba u "profesionálnych" autorov, ktorý toho už napísali kopu: malé scénky, vedľajšie konania a podobné detailíky. Veľmi si cením "pestrosť" príbehu. Ďalej ma oslovilo pravidlo, že všetko má svoj význam a žiaden náznak nieje zbytočný: takýmto spôsobom sa dá aspoň trocha odhadnúť, čo sa ďalej stane.
Odhalenie sa mi z troch doterajších dielov páčilo najmenej, ale môj celkový dojem na knihu je dobrý. Je to dôstojné pokračovanie podarenej série a zaujímavé východisko pre posledný diel- Prekliatie

Osobné hodnotenie: 80%
Recenzia od Flavel (11. 09. 2011 19:42:01)Knihu som si kúpil s jasným zámerom a ešte pred vydaním som tušil, že sa máme na čo tešiť. No to, čo ma počkalo pri čítaní, i po ňom by som nečakal.

Prvé strany knihy boli zaujímavé - vždy som mal tieto prológy rád... Samotný príbeh Miseaga a Mije začal až v Polise, kde sa hneď streli s Hlavou spoločenstva, ktorá im ponúkla ponuku, ktorá sa snáď neodmieta... Priam skvelý začiatok, kde sa stretávame s fenomenálnou novou postavou, ktorú som si rovno zaradil medzi moje najobľúbenejšie... Príbeh začína naberať rýchli spád. Zisťujeme ako sa používa Knihy odpovedí a dozvieme sa veľa zaujímavých vecí, o Mariotovom detstve, čo bolo mimoriadne prekvapivé, aj ďalších veciach. Všetko čo nasleduje potom už opisovať nebudem. Nechcem pokaziť zážitok, ale vyjadrím to pár slovami. Celú knihu som priam zhltol na jeden šup, pretože originalita, emócie a všetko čo treba tam bolo a preto ma to neomrzelo ani po druhýkrát. Marja si týmto dielom u mňa vybojovala miesto medzi najobľúbenejšími autormi, pretože čítanie takéhoto úžasného diela je na nezaplatenie.

Príbeh pôsobí živo a všetkému čo sa dialo som veril. Každá maličkosť bola dokonale premyslená a nie na škodu už dávnejšie autorka spomínala, že nič nie je prebytočné. Všetko čo malo byť, bolo použité. Všetky otázky (skoro všetky), ktoré boli podané sa zodpovedali. No na povrch vyplávalo kopu ďalších... Stretli sme sa s novými postavami, no tie staré sa rozvinuli v tomto príbehu znovu o dosť ďalej. Nové vzťahy, romantika i vtip tomuto dielu nechýbali. Všetko to nádherne začalo, pokračovalo ešte lepšie. Nastala ohromná, napínavá gradácia deja, ktorá nútila čitateľa ísť ďalej a po rozuzlení príbehu som ja osobne takmer nedýchal. Koniec smutne, ale úžasne spracovaný. Rozhodne vám túto knihu odporúčam, ako i prvé dva diely tejto série.

Neviem sa dočkať poslednej časti!


Osobné hodnotenie: 100 %
Recenzia od marecek (19. 05. 2011 06:03:55)Svoj (tajný) sen o čarodejníckom svete na Slovensku som si splnila už tretí krát. Marja Holecyová ho mne a čitateľom v tejto našej krásnej krajine priniesla v predposlednom diely tetralógie s názvom Mariotovi dediči – Odhalenie. A že odhalení sme sa dočkali viac než dosť...

Mija to po návrate z Magradu nemá ľahké. Vďaka jej magiolám sa Marioto stal neporaziteľný, najskôr o rok možno očakávať jeho vojnu so Spoločenstvom. A treba to oznámiť Henrichovi Arabesovi – Hlave spoločenstva (a zhodou okolností Mijinmu strýkovi – podarená rodinka, nie?)
Henrich prijme správy napodiv celkom pokojne. Mija sa spolu s Miseagom po jeho návrhu sťahujú do Henrichovho sídla, a ich priatelia sa ocitnú roztrúsení kade-tade po Polise.
A aby to Mariotovi dediči nemali také ľahké, začínajú v novej škole, kde nie sú príliš vítaní. K ich skupinke sa pridáva stará známa Geka, dcéra Grioriasa Ska, ktorá chodí do tej istej školy. A navyše je tu Kniha odpovedí... I keď je to mocný magický predmet, Mija o nej začína pochybovať...

A tak sa vydávame do nových dobrodružstiev plných mágie a čarov, no i napätia, akcie a lásky.

Od samého začiatku nám Odhalenie nedá vydýchnuť. Akcia a dobrodružstvá nás sprevádzajú počas celej knihy a voľnejšie plynúce pasáže sú vítaným spestrením.
Postavy sa vrhajú z jednej akcie do druhej, a čitateľ si ani neuvedomí, že sa nejako pripravovali. A až na pár maličkých prekážok, bez ktorých by to snáď nebolo ono, ide našim mladým priateľom všetko ako po masle. Porazia akékoľvek prekážky, zdolajú veľký počet dospelých čarodejníkov. No niet divu, keď majú k dispozícii magioly a Knihu odpovedí...

V každom prípade Marja mohla pokojne pár strán pridať, a knihe by to len pridalo na kvalite. Hoci mladší čitatelia, pre ktorých je Odhalenie určené, možno ocenia rýchly spád, tých cca 50 strán navyše by bolo veľkým prínosom.

Svet nie je čierno-biely. Marja to ukázala už v Blúdení a v Odhalení sme sa o tom presvedčili ešte viac.
Hlavných hrdinov za každý čin nečaká odmena. Ich rozhodnutia nie sú zákonite tie najsprávnejšie, najlepšie. Správajú sa ako väčšina tínedžerov. Robia chyby. Myslia si, že všetko vedia najlepšie.
Ale s mocou prichádza väčšia zodpovednosť a keď spraví chybu Mija či Miseag, ide o vážnejšie problémy. Lenže tak to má byť a našťastie Marja to vie.

Odhalenie poskytne množstvo odpovedí, ale i stále nezodpovedaných otázok, ku ktorým pribudnú i nejaké nové. Našťastie už na ich vyriešenie nebudeme musieť dlho čakať. :)

Odhalenie je veľkým krokom vpred, nielen slovenskej fantasy určenej pre mladších čitateľov, ale aj pre samotnú autorku. Knižku prečítate jedným dychom, a nestane sa jej, že ju odložíte na poličku, kde zasadne prachom. Na to je príliš dobrá.
Aj napriek pár výhradám ide o kvalitný kúsok a ja sa už neviem dočkať septembra a záveru série.
A ak niekto ešte stále tvrdí, že Mariotovi dediči sú len napodobeninou Harryho Pottera.. nuž... ten niekto rozhodne knihu nečítal!
Recenzia od Shaola (14. 05. 2011 21:05:25)


Recenzie smú pridávať iba užívatelia, ktorí na to majú právo. Pokiaľ by ste chceli pridávať recenvie, môžete napísať niektorému z webmásterov alebo adminov. :)
© Fantasy-svet.net, všetky práva vyhradené. Bez súhlasu majiteľov nesmie byť obsah tohto webu skopírovaný.
Fantasy-svet.net je stránka fanúšikov, nie je majiteľom autorských práv. Je len sprostredkovateľom
informácií o celosvetovo populárnych fantasy knihách, filmoch a i.
Created by Whitewash
Verzia 1.04 (Changelog)